Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Zacinająca się stacyjka - keyless


FidelC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać problem zacinającej się stacyjki w k12 z systemem keyless?

To ustrojstwo notorycznie zacina się przy wyższych temperaturach :(

 

Może zna ktoś na to jakiś sposób. Może trzeba rozebrać kolumnę kierownicy i coś przeszlifować (posmarować)?

 

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki.


Hmmm.... Chyba nikt nie miał takiego problemu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisku przy stacyjce (zwalniajacego blokadę jednocześnie przekręcając starter) używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy problem w Micrach wyposażonych w KeyLess :-( Stacyjki made in France. Przerabiałem to. Niestety wymaga to rozebrania całej obudowy stacyjki/ plastiki przy kierownicy.

Następnie trzeba zerwać oryginalne śruby (2 szt o ile dobrze pamiętam). Stacyjkę odpinasz od białej kostki i rozłączasz z antenką transpondera (taki kabelek).

Odpinasz pozostałe kable (są wtyki) i kierunek speca od mechaniki precyzyjnej. Nie słuchaj tylko porad typu "psiknij WD-40" bo pomoże na chwilę a potem permanentnie zablokuje stacyjkę.

Jak będziesz miał mniej szczęścia zewrze styki jak po takiej operacji ją zamontujesz. Moja była regenerowana i pomogło. Wcześniej pierwsze objawy faktycznie pojawiały się po pozostawieniu

auta na ostrym słońcu. Druga możliwość (jeśli regeneracja będzie niemożliwa) to zakup używanej na Alledrogo (koszt +/- 200 zł z przesyłką) ale tu uwaga: kupuj tylko z oryginalnymi

pilotami do niej. Piloty trzeba wczytać do twojego kompa z Micry usuwając wcześniej wkodowane 2 kluczyki. A to znowu kosztuje. Obecnych cen nie znam ale pewnie

kolejne ok 200 zł. Pamiętaj by po wczytaniu pilotów poprzekładać groty żebyś mógł w razie potrzeby otworzyć auto "z klucza". Spec od regeneracji stacyjki powinien bez problemu ustawić ci tą kupioną pod stary grot oryginalnego  (pierwotnego) kluczyka. Do wczytania tych kupionych pilotów do kompa w Micrze potrzebny jest kod. W instrukcji z autem jest wydrukowany w takich przerywanych liniach do wycięcia z kartki. Jak go nie masz to niestety kierunek serwis i muszą go ściągnąć po numerze VIN a to kosztuje i trwa z 1 dzień.

Załatw temat bo za którymś razem auta nie odpalisz. Stacyjka zatnie się na amen a wtedy tylko laweta :-(. Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Rozmawiałem z kilkoma specami od stacyjek, ale żaden nie chce się tego podjąć, bo podobno jest problem z rozebraniem całego mechanizmu w tym modelu :(

Nie ma ktoś z was jakichś namiarów na konkretnego specjalistę z tej dziedziny.

 

A swoją drogą, to nie wiecie czy łatwo jest zerwać te śruby fabryczne, mocujące stacyjkę do kolumny kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do speca w Warszawie to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem. Tylko chodzi o dobrego a nie takiego, który powie, że "no problem" a potem skopie robotę.
Zerwanie śrub zajmuje z 1,5 godz. Mało miejsca i ostrożnie trzeba narzędziami operować żeby nie uszkodzić plastików. Ale da radę. Na wymianę żarówki w tym aucie też niektórzy narzekają :-)
Powiem szczerze, że pytałem tego swojego speca co zrobił z moją stacyjką i chciałem nawet za tą wiedzę zapłacić ale nie zgodził się i nie zdradził patentu :-(.

Doraźnie możesz psiknąć jakim specyfikiem do mechaniki precyzyjnej ale takim, który nie przewodzi prądu (żeby nie zwarł styków) i nie zalepia trybików po wyschnięciu.

Są takie środki do elektroniki. Np teslanol. Tylko z umiarem. Psiknij, odczekaj i parę razy przekręć stacyjką. Resztę wygoogluj tzn co za ile i gdzie kupić:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Witam.

Czy ktoś wie jak rozwiązać problem zacinającej się stacyjki w k12 z systemem keyless?

To ustrojstwo notorycznie zacina się przy wyższych temperaturach :(

Może ten temat coś Ci podpowie, bo też problem jak ciepło http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/103169-k12-czasami-nie-kr%C4%99ci-czy%C5%BCby-rozrusznik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Już sobie poradziłem :-) Wystarczyło kupić używaną stacyjke na allegro bez kluczyków. Koleś od stacyjek poprzekładał elektronikę od starej stacyjki do tej kupionej i wszystko śmiga :-) W sumie zajęło mu to kilka godzin (łącznie ze zdjęciem śrub).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do znalezienia na brytyjskich stronach... Mam podobny problem, na brytyjskim forum przeczyłam, że serwisant z aso nissana zaleca użycie "pudru" grafitowego, w sprayu.

 

https://www.micra.org.uk/threads/micra-keyless-go-steering-ignition-lock-jams.38758/

 

spróbować na początek nie zaszkodzi, zawsze to taniej niż kupować od razu całą stacyjkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...