Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kreski na bocznych lusterkach


Gość saki

Rekomendowane odpowiedzi

Od kreski do brzegu lusterka to jest wskazanie martwego punktu. Chyba sie nie myle.

 

 

POZDRAWIAM.....

Zgadzam się. A przy okazji za kreską jest inny kąt szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chodzi o to ze masz lusterko zwane panoramicznym lub asferycznym, faktycznie jest inny stopien zalamania lutra od tego miejsca w celu ZMINIMALIZOWANA efektu tzw 'martwego pola'.

A zeby jeszcze bardziej je zminimalizowac polecam prawidlowo ustawic lusterko tak, aby nie widziec srodkowego slupka :wink:

Przy prawidlowo ustawionym lusterku bardzo, bardzo zmniejsza sie 'martwe pole' i profil blotnika wspomniany wczesniej dluzej pozostanie nienaruszony 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tu się chyba nie zgadza. Dla mnie martwe pole to ta częśc pasa obok mnie, której ja nie widzę. Więc jeżeli cokolwiek jest w lusterku, bez względu na to, czy w kresce czy poza nią, to nie jest to już martwa strefa. Tak to logicznie rozumuję. Czy dobrze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saki

 

zgadza sie, martwe pole to to co nie znajduje sie w widoku lusterka a nie siegasz tego jeszcze tzw 'katem oka'

 

Natomiast po to powstaly lusterka panoramiczne (asferyczne) aby te martwe pole zminimalizowac, do tego dolozyc prawidlowe ustawienie i znacznie pomaga je ZMINIMALIZOWAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie się zastanawiam czy dodatkowo nie pomoga to w zminmalizowaniu odbjania światła jadącego za nami ?np.,jazda naszym rodzimym wynalazkiem FSo w nocy kończy się tak że lusterka trzeba (_wywijać_),a już w promyczku jest o wiele lepiej ,a jak klamerce...oczywiście chodzi o jazde w nocy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...