Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przewód zwrotny wtrysku


kajtam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku chciałbym się serdecznie przywitać, jest to mój pierwszy post na tym forum. Od roku jestem posiadaczem X-traila z rocznika 2008 z silnikiem 2.0 DCI M9R 150KM. Pojawił mi się problem a mianowicie z okolic wtrysku leje się ropa w dużych ilościach. Po rozkręceniu plastików zasłaniających układ wtryskowy, okazało się że jest nieszczelna rurka przewodu zwrotnego z układu wtrysków (ta na załączonym zdjęciu). Próbowałem ją wymienić na gumową, lecz w układzie przelewowym jest bardzo duże ciśnienie. 

I w związku z tym mam pytanie: Czy tam powinno być tak duże ciśnienie ? Czy świadczy to może o uszkodzonym wtryskiwaczu? Silnik pracuje równo i nie świeci się żadna kontrolka świadcząca o jakimś problemie z samochodem. Może ktoś z użytkowników mial podobny problem.

 

post-92936-0-58706400-1461865501_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkaset barów zrobi swoje. tylko oryginalny. Co tam się działo wcześniej z silnikiem, jakieś naprawy?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkaset barów zrobi swoje.

Z tymi barami to przesada.

To jest przelew, ciśnienie jest małe.

 

Witam

Na początku chciałbym się serdecznie przywitać...

Sprawdź wszystkie połączenia i czy nie jest gdzieś przytkane. Jeśli ok, to trzeba zrobić testy przelewowe.

I proszę uzupełnić w profilu jaki X-trail, czyli T31 i rocznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo o jakiś naprawach wcześniej. Ja mam go dopiero od roku przebieg 136000. Auto wcześniej serwisowane w ASO, z krajowego podwórka.

Tylko ten wężyk jest na przelewie z wtrysku, chyba żaden producent by plastikowych wężyków na kilkaset barów nie dawał. Tam chyba nie powinno być aż takiego cisnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to 100 barów.

 

A czyli to będzie ten nadmiarowy?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to 100 barów.

 

A czyli to będzie ten nadmiarowy?

Tak to jest ten nadmiarowy. Czy można go dosztukować  czy  trzeba dać nowy cały w orginale?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ten nadmiarowy. Czy można go dosztukować  czy  trzeba dać nowy cały w orginale?????

A próbowałeś założyć inny czy od razu sugerujesz się tym wpisem o oryginale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fury, Stormy, Thundy  trzeba by od czasu do czasu przypomnieć ludziom o fotorelacjach. To wtedy zwiększy aktywność na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fury, Stormy, Thundy  trzeba by od czasu do czasu przypomnieć ludziom o fotorelacjach. To wtedy zwiększy aktywność na forum.

Co zrobisz jak sekundę po napisaniu się wylogował.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś i Ty przypominał Karino, Karibu, Kariboxie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...