Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Olej silnikowy - przestroga


manix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

olej nawet w nowiutkiej almerce N15 powinien być 10 w 40 może być syntetyk n.p.shell 10 w60rancing lub castrol 10w60ultra ale almera nie lubi olei 0w.padają rozrządy serwisy nissana do 2002roku chętnie lały 0w40 (maxymalna marża)ale centrala zagroziła że nie będzie uznawała reklamacji.chodziło o zbytnią "płynność"w dolnym zakresie czy coś takiego.WIEM TYLE przy 52kkm u mnie wymiana rozrządu na gwarancji(mobil 0w40)zmiana na najpierw syntetyk 10w60 shell a pużniej pólsyntetyk 10 w40mobill skutek 120kkm zero problemów z łańcuszkiem.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to dotyczy to wszystkich Nissanków z silnikiem serii GA.

Warto by uprzedzić kolegów co lali syntetyki do innych modeli.

 

Siet!!!,

 

Ja leje 5W50 mobil1 i almera lekko pije mi olej. Na orginalnie wlanym shelu nie było tego ale był 10w coś tam

 

czy w mój silnik QG18DE można lać 5w50? ( w manualu napisali, że 5W30 ma pozytywny wpływ na ekonomikę eksplatacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja propponuję do oleju 10W40 (półmineralny) dosypać trochę kruszywa zzamiesząc i można ukłądać asfalt. Takie pikne są nasze silniki.

Ciekawe co wlać gdy już od nowego żłopie 10W40???? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CromCruach

Ja od nowego jeżdżę na 5W40 texaco i raz (15 tys. km) na Mobil1 0W40.

Zrobiłem już 96 tys. km a auto nic nie bierze oleju.

Almerka N15 1,4 GX produkcja z X'1998 jeżdżona od początku w Polsce od III'1999. Musi być coś nie tak z Waszymi silnikami, jeśli piją olej nawet 10W40, albo mi się trafił jakiś wyjątkowy egzemplarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz nic z tego nie rozumie dlaczego jeden egzemplarz pije olej a drugi niechce. Moja Almera ma 155 tyś km i od wymiany do wymiany nic nie chce wziąść oleju a robie naprawde dziwne rzeczy np. mieszam tani Lotos z droższym Castrolem. Na początku zmieniałem olej co 8 tyś potem stwierdziłem, że to przegięcie i zmieniam co 10 tyś.Mój Nissan to salon Polska a ja jestem jego drugim właścicielem. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texaco raczej w sklepie u nas nikt nie kupuje:) leją go głównie w serwisach:) poczytaj jakiej to klasy olej jak ma SL to nie ma się czym martwić tym bardziej że wątpie żeby ktoś podrabiał ten olej tak jak to się robi z mobilem:) mobil ostanio ma konsystencję wody :) ja w swoim mam od nowści Castrol Formula RS 10W-60 i nie narzekam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość markoma

Byłem ostatno na przeglądzie (45 tyś) i do mojej Almerki (1,8 z 2002r) wlali mi 5W30.

A innemu gostkowi 10W40. Zapytałem dlaczego jeją raz taki raz inny olej do tych samych samochodów - a w ASO wyjaśnili mi że do benzyniaka (czyli mojego) należy wlewać 5W30 a do diselków 10W40.

Zgłupiałem już ostatecznie i za bardzo nie wiem komu wierzyć - tym bardziej że poprzedni właściciel w innym ASO lał 10W40.

Jaki więc olej jest właściwy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinde

ja też mam zalany Shell 10w60 Racing. a propos: zastanwialiście się, dlaczego 1l Shella kosztuje 66zł, a 4l+1l Castrola RS 10w60 kosztuje 160zł? różnica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej nawet w nowiutkiej almerce N15 powinien być 10 w 40
:shock:

 

Dziwne to wszystko i niezrozumiałe. Kiedy była kupiona Almerka nowa miała olej 5W40 a potem serwisowana w ASO na gwarancji zawsze wlewali 5W40. Teraz używam castrol Magnatec 5W-40 i jestem bardzo zadowolony, silniczek śmiga aż miło. Sam już nie wiem co z tym olejem i jak jest prawidłowo :oops: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano to ...., że oncerny zawsze liczyły marżę i tylko marżę. Czy słyszeliście kiedyś by mercedesy, czy VV czy audi kiedykolwiek jeździły na olejach 0W? w latach 90 tych?

te auta robia po 500-700 kkm bez remontu. Jakie oleje się leje do nowoczesnych silników - najdroższe.

