Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note tabliczka znamionowa


kartoszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie do użytkowników Nissana Note E12 silnik benzynowy 1,2 59 kW rocznik 2013 już nowy model.

Proszę o informację dotyczące tabliczki znamionowej . Czy w waszych samochodach też widnieje zapis 1510 kg i 1510 kg.

Staram się dowiedzieć czy Note może mieć hak czy nie. W ASO twierdzą że tak w dokumentach widnieje że nie a Nissan Polska zwleka z odpowiedzią.W samochodach z rocznika 2014 jest zapis 1510 kg i 1940 kg .

Proszę o informacje.

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note na pewno może mieć hak. Inna sprawa, to jakie może być jego obciążenie i jaka masa ciągnionej przyczepy.

Wklep sobie tutaj dane swojego auta i już coś będziesz wiedział https://historiapojazdu.gov.pl/

Przypomnę, że po założeniu haka, musisz zrobić przegląd i z "kwitem", oraz kartą pojazdu udać się do Wydziału Komunikacji, by hak wpisać do dowodu rejestracyjnego

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie będę wypowiadał dogłębnie co do postu 1-ego, lecz zadam Ci pytanie???

Co to jest 1510kg? - czyżby samochód z jedną osobą?czy samochód z 5 osobami? a może jeszcze pytanie czy to MW a może DCM?

Czy na drodze Policja, ITD, Straż Graniczna, będą sprawdzały Ci tabliczki, czy dowód? Z tym pytaniem do chyba do Stacji Diagnostycznej?!?

 

Co masz kolego wpisane w DR? (jak coś to chętnie zobaczymy fotkę od punktu F1 do P2)

W rubryce G - masz masę własną samochodu....

W rubryce F1 i F2 z reguły jest DMC - dopuszczalna masa całkowita...

Natomiast w rubryce O1 lub Q1 (bo różnie to czytają) - jest podana masa DMC dopuszczalnej ciągniętej przyczepy z hamulcem. 

Natomiast w rubryce O2 lub Q2 (bo różnie to czytają) - jest podana masa przyczepy bez hamulca --- albo 700 lub 750 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie będę wypowiadał dogłębnie co do postu 1-ego, lecz zadam Ci pytanie???

Co to jest 1510kg? - czyżby samochód z jedną osobą?czy samochód z 5 osobami? a może jeszcze pytanie czy to MW a może DCM?

Czy na drodze Policja, ITD, Straż Graniczna, będą sprawdzały Ci tabliczki, czy dowód? Z tym pytaniem do chyba do Stacji Diagnostycznej?!?

 

Co masz kolego wpisane w DR? (jak coś to chętnie zobaczymy fotkę od punktu F1 do P2)

W rubryce G - masz masę własną samochodu....

W rubryce F1 i F2 z reguły jest DMC - dopuszczalna masa całkowita...

Natomiast w rubryce O1 lub Q1 (bo różnie to czytają) - jest podana masa DMC dopuszczalnej ciągniętej przyczepy z hamulcem. 

Natomiast w rubryce O2 lub Q2 (bo różnie to czytają) - jest podana masa przyczepy bez hamulca --- albo 700 lub 750 kg.

Edytowane przez kartoszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W dowodzie w rubryce G 1005 kg. F1 - 1510 kg. F2 - 1510 kg. F3 - 1510 kg.

Diagnosta stwierdził że auto nie jest przystosowane do ciągnięcia przyczepy.

Wiec haka montować też nie można. Staram się dowiedzieć czy wszystkie Nissany Note

z rocznika 2013 też mają takie dane jak mój. Wiem że rocznik 2014 ma podane 1510 kg

i 1940 kg.Nissan Polska zwleka z odpowiedzią wiec staram się na własną rękę dowiedzieć.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tutaj mnie kolego zaskoczyłeś i szkoda że tego nie napisałeś od razu w poscie 1.

Zadzwoniłem dzisiaj z ciekawości do siebie w Łodzi (już mnie tam troszkę znają :D ) i zadałem te pytanko.

Faktycznie, przyznali rację że były jakieś odstępstwa w Note, a na te pytania może tylko i wyłącznie odpowiedzieć lub przesłać dodatkowe dokumenty Centrala Nissana.

Aż trudno w to uwierzyć, więc z ciekawości zerknąłem na strony NL. Wiadomo, że holendrzy bardzo dbają o swoje pojazdy i dlatego często montują haki, gdyż kwiatów i ziemi w workach, samochodami nie przewożą. Nie tak jak u nas w PL ale i tam wyjątki się również zdarzają.

