Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tino 1.8 Pb po czyszczeniu przepływomierza zapala na chwile i gaśnie


Bohnooze

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Umyłem przepływomierz (benzyną), popsikałem kontaktem wtyczkę i parę innych wtyczek pod maską. Przy okazji tego wszystkiego wyjąłem kluczyk ze stacyjki ale nie odłączałem akumulatora. Był jeszcze problem z brakiem jednej spinki od obudowy filtra powietrza (zmontowałem symetrycznie na 3 dostępne spinki). Po zmontowaniu wszystkiego od razu wyskoczył CHECK ENGINE. Samochód odpalał bardzo gładko ale pracuje tylko przez chwilę po czym sam gaśnie, nie reaguje na dodanie gazu. Po zgaśnięciu słychać odgłosy w okolicy przepustnicy jakby krokowiec.

 

Czy ktoś się orientuje w czym może być tu problem, auto jest nie moje muszę je oddać do piątku, mam z interfejsu tylko kabel VAG KKL (którym chyba nic nie zdziałam z nissanem w kwestii sprawdzenia błędów).

 

Co ciekawe po odpięciu wtyczki od przepływomierza samochód odpala i nie gaśnie, ale nie pracuje równo, nie sprawdziłem czy jeździ.

 

Czy po odpięciu aku błędy i adaptacja w ECU skasują się i może zadziała ten przepływomierz? Po podłączeniu aku elektronika ECU sama się tutaj zaadaptuje? Muszę auto pozbierać do piątku, a tu nagle zepsuło się w moich rękach (albo zepsułem je ja tym myciem przepływomierza).

 

Sprawdzę też czy ten przepływomierz działa ale muszę przeszukać internet jak tu mierzy napięcie miernikiem.


-------------------

 

 

Jak udało mi sie zobaczyć przez androida i interfejs bluetooth, przepływomierz ma 1,03 i stoi zarówno przy zagaszonym jak i odpalonym (na chwilę odpalonym bo po chwili gaśnie) silniku. po myciu benzyną naglę padł przepływomierz? myłem pędzelkiem nic nie jest uszkodzone w środku (nic nie widać po drucikach funkcyjnych i płytce a na pewno nie diodzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym pędzelkiem uszkodziłeś sobie przepływomierz. Tego się nie dotyka niczym - spryskuje tylko specjalnym sprayem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprayem tak samo można to uszkodzić jak ja pędzelkiem wystarczy skierować ciśnienie i przepłukać brudami a spray to taka sama benzyna.

Wartość przepływu u mnie stoi na 1.03 więc przepływomierz padł, mam nadzieje, ze nic więcej się nie okaże w tym złomie (francuzy mając boscha to zepsuje się bosch to samo jak widać w nissanie). Z odłączonym przepływomierzem samochód odpala jeździ ale szarpie powyżej 2500 obr/min jest odcięcie na jałowych około 2500 obr/min. Czy to są objawy przepływomierza czy coś innego oznaczają?

 

W Tino V10 są te same silniki 1.8 16V co w Primerze P10 i P11 i innych nissanach? Podmiana przepływomierza możliwa z silnika wyglądającego tak samo i pewnie też z silników YD22DDTi, YD25DDTi, VQ40DE, HR16DE, QG15DE, QG16DE, VQ20DE, VQ30DE, QR25DE, QR20DE, ZD30DDTi, EJ20 (o ile poprawnie przepisałem oznaczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś poczytał jak się prawidłowo czyści przepływkę, nie miałbyś teraz wydatków. Tutaj możesz zobaczyć z jakich aut pasuje: http://nissan4u.com/parts/almera_tino/el_v10m/2002_1/type_1/fuel_and_engine_control/air_cleaner/illustration_1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływki można czyścić benzyną da się je moczyć w niej, lub pędzelkować, środek do przepustnic to benzyna w sprayu lub zmywacz, widać tej konkretnej przepływki Bosch nie należy ruszać czymkolwiek. Wymieniłem na inną auto zadziałało. Dobrze, że problem udało się rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej przepływki która ma "gorący drut" (praktycznie wszystkie w japończykach) nie wolno dotykać pędzelkiem ani czymkolwiek innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może inaczej - nie powinno się.

Ale Polak potrafi i często to robi.. Ja kilka razy myłem już sam, ale pędzeleczek też musi być delikatny jak pupka niemowlaka a nie ze świńskiego ogonka.

I myłem również rozpuszczalnikiem, nie zawsze benzynką. Może miałem szczęście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...