Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brak mocy z czerwona lampką silnika


dstasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku miałem problem z obrotami które na 4 i 5 biegu jak dochodziło do 2000 nagle przyspieszała wskazówka bez przełożenia na napęd, cofała się i szło normalnie . Minęło to ale dziś jadąc autostradą 150 km/h cisnąc gaz auto straciło moc , po chwili zapaliła się czerwona ikonka silnika . Auto przyspiesza gorzej jak żony c1 automat z silnikiem 1,0 . Co to moze być , 2 miesiace temu jak był pod komputerem to mówili ze powoli filtr czastek stałych sie zapełnia. Mam 70 tys . Macie jakies sugestie . dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem problem z obrotami które na 4 i 5 biegu jak dochodziło do 2000 nagle przyspieszała wskazówka bez przełożenia na napęd, cofała się i szło normalnie .

 

Taki objaw to awaria sprzęgła, jeśli obroty rosną a prędkość się nie zmienia to sprzęglo się ślizga.

Jak zapaliła sie kontrolka to trzeba auto podpiąc pod kompa i zobaczyc jaki błąd się zapisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy sprzęgło sie ślizga to auto "stoi" a silnik wyje i obroty ida w górę ale nie ma to odzwierciedlenia w kontrolce silnika. Pewnie silnik z jakiegoś powodu przeszedł w tryb awaryjny. Pilnie udaj się na kompa jak kolega wyżej pisze. Na czerwonej kontrolce się nie jeździ!

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy sprzęgło sie ślizga to auto "stoi" a silnik wyje i obroty ida w górę ale nie ma to odzwierciedlenia w kontrolce silnika.

 

A gdzie napisałem że czerwona kontrolka jest powiązana ze ślizgającym się sprzęgłem? 

 

Przecież dstasiu napisał, że najpierw miał wzrost obrotów bez przełożenia na napęd, co dla mnie jest ewidentną winą ślizgającego się sprzęgła, a kontrolka zapaliła mu się później jak jechał autostradą. Po prostu są dwa różne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej '

komputer wyswietlił problem z filtrem czastek ale mechanikowi cos nie pasowało i zajrzał pod silnik . Okazało się ze pękł mi do okoła plastik przy przepustnicy . Po wykasowaniu błędów auto strasznie rwało po puszczeniu gazu . czy wiecie moze czy taką część tylko w serwisie idzie kupic. Masakra . Dostaje powietrze i źle mieszanką zarządza . a więc na sprzęgło ciekło z tego i mi się  ślizgało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...