W NL, jak sprzedawany jest samochód, to obligatoryjnie w danych podawane jest również max. holowanej przyczepy.

I np. Note 1,2 z 2015r ---  masa własna: 1025 kilogram ładowność: 545 kg masa całkowita: 1.570 kg Max. holowania waga:260 kg    :D

         Note 1,2 z 2014r  ---   Masa własna: 980 kg Max. holowania waga: 430 kg  :D

        Note 1,2 z 2016r ---   masa własna: 1025 kilogram ładowność: 545 kg masa całkowita: 1.570 kg Max. holowania waga: 260 kg   :D

Nissan Note 1.4 16V 5D NICKELODEON z 2013r  Masa własna: 1067 kilogram Max.holowania waga: 760 kg 

       Natomiast Note 1,2 z rocznika 2013 jest brak danych co do przyczep!!! Masa własna: 980 kg ładowność: 530 kg Masa całkowita: 1.510 kg

Więc chyba już wiesz wszystko trza sobie dać spokuj z przyczepą. Hak zawsze można mieć dla bagażnika rowerowego.

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Jest tylko małe ale.Nikt niepodbije przeglądu haka bez wpisu o

masie przyczepy.Teraz tylko nadzieja że producent zmieni zapis w homologacji.

I zezwoli na montaż haka do przewozu platformy rowerowej.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

U mnie w dowodzie w rubryce G mam 1125 kg, w F1 jest 1570 kg, w F2 - 1570 kg, F3 nie jest podane, ale w O1 i O2 mam po 260 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Nie zapomnijcie o zamówieniu w Wydziale Komunikacji dodatkowej (trzeciej) tablicy rejestracyjnej na platformę rowerową montowaną na haku. Całkowity koszt to 53 zeta (wraz z nalepką legalizacyjną). W końcu jest normalnie i legalnie ... i panowie w białych czapeczkach nie będą się mieli czego w tej materii czepiać. Właśnie odebrałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Teraz właśnie ZACZNĄ się czepiać (teraz większość machała rękami), bo jest to już osiągalne. I o tym mówią przepisy. Więc kto nie będzie miał, to .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz właśnie ZACZNĄ się czepiać (teraz większość machała rękami), bo jest to już osiągalne. I o tym mówią przepisy. Więc kto nie będzie miał, to .....

 

Teraz właśnie ZACZNĄ się czepiać (teraz większość machała rękami), bo jest to już osiągalne. I o tym mówią przepisy. Więc kto nie będzie miał, to .....

 

Witam.

 

W dowodzie w rubryce G 1005 kg. F1 - 1510 kg. F2 - 1510 kg. F3 - 1510 kg.

Diagnosta stwierdził że auto nie jest przystosowane do ciągnięcia przyczepy.

Wiec haka montować też nie można. Staram się dowiedzieć czy wszystkie Nissany Note

z rocznika 2013 też mają takie dane jak mój. Wiem że rocznik 2014 ma podane 1510 kg

i 1940 kg.Nissan Polska zwleka z odpowiedzią wiec staram się na własną rękę dowiedzieć.

Pozdrawiam Piotr

Coś chyba nie tak zrobiłem zamiast wklejenia odpowiedzi z Nissana. Pojawiły się wcześniejszej

posty. Dział homologacji stwierdził że nie ma możliwości montaż haka holowniczego.

Argumentuje to tym że w późniejszych latach została dokonana zmiana technologiczna.

Wiec nici z haka, pozostaje tylko bagażnik dachowy.

Edytowane przez kartoszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Właśnie nabyłem ten sam model, z takimi samymi wartościami na tabliczce z zamontowanym hakiem. Pojazd przyjechał z Niemiec. Pierwszy diagnosta, do którego się udałem, zasugerował demontaż haka. Niezwłocznie udałem się do innej stacji, a tam diagnosta rzetelnie, na podstawie dostarczonych przeze mnie dokumentów, wpisał w rubrykach dotyczących haka --- --- (kreski), ale w adnotacjach dopisał hak. Z tym udałem się do wydziału komunikacji, a Pani urzędniczka przepisała analogicznie. Więc mam wbity hak, ale nie mogę nic ciągnąć (tzn. nic na swoich kołach, jak rozumiem, ale platformę do rowerów już tak). Hak jest, bo jest, ale jako gadget.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...