Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

kreski na bocznych lusterkach


Guest saki

Recommended Posts

na lewym jak i prawym lusterku są pionowe kreski. Mógłby mi ktoś powiedzieć co one oznaczają? bo ni cholery nie mogę na to wpaść.

Link to comment
Share on other sites

Od kreski do brzegu lusterka to jest wskazanie martwego punktu. Chyba sie nie myle.

 

 

POZDRAWIAM.....

Zgadzam się. A przy okazji za kreską jest inny kąt szkła.

Link to comment
Share on other sites

No racja i jeśli podczas zmiany pasa zobaczysz coś pomiędzy kreskami a zewnętrzną krawędzią lusterka to masz jak w banku, że zajedziesz komuś drogę lub zmieniasz profil błotnika :twisted:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Chodzi o to ze masz lusterko zwane panoramicznym lub asferycznym, faktycznie jest inny stopien zalamania lutra od tego miejsca w celu ZMINIMALIZOWANA efektu tzw 'martwego pola'.

A zeby jeszcze bardziej je zminimalizowac polecam prawidlowo ustawic lusterko tak, aby nie widziec srodkowego slupka :wink:

Przy prawidlowo ustawionym lusterku bardzo, bardzo zmniejsza sie 'martwe pole' i profil blotnika wspomniany wczesniej dluzej pozostanie nienaruszony 8)

Link to comment
Share on other sites

coś tu się chyba nie zgadza. Dla mnie martwe pole to ta częśc pasa obok mnie, której ja nie widzę. Więc jeżeli cokolwiek jest w lusterku, bez względu na to, czy w kresce czy poza nią, to nie jest to już martwa strefa. Tak to logicznie rozumuję. Czy dobrze? ;)

Link to comment
Share on other sites

@saki

 

zgadza sie, martwe pole to to co nie znajduje sie w widoku lusterka a nie siegasz tego jeszcze tzw 'katem oka'

 

Natomiast po to powstaly lusterka panoramiczne (asferyczne) aby te martwe pole zminimalizowac, do tego dolozyc prawidlowe ustawienie i znacznie pomaga je ZMINIMALIZOWAC.

Link to comment
Share on other sites

własnie się zastanawiam czy dodatkowo nie pomoga to w zminmalizowaniu odbjania światła jadącego za nami ?np.,jazda naszym rodzimym wynalazkiem FSo w nocy kończy się tak że lusterka trzeba (_wywijać_),a już w promyczku jest o wiele lepiej ,a jak klamerce...oczywiście chodzi o jazde w nocy :roll:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...