Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(K12) 1,2 falują obroty na zimnym, bogata mieszanka


geniula1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją micrą K12 1,2 2004r., teoretycznie 170k km

 

Mianowicie jak ją odpalę ( od strzała, po kilku sekundach zapala sie check engine) to obroty falują po czym gaśnie. Jak przytrzymam trochę gazu to ciężko wejdzie na obroty i trzyma je stałe.

 

Z kolei jak się rozgrzeje to trzyma na 1000obr/min i nie ma problemu z odpaleniem.

 

Również mieszanka jest bogata, czuć w spalinach i oleju benzynę a także na świecach że jest bogata widać.

 

Próbowałem odczytać błędy i jedyny jaki udało mi się odczytać to 0340 - usterka czujnika temp wewnątrz ???

 

Ma ktoś jakiś pomysł co to może ?? Rozciągnięty łańcuch ? Sonda lambda ?

 

Przeszukałem także forum i google za service manual do k12 i same nie aktywne albo puste linki są. Ma ktoś może service manual do k12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątki o rozrządzie jest kilka i w większości pomogła wymiana rozrządu . Kod 0340 to czujnik położenia wałka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podpiąłem się sie na szybko załatwionym interfejsem elm i Scanmaster ELM. Wyszedł taki o to bład, cewek

 

P 0358 - "ignition coil :H"   primery/secondary circut

 

 

Tylko czy można zaufać temu ?


nikt nic nie poradzi skąd u mnie taka bogata mieszanka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej odczytaj wiarygodne błędy - dobry komputer a nie zabawka . Bez podpowiedzi komputera nie wiadomo w co ręce włożyć . Usterka sama się pojawiła nagle czy wcześniej były inne objawy ? Można to podsumować tak : błąd pierwszy jaki podałeś 0340 - może coś z rozrządem , zacząłeś sprawdzać świece więc rozłączałeś cewki i przepustnicę  wystarczył zapłon na chwilę i zarejestrował błąd cewek, podwyższone obroty brak adaptacji przepustnicy - to tylko gdybanie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem tylko u mnie objawia się to wysokimi obrotami około 1500 odczucie jakby chodził cały czas na ssaniu diagnostyka wykazała błąd 1122 czyli przepustnica po adaptacji dalej to samo sprawdzone sondy przepływka świece wypalone na brunatno tak że ok sprawdzone konektory i wyczyszczone preparatem do styków elektrycznych wymienione filtry układ dolotowy szczelny nowe uszczelnienia przepustnicy i gumki na dolocie sprawdzony pedał gazu i nic????? . Pomocy 


Nissan Micra K12  - Sam Naprawiam ENG.rar - RAR archive, unpacked size 175 276 590 bytes chomikuj pl sorry plik za duży by go dodać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...