Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ewelkka

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko ;-)

Od razu przechodzę do tematu:

1) stuki przy ruszaniu (dźwięk ewidentnie słyszalny z przodu) - sworznie, przeguby? 

2) pedał sprzęgła nie odbija do końca (nie zauważyłam reguły czy na ciepłym silniku czy na zimnym, czy po upalaniu czy po spokojnej jeździe) 

czym może być to spowodowane?

3) szyba kierowcy nie otwiera się - czy w nissanach lubi coś tam się psuć (elektryka/mechnizm), czy najprawdopodbniej spadła z podnośnika?

4) skrzypiące hamulce (nie ciągle, czasami) po psiknięciu WD-40 ustaje.

 

Jakieś rady? Coś?

 

dodatkowo zaoferowac chcialam mega fajny wosk pynny na mokro, bardzo wydajny, niewiele roboty przy woskowaniu a lakier miazga... 

1L - 30zl + kw

 

dorzucam foty jak moj Nissek wygladal po lekkiej polerce (dokladnie tyle samo roboty co wycieranie do sucha mikrofibra)

bez zadych filtrów, efektów:

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10209476326607937&l=9afe8a039a

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10209476327047948&l=8e46c7c67c

 

ktos chętny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieodbijające sprzęgło to w większości przypadków wina  pompy sprzęgła  ,ale piszesz że są stuki przy ruszaniu  więc może to być powiazane z 

np wybitym kołem dwu masowym  na odleglośc ciężko cokolwiek zdiagnozować 

co do szyby   jeżeli słyszysz delikatny tyknięcie przekażnika a szyba nie jedzie  to typowe dla uszkodzenia silniczka  przeważnie sie zanieczyszcza komutator i chyta szczotki wystarczy rozebrać i wyczyścić   mi sie naprzyklad starły szczotki na 0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Stuki przy ruszaniu to raczej tył, powodem sa przeguby, taka przypadlosc Zetek, nic groźnego, trzeba zrobic konserwacje, ja to robilem u Coobcia.

 

2. W zetach jaj sprzeglo nie odbija to wymiana pompy sprzegla sie klania, temat bedzie sie pogłębił.

 

3. Mechanizm szyby należy przeczyscić, kolejna ich przypadlość.

 

4. Klocki slabe może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec za mechanizm szyby trzeba się zabrać, bo irytuje strasznie, resztę ogarnie spec od Nissanow z Wrocka (byc moze ktos z forum, ale nie znam nicku ani nawet imienia - ustawial sie z nim moj)

pytalam z czystej ciekawosci, niestety nie mam mozliwosci grzebania pod domem... 

przy rozbieraniu najchetniej pomalowalabym klamki na czarno  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba to j/w jesli cyka przekaźnik warto sprawdzić silniczek ew. styki. Można to samemu pod domem ogarnąć. Wpadający pedał sprzęgło w pierwszej kolejności Pompka sprzęgło, nr TRW PBN517, sam kiedyś wymieniałem i była lekka poprawa, warto ew dalej sprawdzić wysprzęglik a na końcu jeśli są problemy to wywalić dwumase, zastąpić zwykłym zamachem + nowe sprzęgło i docisk, ale to najlepiej ocenic podczas rewizji mając zdjętą skrzynie, sam w demontażu skrzyni mam rekord 47min :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawdzimy po weekendzie na warsztacie we Wrocku na spokojnie :)

aaa, to o Ciebie chodziło :) ekstra  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...