Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi 17" pasujące do Juke'a


LaKlusek

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupić do swojego Juke'a nowe felgi, ale jestem kompletnym nowicjuszem w temacie i mimo googlowania nie potrafię znaleźć jednoznacznie i prosto wytłumaczonego, skąd wiedzieć, jakich parametrów szukać, aby felgi pasowały do danego samochodu. Znalazłem, że Juke ma rozstaw śrub 5x114.30, jednak np. co do rozmiaru - nie mam pojęcia. Konfiguratory takie jak sklep Felgi czy Oponeo pokazują felgi w rozmiarach 7x17 i 7,5x17 - czy to oznacza, że oba rozmiary będą pasować bez konieczności żadnych dodatkowych modyfikacji? Czy powinienem szukać jeszcze jakichś parametrów, czy cała reszta jest obojętna dopóki rozstaw się zgadza, a rozmiar to jeden z tych dwóch wyżej wymienionych?

 

Mam Juke'a z ubiegłego rocznika, wersja 1.2, Acenta, 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy doborze felg istotne są następujące parametry:

ilość otworów,

rozstaw otworów,

średnica felgi,

szerokość felgi,

odsadzenie felgi (ET) - offset.

Wszystkie istotne dane masz podane w instrukcji obsługi, zdaje się na stronie 9-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano są w instrukcji, ale tylko parametry oryginalnych felg nissanowych, a producenci felg nie produkują takich z parametrami idealnymi do danego typu auta. Instrukcja mówi np. o rozmiarze 17x7, ale wszystkie wyszukiwarki online znajdują też konkretnie do Juke'a felgi o rozmiarach 17x7,5 czy nawet 17x8. Tak samo osadzenie - instrukcja mówi o 47mm, ale wyszukiwarki znajdują bez problemu np. takie z 35mm.

 

Czy wobec tego te wszystkie parametry inne od rozstawu śrub są na tyle elastyczne i nieznaczące, że mogę spokojnie wziąć np. takie felgi 17x7,5, 35mm mimo tego, że oryginalne mają 17x7, 47mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest mniejsze ET tzn. że felga będzie bardziej wystawała na zewnątrz, czyli różnica pomiędzy 47 a 35 to 12mm ale to wystawanie zależy też od szerokości felgi. Przy takim samym ET felga o większej szerokości będzie bardziej wystawać.

http://www.felgi.pl/artykul/szerokosc-felgi-i-odsadzenie-et-offset

To co podałeś 7 czy 7,5 to szerokość felgi w calach i od tego zależy szerokość opony jaką chcesz założyć. Poniżej masz tabelę z rozmiarami. Istotny jest tez taki parametr jak średnica otworu centralnego, jeśli będzie większa to trzeba założyć pierścienie centrujące, jeśli mniejsza to nie założysz felgi na piastę i takie się nie nadają.

grande-punto-rozmiar-opon-i-felg_945.jpg

 

Pod tym linkiem masz temat o 17'' do juke'a http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/101764-alufelgi-17-cali-do-jukea/


LaKlusek felgi chcesz kupić nówki czy używane? Wrzuć linki do felg jakie Ci się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...