Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak - demontowalny, niewidzialny


gradu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakładam nowy temat bo nie znalazłem takiego jeszcze na forum a dotyczy haka.

Zamarzyłem sobie żeby w najbliższe wakacje zabrać mojego QQJ11 na kemping wraz z przyczepą.

Czy ktoś z Was może polecić hak który jak najmniej oszpeciłby autko na co dzień?

W serwisie proponują jeden typ demontowalny (chyba Brinks) za 1800 i montaż za 900. Niestety nikt w serwisie(!) nie jest w stanie powiedzieć jaki fragment zderzaka musi być wycięty i czy gniazda elektryki można ukryć bo "..mechanik to oceni po zdjęciu zderzaka..."(!).

A może ktoś ma jakieś fotki QQ do pokazania - z i bez haka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz tutaj,firma uznana i o wiele taniej niż w serwisie.

http://allegro.pl/hak-holowniczy-thule-nissan-qashqai-2014-wiazka-i5337073783.html

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo szukasz.

Na głównej stronie QQ wpisz w wyszukiwarkę (po prawo na górze) >hak holowniczy< a wyjdzie Ci aż 9 tematów ( w tym 2 bez odpowiedzi) poruszających sprawę haków w QQ. 

 

W jaki sposób jest demontowana kula w tym Brinksie? Na motylek czy na klucz?

Czy potrzebny jest hak w raz z modułem? Czy cena zawiera już ewentualnie moduł?

 

Jak konkretnie pod kemping, to proponuję gniazdo 13 PIN ! a nie 7.

 

Nie musisz tego robić w ASO aby nie stracić gwarancji. QQ ma już w podłodze-podłużnicach otwory do montażu haka, więc nie będzie ingerencji w karoserii. Jedyny warunek, to hak musi być dedykowany do odpowiedniego samochodu i rocznika. Zaoszczędzisz w tedy ok. 800-1000 zł. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gniazda to za kilka groszy bez problemu dostępne są adaptory z 7 na 13,więc jesli znajdziesz cos z gniazdem na 7 pin to nie bedzie problemu z podłączeniem przyczepy kempingowej.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz tutaj,firma uznana i o wiele taniej niż w serwisie.

http://allegro.pl/hak-holowniczy-thule-nissan-qashqai-2014-wiazka-i5337073783.html

Dzięki. Widziałem i zastanawiam się dlaczego na Allegro jest praktycznie jeden typ haka lepszej jakości do QQ 2014+...

Jest jescze Westfalia która wydaje się być jeszcze bardziej schowana za zderzak ale coś jej dystrybutor zwleka z wysłaniem mi specyfikacji mimo że powiedział że "...do nowego QQ też napewno pasuje..." (wątpie).

To słabo szukasz.

Na głównej stronie QQ wpisz w wyszukiwarkę (po prawo na górze) >hak holowniczy< a wyjdzie Ci aż 9 tematów ( w tym 2 bez odpowiedzi) poruszających sprawę haków w QQ. 

 

W jaki sposób jest demontowana kula w tym Brinksie? Na motylek czy na klucz?

Czy potrzebny jest hak w raz z modułem? Czy cena zawiera już ewentualnie moduł?

 

Jak konkretnie pod kemping, to proponuję gniazdo 13 PIN ! a nie 7.

 

Nie musisz tego robić w ASO aby nie stracić gwarancji. QQ ma już w podłodze-podłużnicach otwory do montażu haka, więc nie będzie ingerencji w karoserii. Jedyny warunek, to hak musi być dedykowany do odpowiedniego samochodu i rocznika. Zaoszczędzisz w tedy ok. 800-1000 zł. 

Co do moich (słabych) poszukiwań to na usprawiedliwienie :-) powiem że  jestem zwolennikiem prostych rozwiązań i takich szukam na stronach www. Wpisuję do okienka wyszukiwania na głównej stronie słowo "hak" zaznaczam "forum" i strona nie wyrzuca mi nic...

To taka uwaga od świeżaka dla admina.

