Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Demontaż zderzaka tylnego w QQ


gradu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was "eksperymentował" już z demontażem tylnego zderzaka w QQ J11. Zastanawiam się czy sam dam radę go zdemontować i zamontować z powrotem tak by nikt się nie zorientował  :innocent:. Nie wiem czy jest tylko na śruby, czy też na spinki (jednorazowe?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontowalem przedni w J10 i tragedia. Ciężko wypiac ze ślizgow, trzeba plastikowe oslony błotniki ściągać, spinki się w nich urywaja. Pewnie w J11 powielili te cudowne rozwiązania :-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontowalem przedni w J10 i tragedia. Ciężko wypiac ze ślizgow, trzeba plastikowe oslony błotniki ściągać, spinki się w nich urywaja. Pewnie w J11 powielili te cudowne rozwiązania :-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

:-) No właśnie czytałem wcześniej Twojego posta... Swego czasu wymieniałem przedni zderzak w Sunnym (robota jak marzenie gdyby nie to że miałem pogięte wzmocnienie pasa przedniego) a w J11 zdejmowałem już plastikowe osłony błotników i troche mnie to zaskoczyło że zamontowane były na spinkach jednorazowych (albo coś sknociłem i zrobiłem z nich jednorazówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic sknociles, te spinki sa tak zbudowane aby wcisnac raz :-(

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda demontowałem w J10 aby pomalować na srebrno to miejsce gdzie kupuje się nakładkę i jedynym utrudnieniem były ślizgi na nich mocno trzyma, spinki na środku podważamy małym wkrętakiem i wychodzą kołeczki które je blokują i spinka wychodzi wtedy w całości do ponownego użycia zero problemu.

Do tego wszystkiego najlepiej zakupić taki komplecik 5-6 elementów specjalnych "łyżek" do demontażu tapicerek samochodowych, wtedy jest zero problemu tylko troszkę umiejętności i cierpliwości i można też śmiało podważać plastyki nie zostają ślady jak po wkrętakach

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda demontowałem w J10 aby pomalować na srebrno to miejsce gdzie kupuje się nakładkę i jedynym utrudnieniem były ślizgi na nich mocno trzyma, spinki na środku podważamy małym wkrętakiem i wychodzą kołeczki które je blokują i spinka wychodzi wtedy w całości do ponownego użycia zero problemu.

Do tego wszystkiego najlepiej zakupić taki komplecik 5-6 elementów specjalnych "łyżek" do demontażu tapicerek samochodowych, wtedy jest zero problemu tylko troszkę umiejętności i cierpliwości i można też śmiało podważać plastyki nie zostają ślady jak po wkrętakach

Dzięki za sugestie z "łyżkami". Masz jakiś link do nich. Te spinki demontowalne i ponownie używalne zlokalizowałem. Nie kojarzę tylko jak wyglądają te ślizgi i w którym miejscu zderzaka są. Można w nich coś urwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi w J10 są pod lampami, mają takie wypustki a w zderzaku są otwory które się zatrzaskują i ustalają zderzak w odpowiedniej pozycji. Można wyłamać ten języczek lub co gorsza rozerwać ten otwór mocujący w zderzaku trzeba uważać przy demontażu, a tu przykładowe łyżki http://allegro.pl/sciagacze-lyzki-dzwignie-do-tapicerki-zestaw-i5130788036.html  

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link  do łyżek i za filmik - ciekawy materiał.

Kolejne pytania:

1. Czy czujniki parkowania na czas demontażu po prostu odpinamy i później przypinamy (komputer jest na to obojętny?)

2. Jak wygląda instalacja elektro  do haka? Czy za zderzakiem jest jakaś kostka. (W punkcie mocującym haki powiedzieli mi że pod zderzakiem powinna być kostka do której podłączają moduł ale i tak ciągną plus-a złodziejką bezpośrednio do akumulatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. Nigdy pod zderzakiem nie ma kostek, jeśli jest potrzebny moduł to wpina się go przeważnie wewnątrz bagażnika do specjalnego gniazda a przewody przez otwór w karoserii jak na filmie, jak nie potrzeba modułu to ja zawsze łączyłem do instalacji lampy bezpośrednio poprzez spinki. Jak nie zapomnę i nie będzie dużo rozbierania to zerknę u siebie czy jest moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta część zderzaka tylnego jest oddzielna i można ją zdemontować bez ściągania całego zderzaka, jak to wygląda?

 

 

http://2015.y0.pl/75.jpg   

Nie ma takiej opcji. Jest to jednolitosc albo wsszystko albo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś może podać numer zderzaka tylnego do QQ10 dla wersji po lifcie, od listopada 2010, wersja bez fabrycznych czujników parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...