Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J10 2008 DPF ?


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak najprościej sprawdzić czy się ma DPFa ? na descerozdzielczej mam ikonę tylko nie pamietam czy się podświetla przy włączaniu ...., borykam się z tematem doboru oleju i na stronie motula mam do wyboru z albo bez DPF

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nachylić się i zerknąć pod auto

2. Zdekodować vin  http://japancars.ru/index.php?route=catalog/nissan  i zerknąć na układ wydechowy.

 

Prościej się już chyba nie da.

Edytowane przez qqtico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nachylić się i zerknąć pod auto

2. Zdekodować vin http://japancars.ru/index.php?route=catalog/nissan i zerknąć na układ wydechowy.

 

Prościej się już chyba nie da.

Dla niektórych to proste, trzeba jeszcze wiedziec na co patrzec :]

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych to proste, trzeba jeszcze wiedziec na co patrzec :]

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

To po co to pytanie, trzeba od razu podjechać do kumatego mechanika i sprawa jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1. Nachylić się i zerknąć pod auto

2. Zdekodować vin http://japancars.ru/index.php?route=catalog/nissan i zerknąć na układ wydechowy.

 

Prościej się już chyba nie da.

Ktos pomoże rozkodowac?

 

e23980ad57919bab3586b80f8fc94408.jpg

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połóż się pod samochodem i zobacz jak wygląda układ zaraz za kolektorem wydechowym. Jeśli masz po drodze puszkę z osłonami, przewodami i rurkami to masz DPF'a. Na rysunku może być różnie.

DPF wygląda u Ciebie tak: http://allegro.pl/filtr-czastek-stalych-dpf-nissan-qashqai-2-0-dci-i6146484794.html

Edytowane przez sq9mcs
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki a powiedzcie prosze jwszcze jaki powinien byc parametr acea c3 czy c4, jest jeszcze cos takiego jak RN07020., zastanawiam sie nad elf evolution full tech FE lub LLX LUB MOTUL 8100 XCLEAN FE LUB +

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa ponieważ w tym samym silniku z DPFem a przed 2010 rekomendowany jest X-Clean 8100. No cóż. Weź co rekomendują aczkolwiek mój YD25 jest cichszy na Shell'u Helix Ultra ECT niż na Motulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis dWonilem do ASO i powiedzieki mi że mam DPF, zalecaki oleje ELFa z normą RN0720

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki powinien byc parametr acea c3 czy c4, jest jeszcze cos takiego jak RN07020

 

C3 jest mid SAPS i sa preferowane m.in. przez koncerny BMW, MB, VW, C4 jest low SAPS i są preferowane przez koncern Renault-Nissan, RN0720 jest odpowiednikiem C4 (uzywam takiego do 2.0 DCi DPF, konkretnie 5W30 Penrite Enviro + C4)

mysle ze od Elfa lepszy bedzie Valvoline Synpower Xtreme MST 5W30 C4, niestety drozszy

 

ACEA C3 do DPF. ACEA C4 nie do DPF

C4 do DPF jak najbardziej

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostawie tego elfa bo taki ostatnio byl zalany i nie bylo z nim problemu, pytanie jest czym one sie roznia, tzn jak to wplywa na jakosc-komfort jazdy

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na komfort jazdy pewnie nie wplywa, od tego jest zawieszenie ; )

lepszy albo gorszy olej silnikowy ma za to wplyw na trwalosc silnika i ukladu wydechowego, i pewnie na 'odglos' pracy silnika jak wczesniej wspomnial sq9mcs

czym sie oleje roznia? lepkoscia, liczba TBN, temperatura krzepniecia  i innymi parametrami

ponizej masz metryczke Valvoline Synpower Xtreme MST 5W30 C4, teraz poszukaj sobie w sieci metryczke oleju ktory chcesz zastosowac i porownaj sobie

 

Klasa lepkości SAE 5W-30
Lepkość, mm2/s w temperaturze 100 ºC.ASTM D-445......12.0
Lepkość, mm2/s w temperaturze 40 ºC.ASTM D-445........70.9
Wskaźnik lepkości ASTM D-2270.....................................170
Lepkość, mPa.s –30ºC.ASTM D-5293.............................<6600
TBN, mg KOH/g ASTM D-2896.......................................7.2
Temperatura krzepnięcia, ºC ASTM D-5950......................-42
Ciężar właściwy w temperaturze 15.6°C. ASTM D-4052.....0.853
Temperatura zapłonu,  ºC.ASTM D-92...............................235

 

cena olejow silnikowych jest pewnie wypadkowa ilosci i jakosci olejow bazowych zastosowanych w kazdym z produktow

 

pozdrawiam

 

ps. polecam zapoznanie sie z Mini poradnikiem olejowym http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/102410-mini-poradnik-olejowy/

Edytowane przez borge
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...