Co do Brinksa ale z Aso to niestety nie wiem jaki to typ bo salonie nie wiedzą i nie dysponują informacją na temat tych haków oprócz nr. referencyjnego zamówień systemu Nissana. Wiem że ciężko uwierzyć w tą niekompetencję ale jednak... Podobno  Brinks i thule schodzą z jednej fabryki więc sądze że może to być taki jak Thule na Allegro (z kluczykiem). Cena to cena za kompletną instalację. Słyszałem o wiązce która przychodzi razem z hakiem. Nie słyszałem o module które byłby do tego ustroistwa potrzebny więc zakładam że chodzi o przyłączenie do modułu.

Co do gwarancji to zastanawiam się czy w papierach gwarancyjnych nie ma jakiegoś kruczka dotyczącego pozbawienia gwarancji poprzez instalację  poza ASO. Byłoby niefajne.  W każdym bądź razie dzięki - temat drążę dalej

Co do gniazda to za kilka groszy bez problemu dostępne są adaptory z 7 na 13,więc jesli znajdziesz cos z gniazdem na 7 pin to nie bedzie problemu z podłączeniem przyczepy kempingowej.

Dedykowany do campa to 13pinowy ale 7 jest podobno mniejszy i bardziej odpowiedni dla minimalistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego haka z drugiej aukcji,musisz mieć jakiś moduł.Poza tym no nie wiem jak w poprzedniej aukcji,ale w tej o której mówisz ,dopuszczalne pionowe obciążenie haka to tylko 100kg! Trochę mało.No chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gniazda to za kilka groszy bez problemu dostępne są adaptory z 7 na 13,więc jesli znajdziesz cos z gniazdem na 7 pin to nie bedzie problemu z podłączeniem przyczepy kempingowej.

Lecz tutaj nie chodzi tylko o to aby przyczepa miała oświetlenie zewnętrzne.

 

Co do moich (słabych) poszukiwań to na usprawiedliwienie :-) powiem że  jestem zwolennikiem prostych rozwiązań i takich szukam na stronach www. Wpisuję do okienka wyszukiwania na głównej stronie słowo "hak" zaznaczam "forum" i strona nie wyrzuca mi nic...

To taka uwaga od świeżaka dla admina.

To robisz jedną czynność więcej i nie potrzebnie. Zamiast strony www. masz od razu Forum, następnie dział QQ i dalej-to tak jak pisałem wyżej.

 

 Słyszałem o wiązce która przychodzi razem z hakiem. Nie słyszałem o module które byłby do tego ustroistwa potrzebny więc zakładam że chodzi o przyłączenie do modułu.

Do QQ musi być instalacja z modułem. Za pomocą przekaźnika wpinają się w instalację w okolicach bagażnika i nie muszą przeciągać kabli do modułu samochodowego.

 

Co do gwarancji to zastanawiam się czy w papierach gwarancyjnych nie ma jakiegoś kruczka dotyczącego pozbawienia gwarancji poprzez instalację  poza ASO. Byłoby niefajne.  W każdym bądź razie dzięki - temat drążę dalej

Tak jak pisałem wyżej - nie zrobisz żadnych innych dziur niż te które są, to nie będzie ingerencji w karoserię-lakier.

Jedynie zderzak będzie dyskusyjny, lecz jeśli lakier w obrzeżach cięcia nie będzie się "łuszczył" to wszystko będzie ok.

Zawsze możesz zadzwonić na Brzezińską 42/233-00-00.

 

Dedykowany do campa to 13pinowy ale 7 jest podobno mniejszy i bardziej odpowiedni dla minimalistów

I 13 bym proponował. Umożliwi Ci to oświetlenie wewnątrz przyczepy, załączoną lodówkę na 12V podczas jazdy, działanie toalety w WC, oraz działanie pompek wodnych. Więc na każdym parkingu lub polance leśnej masz wszystko sprawne i działające.

 

Co do nowego haka z drugiej aukcji,musisz mieć jakiś moduł.Poza tym no nie wiem jak w poprzedniej aukcji,ale w tej o której mówisz ,dopuszczalne pionowe obciążenie haka to tylko 100kg! Trochę mało.No chyba że się mylę.

I nacisk na hak 100 kg jest wystarczające i nawet aż nadto. Do tej pory jeszcze są w sprzedaży i na samochodach 70 kg.

Taki mam np. u siebie i ciągałem Knausa 1500kg a teraz LMC 1300kg. To wszystko zależy i musi odpowiadać odpowiedniemu rozłożeniu ekwipunku i bagaży w przyczepie.

