Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wybierak zmiany biegów w automacie


kemotsolar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Zakupiłem Nyse T31 2.0 dci w automacie lecz niestety nie miała gałki zmiany biegów. Muszę zakupić taka gałkę,ale mam pewne wątpliwości,bo nie znam zasady działania przycisku na gałce i czy mój wybierak nie jest uszkodzony...?!. Skrzynia reaguje i pracuje we wszystkich pozycjach jak należy,ale nie wiem,czy białe cięgno,które wystaje z chromowanego pręta którym zmieniamy pozycje od P do R powinno sprężynować po wciśnięciu-znaczy odbijać,czy nie ??.  U mnie jest tak,że muszę użyć lekkiej siły,żeby je wcisnąć w celu zmiany pozycji lewarka ( po wciśnięciu  nie cofa się do góry),a po ponownym powrocie na P i zgaszeniu auta muszę lekko pociągnąć je do góry,żeby zwolnić blokadę w stacyjce celem wyjęcia kluczyka. Chciałem kupić samą gałkę,ale mam obawy,że coś tu jest nie tak. Szukałem po różnych forach,ale nigdzie nie mogłem znaleźć nic na ten temat. Jeśli ktoś mógłby dopomóc w tej kwestii będę wdzięczny  :banan:  :banan:  :banan:  :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z czystością w komorze lewarka.

Z doświadczenia wiem że brak nasmarowania, brud a zwłaszcza złuszczajacy się meszek potrafi dać się we znaki w poprawnym działaniu lewarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko nasmarowane i czyste. Próbowałem też psiknąć trochę płynu odrdzewiającego Wurtha do środka tego chromowanego pręta,ale bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...