Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K12 kopie prądem


Zigzag

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłam, że moja mała kopie prądem, jak wsiadam. Iskrę widać nawet gołym okiem - przeskakuje, gdy wkładam kluczyk do stacyjki. Potrafi też kopnąć z drzwi lub nawet z wajchy pod siedzeniem. Nie za mocno, ale czuć. Aku stosunkowo nowy, ma niecałe 1,5 roku, nie zauważyłam, by się rozładowywał.

W sumie nie przeszkadza za bardzo mi ten problem z kopaniem, ale boję się, żeby coś poważnego z tego nie wynikło, jakieś uszkodzenie.

Czy mam się pośpieszyć do elektryka, czy można poczekać, co radzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to ,,elektryzowanie'' nie jest z winy instalacji elektrycznej auta ;)http://informator.zumi.pl/jak-naprawic/dlaczego-samochod-sie-elektryzuje/9fwcl


Także nie ma się czym przejmować, auta Ci nie uszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, nie wiedziałam, GhostDriver, że to naturalne zjawisko, i że może przybrać takie rozmiary ;) wszak nie każdy samochód kopie :) Ale pewnie masz rację. Dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kopanie choć niezbyt przyjemne to nie zabija i nie uszkadza pojazdu To tylko nagromadzenie ładunków elektrostatycznych których odprowadzeniem mógłby zająć się pasek elektrostatyczny umieszczony pod podwoziem tak by dotykał ziemi. Ale jeśli jest sucho to też nie odprowadzi ładunku. Najlepiej robi to gdy ziemia jest wilgotna. A kupić możesz go na którejś z aukcji na poniższej stronie lub w każdym sklepie motoryzacyjnym;

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=pasek+antystatyczny&bmatch=base-relevance-aut-1-1-0310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie osobiście zauważyłem, po stosowaniu jakiegoś płynu do płukania odzieży po praniu. 

Zmiana płynu /powiedzmy że na inny zapach a przy okazji i firmy/ problem odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak w obu autach po swetrze i polarze.

Dobrze jest sobie zamontować uziemienie, ale jakoś mi się nie chce zawsze jest dobry jakiś kop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...