1. Toyota - lata 2000 r - Castrol 0W30 SLX-em zwany - pod korkiem wlewu zostawiał tyle syfu - ile krowa na niejednym pastwisku - efekt? Toyoty brały olej po 40-60 kkm, a koncern ustalił normę 1l/1000 km? kt tyle leje oleju?

2. TWS 0W-60 robił to samo tyle, że droższy - efekt - j.w.

lejcie oleje sprawdzone i niekoniecznie drogie a będzie dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - od różnorodności firm i klas olejowych można dostać kręćka.

Generalnie zasada jest taka - każde auto ma instrukcję obsługi. W książeczce auta jest wyszczególnione jakie oleje stosować. Dla mojego silnika (GA16 DS) jest zalecana lepkość 10W-40 i tego się trzymam. Nie eksperymentuje z olejami syntetycznymi 0W - te silniki się do tego nie nadają!!!

Oleje 5W/30 nadaja się do stosowania w zimie i do delikatnej jazdy (ostre mrozy poniżej -20st.celsj.) - oszczędnosć paliwa jest złudna a silnik na pewno dostaje bardziej w kość w upalne dni.

Złudne też jest, że olej półsyntetyczny czy mineralny gorzej dba o silnik- jeśli olej ma ten sam pakiet detergentów myjących co pełen syntetyk, to silnik będzie po 300.000 w środku czysty i bez nagarów. Olej 10W spełnia swe zadanie do ponad -20 st.celsj.!!!

Stosowanie oleju syntetycznego złej lepkości 0W/5Ww silnikach do tego nie przystosowanych może spowodować przedwczesne zużycie : łańcuchowego rozrządu, wałków rozrządu, panewek wału korbowego. Olej syntetyczny 10W-60 jak najbardziej można stosować. Serwisy natomist leją ten olej, z którego producentem mają podpisaną umowę :D . Często nie przestrzegaja też lepkości zalecanych olejów :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primavera
Serwisy natomist leją ten olej, z którego producentem mają podpisaną umowę :D

 

to prawda. kiedys w Nissanie krolowalo Texaco, teraz Shell...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Czytam wypociny co poniektórych i już dłużej nie mogę wytrzymać. Od kiedy to olej 10W60 jest syntetyczny? 10W wskazuje, że jest to zwykły półsyntetyk taki sam jak 10W40. Różnica polega na tym, że parametr '60' wskazuje na temperaturę otoczenia w jakim silnik pracuje. Jeżeli nie mieszkacie w klimacie pustynnym, gdzie latem temperatura za dnia dochodzi do 50 st., to taki olej wam jest niepotrzebny. Chyba, że macie za dużo kasy i wolicie bulić 60 zeta za litr takiego oleju zamiast 30 zł za litr 10W40.

Moja alma 1,8 ma przejechane 110 tys. km i olej bierze. Średnio jest to ok. 1l/3000 km. Znajomy mechanik z serwisu, powiedział, że jest to wina zapiekających sie pierścieni uszczelniających. Wymiana jest kosztowna, w związku z czym bardziej opłaca mi się dolewać olej, niż usuwać przyczynę jego ubytków. Identyczny przypadek ma mój kolega z pracy, który w nowej (bodaj dwuletniej almie z identycznym silnikiem) na gwarancji w serwisie miał wymienione pierścienie (przebieg rzędu 40 tys. km). Moje auto niestety na gwarancji już nie jest. Z tego co się dowiedziałem trudno jest doszukać się zależności, które silniki biorą olej, a które nie... Inny znajomy, który ma almę rok młodszą od mojej (jego rocznik to 2002) nie ma żadnych problemów z olejem. Przebieg podobny do mojego - powyżej 100 tys. km. Najprędzej zależność polega na tym, że są serie które biorą i te które oleju nie zużywają.

Na zakończenie ogromna prośba do tych, którzy mają problemy z ortografią. Sprawdzajcie proszę w słownikach co piszecie, bo sam zaczynam się już łapać na tym że robię byki, za które mój ojcie by mnie za uszy wytargał. Wstyd panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...