Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qq w TVN Turbo


rtoip10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W niedzielę przypadkowo na tvn turbo oglądałem automaniaka gdzie testowano w terenie:

Qq 1,6 diesel 4x4;

Hundai Tucson;

Jeep Renegade;

 

my tu przeważnie narzekamy, a tam chwalono i Qq wygrał rywalizację !!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz narzekamy...

Wymieniamy uwagi,i dzielimy się doświadczeniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam w automaniaku to się nie znają :). Jak by nam tyle płacili to testy były by wiarygodne :)

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież oni nas nawet słuchać nie chcą! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehm, może się mylę ale chyba też oglądałem ten odcinek (już jakiś czas temu, pewnie to była powtórka) i tam był X-trail a nie QQ ...no chyba że przyspałem cosik, ale oni w programie nazywali X-traila poprostu "QQ na sterydach" kilkukrotnie - może z tąd ta pomyłka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehm, może się mylę ale chyba też oglądałem ten odcinek (już jakiś czas temu, pewnie to była powtórka) i tam był X-trail a nie QQ ...no chyba że przyspałem cosik, ale oni w programie nazywali X-traila poprostu "QQ na sterydach" kilkukrotnie - może z tąd ta pomyłka ?

 

Nie to nie powtórka i nie x - trail tylko Qq

Zresztą zawsze można w wolnej chwili pooglądać np tutaj:

 

http://www.tvnturbo.pl/aktualnosci,1850,n/4x4-i-diesel,197581.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę 27.03 była premiera tego odcinka, a odcinek z x-trailem też kiedyś był w tvn turbo. Co do właściwości jezdnych to mają rację, ja swoim 1,2 próbowałem się na płycie na śniegu poślizgać i naprawdę ciężko wprowadzić go w poślizg - elektronika mocno pracuję, poprzednim Scenikiem prędkości miałem dwa razy mniejsze i leciał tył w zakrętach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę 27.03 była premiera tego odcinka, a odcinek z x-trailem też kiedyś był w tvn turbo. Co do właściwości jezdnych to mają rację, ja swoim 1,2 próbowałem się na płycie na śniegu poślizgać i naprawdę ciężko wprowadzić go w poślizg - elektronika mocno pracuję, poprzednim Scenikiem prędkości miałem dwa razy mniejsze i leciał tył w zakrętach. 

Co jak co,ale uważam że QQ ma naprawdę doskonale zgrany układ jezdny, jest parę rzeczy których w tym aucie nie lubię ale prowadzi się bardzo dobrze i napęd 4x4 naprawdę nie pozwala łatwo wpaść w poślizg, chyba że jedziemy z jakąś idiotyczną prędkością. Jak było oblodzone to trochę próbowałem na pustej drodze i naprawdę potrzeba albo prędkości,albo wyłączyć kontrolę trakcji - za to w trybie 2WD leci tył od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez napędu 4x4 trzyma się drogi całkiem nieźle i często łapię się na tym, że "składam się" do zakrętu szybciej niż mogłoby wynikać z rozsądku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Qashqai ma układ wyrównujący prędkość kół na zakrętach,dla tego nie ucieka,tylko utrzymuje a nawet ma się czasami wrażenie,że zawęża skręt wbrew fizyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Qashqai ma układ wyrównujący prędkość kół na zakrętach,dla tego nie ucieka,tylko utrzymuje a nawet ma się czasami wrażenie,że zawęża skręt wbrew fizyce.

 

I to z tego co wiem działa również w naszych z napędem 4x2 a nie tylko 4x4 .

Na marginesie wczoraj na TVN turbo przeglądali pickupy i z 4 modeli do zakupu facio wybrał Navarę... nie wiem czemu ale jakbym miał zmienić z QQ na coś większego to brałbym już właśnie Navarę (tą najnowszą wersję po faceliftingu) a nie X-traila (czyli QQ na sterydach ;) ). Sroki za leciutki offtop ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Qashqai ma układ wyrównujący prędkość kół na zakrętach,dla tego nie ucieka,tylko utrzymuje a nawet ma się czasami wrażenie,że zawęża skręt wbrew fizyce.

Z jednej strony to dobrze, bo elektronika jest w stanie skorygować nieco błędów kierowcy.

Z drugiej strony niedobrze, bo gdy elektronika nie da już rady, to poleeeeecim ze zdwojoną siłą. :D

Bo samochody, które nie mają "wspomagaczy" mogą swoim zachowaniem ostrzec kierowcę w porę. Czy to uślizgiem kół czy "dziwnym" zachowaniem kierownicy. Te z gadżetami najczęściej już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to dobrze, bo elektronika jest w stanie skorygować nieco błędów kierowcy.

Z drugiej strony niedobrze, bo gdy elektronika nie da już rady, to poleeeeecim ze zdwojoną siłą. :D

Bo samochody, które nie mają "wspomagaczy" mogą swoim zachowaniem ostrzec kierowcę w porę. Czy to uślizgiem kół czy "dziwnym" zachowaniem kierownicy. Te z gadżetami najczęściej już nie.

Tu masz rację, jak próbowałem poślizgów zimą to przy prędkości 60-70 km/h, tył lekko uciekał, ale na wyświetlaczu - komputer błyskał i "wył", tak, że masz czas na korektę błędów. Qq (1.2 również) naprawdę duuużo wybacza. Nie próbowałem szybciej tego robić, chciałem zobaczyć na ile można sobie pozwolić tym samochodem. Tak jak pisałem wcześniej Scenikiem prędkości ok 40 km/h, już wystarczyły do poślizgów. Ale na drodze rozsądku nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - jeśli ktoś nie oglądał, to dziś o 18:15 jest powtórka. Tak przynajmniej wynika z programu TV (automaniak sezon 16 odcinek 5), więc to chyba to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - jeśli ktoś nie oglądał, to dziś o 18:15 jest powtórka. Tak przynajmniej wynika z programu TV (automaniak sezon 16 odcinek 5), więc to chyba to.

Ustawiłem nawet nagrywanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - jeśli ktoś nie oglądał, to dziś o 18:15 jest powtórka. Tak przynajmniej wynika z programu TV (automaniak sezon 16 odcinek 5), więc to chyba to.

Teraz pytanie jak to oglądnąć nie będąc w PL :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...