Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kompresor samochodowy 12V


KrisT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie prosze o radę jaki kompresor wybrać, blokad na razie nie mam a głównie chodzi mi o szybkie pompowanie kół w moim pathu , materacy itd. Jakieś amatorskie prace takie tam wiecie...

Chciałbym aby sprzęcicho posłużyło kilka lat, mam do wyboru 3 kompresorki, nie wiem czy brać z średniej połki czy zaraz super wydajny i najdrozszy:

 

1- 160l/min   http://allegro.pl/kompresor-samochodowy-sprezarka-160l-m-pompka-12v-i5596520283.html

2-110l/min  http://allegro.pl/kompresor-samochodowy-sprezarka-pompka-12v-110l-m-i5849651520.html

3- 85l/min  http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-pompka-12v-2-tloki-cylindry-i5327567503.html

 

Nie mam zadnego obeznania w tym temacie, nie wiem jak z trwałością , rzeczywistą wydajnością itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, kupiłem ten kompresorek z pierwszego linka.

Pierwsze wrazenia pozytywne choć znalazłem kilka niedoróbek:

-przy pracy kable się nagrzewają, 45 A robi swoje....dobrze byłoby wymienić na grubsze.

-w tzw głowicy jest gabkowy filtr powietrza, ma strasznie duze opory przepływu powietrza. Zrobiłem nowy z gąbki kuchennej i nasączyłem olejkiem.

-kanały powietrzne w tej plastikowej pokrywie głowicy miały produkcyjne nadlewki- pilniczkiem poprawiłem, zwiększył się przepływ powietrza.

-kabel z jednej klemy(krokodylka)  się odlutował- poprawilem srogą iloscią cyny.

 

Więcej minusow nie znalazłem, dodam iz jest duży i dosyć ciężki ten kompresor coś 7kg.

Jesli chodzi o wydajność, naprawdę jest duża i nie ma co porównywać z dobrymi małymi kompresorkami czy nawet oryginalnie montowanymi w autach.  Wg testu AutoSwiata dobry kompresorek pompuje oponę z 1bar do 2 bar w czasie 1 min. 20sek. co jest wynikiem b. dobrym jak na tanie pompki. Ten potwór zrobi to w max 20sek.....

Pomimo jednego cylindra chodzi w miarę cicho i bardzo spokojnie, nie skacze jak zwykłe tanie pompki ktore po włączeniu chcą nam uciec jak najdalej od roboty. Tak spokojną pracą jestem zaskoczony.

 

Mam jeszcze pytanie- czy kompresor musi pracować w pozycji pionowej czy mozna go zamontować w pionie aby tłok był leżąco?

Doradzcie jak zamontowac go na stałe i zrobić instalację :-)

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam wersje z linka nr 3, używałem do opon  265/75 R16 , wydajnością może nie powala, ale za to jest mała i po odkręceniu uchwytu mozna ją bez problemu zmieścić w wielu skrytkach w samochodzie lub zamontować na stałe gdzieś pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

koledzy dopisze nazwy kompresorów bo linki do aukcji tracą ważność i potem nie wiadomo o co chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie z nazwami, bo jak wszystko dzisiaj są mniej lub bardziej chińskie i takie same występują pod różnymi nazwami

wrzucam obrazki, może pożyją dłużej niż linki do aukcji

post-93389-0-04408600-1470937354_thumb.jpg

post-93389-0-92750200-1470937363_thumb.jpg

post-93389-0-53380400-1470937381_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie z nazwami, bo jak wszystko dzisiaj są mniej lub bardziej chińskie i takie same występują pod różnymi nazwami

wrzucam obrazki, może pożyją dłużej niż linki do aukcji

Nr 1 to TITANIUM 160l/min, jedno-cylindrowy (http://dany4x4.pl/kompresory-12v/784-4x4-kompresor-12v-monster-zobacz-offroad.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...