 

....... powiem że  jestem zwolennikiem prostych rozwiązań i takich szukam na stronach www. Wpisuję do okienka wyszukiwania na głównej stronie słowo "hak" zaznaczam "forum" i strona nie wyrzuca mi nic...

To wpisz w google haki holownicze w Łodzi - i wykaże Ci kilkanaście firm w Łodzi zajmującymi się tym i sprzedającymi haki również.

Np. na ul. Kolumny, montaż haka, to koszta 250 zł.

 

Osobiście mam również hak "chowany" lecz jeszcze go nie demontowałem. Dlaczego?

Ponieważ w poprzednim samochodzie też miałem hak-na stałe i on uratował mój samochodzik i przypuszczalnie moje zdrówko.

Natomiast widziałem porządnie rozwalonego dostawczaka IVECO, który na mnie wjechał, a swój zderzak zbierał z ulicy bo pękł na pół. U mnie natomiast małe zarysowania na zderzaku na odcinku 15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To wpisz w google haki holownicze w Łodzi - i wykaże Ci kilkanaście firm w Łodzi zajmującymi się tym i sprzedającymi haki również.

Np. na ul. Kolumny, montaż haka, to koszta 250 zł.

 

Hmm? To porada czy niepotrzebny sarkazm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada. Nie było buźki na koniec zdania, więc mówię poważnie.

Dziękuję za poradę   :)

Niemniej jednak przypomnę moją prośbę z pierwszego wpisu z postu:

"Czy ktoś z Was może polecić hak który jak najmniej oszpeciłby autko na co dzień?"

"A może ktoś ma jakieś fotki QQ do pokazania - z i bez haka

 

Z wyszukiwarką Google sobię radzę ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś dobre rady w tej względzie to chętnie je przyjmę :)

 

Gwoli ścisłości-  moje uwielbienie dla prostych rozwiązań dotyczyło kwestii działania wyszukiwarki na forum. Jeżeli uważasz że lepsze jest rozwiązanie w którym szersza znaczeniowo fraza "hak" nie daje żadnych wyników a wyniki te daje dopiero zawężenie znaczeniowe frazy do "hak holowniczy" to nie ma dyskusji... szkoda klawiatury w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie(antarze)miałem hak (łabędzia szyja) ktory miał 7 pinowe gniazdo,jednak zdarzyło mi się ciągnąć kilkukrotnie Bailey Unicorn Valencia i właśnie dzięki adaptorowi mogłem korzystać z wszelkich dobrodziejstw przyczepy.Poza tym również działała kontrolka podłączenia przyczepy na desce rozdzielczej(co powodowało zmianę charakterystyki pracy silnika,oraz skrzyni)jak również zalaczalo się samopoziomowanie zawieszenia,wiec dzieki adaptorowi nie tylko zyskujemy oswietlenie zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zalaczalo się samopoziomowanie zawieszenia,...

Elektryczne? Pierwszy raz słyszą o takim rozwiązaniu w tej klasie samochodów. Na marginesie w salonie Audi  powiedzieli mi że przy zakupie Q3 warto od razu zadeklarować się czy będzie montowany hak bo wtedy ładują do silnika inną chłodnicę ze względu na aerodynamikę zestawu.

Edytowane przez gradu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda antara po2012(facelift)jest standardowo wyposażona w regulowane zawieszenie,nawet w najslabszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

... w temacie haka niewidzialnego po wymontowaniu - znalazłem coś takiego (bez żadnego cięcia zderzaka):

dla zainteresowanych ciekawy temacik z brytyjskiego forum: http://forum.qashqaiclub.co.uk/2014-tow-bar_topic13987.html

I już wiem who's hot & who's not :-)

Wygląda na to że najfajniejszy hak pod względem niewidzialności do QQJ11 produkuje firma ..z Słupska

Edytowane przez gradu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Popatrz tutaj,firma uznana i o wiele taniej niż w serwisie.

http://allegro.pl/hak-holowniczy-thule-nissan-qashqai-2014-wiazka-i5337073783.html

 

Witam

Kupiłem od nich telefonując za 1250 zł

Hak dedykowany + wiązka z modułem.

Bardzo dobry nie trzeba nic ciąć w zderzaku pasuje super

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy ktoś posiada może instrukcje montażu oryginalnego nissanowskiego haka do Qashqai J10

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...