Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Taśma pod kierownicą


Paqas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie działają mi dwa przyciski w kierownicy i po zdiagnozowaniu wyszło że taśma jest uszkodzona. Można wymienic w Kaczorach ale hmmmm.. trochę daleko. Można kupić od nich na allegro ale nie wiem czy dam radę z wymianą.

 

Czy ktoś z okolic Białegostoku coś by poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten wątek i pomyśl,jeżeli dasz radę zdjąć kierownicę to dalej już z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten wątek już czytałem i znam tą firme ;) Gdybym miał do Kaczor bliżej to niema problemu a tak zamówiłbym od nich taśmę

 

http://allegro.pl/tasma-do-zwijacz-airbag-nissan-qashqai-i5838307462.html

 

Ale nie znalazłem w necie żadnego tutoriala ze zdjęciami jak z tym zadziałać i obawiam się zepsuć całkiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie masz co zepsuć.Tak jak powiedziałem,jeżeli dasz radę zdjąć kierownicę,to z taśmą już pójdzie jak po maśle.Taśma jest mocowana jedną śrubą,więc wykręcenie je nie stanowi problemu,tak jak i wypięcie złączek,nie pomylisz ich bo się różnią między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta taśma idzie w jakiejś obudowie plastikowej? Czy tak luzem...ze zdjęć to mam wrażenie że do rozebrania będzie ten okrągły element pod manetkami...

No i obawiam się żebym źle nie założył, w sensie nie przekręcił czegoś bo wtedy przy pierwszym zakręcie będzie po tasmie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta taśma idzie w jakiejś obudowie plastikowej? Czy tak luzem...ze zdjęć to mam wrażenie że do rozebrania będzie ten okrągły element pod manetkami...

No i obawiam się żebym źle nie założył, w sensie nie przekręcił czegoś bo wtedy przy pierwszym zakręcie będzie po tasmie ;/

Przed wszystkim rób zdjęcia, zanim rozkręcisz, gdy coś rozkręcisz i tak co kolejny etap.. wiele razy mi to uratowało tyłek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta taśma idzie w jakiejś obudowie plastikowej? Czy tak luzem...ze zdjęć to mam wrażenie że do rozebrania będzie ten okrągły element pod manetkami...

No i obawiam się żebym źle nie założył, w sensie nie przekręcił czegoś bo wtedy przy pierwszym zakręcie będzie po tasmie ;/

Jak odkręcisz kierownicę,to zobaczysz taśmę na kolumnie.Zdejmiesz osłony plastikowe i masz do niej dostęp.Jeżeli nikt ze sprzedających nie bawił się taśmą,to powinno być OK!.Ja gdy wymieniałem w Note,dla pewności odkręciłem ją najpierw do jednego skrajnego położenia i zaznaczyłem na obudowie.A później liczyłem obroty do drugiego skrajnego położenia.W ten sposób znalazłem ustawienie środka skrętu.

Tam przy wymianie nie ma co pomylić,każda wiązka ma osobną wtyczkę pasującą w tylko jej wyznaczone gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego momentu z ponownym ustawieniem się obawiam....Dlatego szukam w okolicy jakiegoś maniaka QQ który chce spędzić sympatycznie przy piwku parę godzin :)

 

Jak nie znajdę to nabędę drogą kupna tą taśme a potem zrobię z kumplem albo ze synem i fotostory :)

 

Dzięki bardzo.

 

ps. macie może dostęp do manuala QQ+2 w pdf? bo mam tylko po faszystowsku...i chętnie oddam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...