Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

17" kola na 16"


gumisek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pytanko mam odnosnie kol w moim pathcie sa orginalnie 17 calowe kola czy zmieszcza sie 16 ? czy bedzie przeszkaczac zacisk z mocowaniem? Niemam jak sprawdzic bo nie posiadam 16 . wielkie dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć dlaczego chcesz zmienic na 16"?  zamierzasz zmienić wygląd na bardziej terenowy?

przy 16stkach jest mało miejsca między zaciskiem a felgą, ale nie ma problemu, plusem jest większa gama dostępnych opon AT/MT.  Tylko musisz dobrze dobrać ET wtedy mozna poszerzyć oś, koła bedą na równi z nadkolami. fabryczne mają ET30

 

Mając felgi 16  zakłada się opony o znacznie wyzszym profilu przez co wygladają baloniasto jak w rasowej terenowce....

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi mi o latwiejszy dostep do opon no i wyglad tez mam 17 ale ciezko opony dobrac ,pozatym ceny czy to opon czy felg bardziej przystepne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod 17stki szukaj opon w rozmiarze 265/70 r17, na 16 stki - jeszcze wyzsze, aby mieć taką samą srednicę.

Czy cena jest duzo nizsza? nie wiem nie sprawdzałem, weż pod uwagę iz gumy jest więcej, no i faktycznie  ciut większy jest wybór. Daj znać co wsadziłeś, ja mogę polecic cooper st/max - agresywny ATek,  w miarę cicha i wytrzymała opona.

Obecnie yokohamy geolandery są tańsze, też bardzo dobre oponki...

Jak kupisz nowki opony ATki z 15mm bieżnikiem to wymienisz je dopiero po kilku latach w zalezności od ilości nalatanych km i terenu w jakim bedziesz je męczył.

Rynek opon jest dosyć dynamiczny i nie wiadomo jaką będzie oferta w przyszłosci.

pzdr.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanko na oponkach AT spalanie wzrasta . mozna jakies liczby przyblizone podac co do tego spalania? ile dodac do obecnego spalania na szosowych gumach

Oczywiscie powiem co zem zalozyl ale to dopiero po wakacjach wiec trzeba bedzie troche poczekac

a cenowo niewiem jak tam nowe ale uzywanych  umnie jest duzo w przystempnej cenie i stanie opon

Edytowane przez gumisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o ile wzrasta w praktyce spalanie, mogę Ci tylko powiedzieć o ile zmieniły się wskazania komputera. Po przesiadce z opon 255/60/17 (Goodyear Wrangler HP) na 265/70/17 (Cooper Discoverer AT 3) komputer wskazuje spalanie wyższe o 0.2/0.3 litra. Poza tym auto zyskało wizualnie, lepiej wypełnione są szczeliny nadkoli, stoi wyżej, wydaję się być trochę miększe i lepiej wybierać nierówności. Jak i również jest troszeczkę bardziej nerwowe w koleinach na rozjeżdżonym asfalcie bo się po prostu w nich nie mieści.

 

Z przodu występowały dwie średnice tarcz hamulcowych, i z tego co słyszałem to ponoć w tym większym wariancie felga 16" nie zmieści się na zacisku. Ale pewności nie mam jeśli tak nie jest to niech mnie ktoś poprawi. 

Edytowane przez Bobek428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba są dwa rodzaje średnicy tarcz hamulcowych, róznią się kilkoma mm średnicy. Nasz forumowy kolega ma założone w pathu 4.0 V6 16" felgi do tego baloniaste opony, wiec mozna a napewno ma te większe tarcze ham.

Jesli założysz max. rozmiar np 265/70 R17 ,  jakieś agresywne większe Atki  to musisz sie liczyć z większym spalaniem maksymalnie do jednego litra. Ale za to bezproblemowo możesz wjeżdzać tam gdzie" patyki"  na szosówkach utkną bądz nie dadzą rady się wdrapać w kopnym piasku czy błotnistej mazi.

 Niestety coś za coś.

Jeśli chodzi o wskazania komputera, u mnie na większych kołach licznik prędkości mniej przekłamuje bo zawyza jedynie o 5km/h na ori kołach było wieksze przekłamanie. Srednie spalanie pokazuje u mnie  bzdety średnio o 1-2l/100km mniej od tego co wychodzi przy dystrybutorze, średnio  8.5 w trasie i 10.5 po miescie (spokojnie jezdząc) plus minus kilka setek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mając felgi 16  zakłada się opony o znacznie wyzszym profilu przez co wygladają baloniasto jak w rasowej terenowce....

Są na rynku felgi 16x7 ET+18 dedykowane do Path-a i D40

jeśli fabryczne są szerokie na 7 cali to taka felga wysunie się na zewnątrz o jakieś 1cm

jest sporo felg stalowych na rynku,

najpierw musisz wiedzieć co masz (jaka jest szerokość felgi i ET), i wtedy dobierasz off set tak, żeby osiągnąć to co byś chciał mieć

trzeba jeszcze pamiętać, że jeżeli zmienia się felgi z alusów na stalowe, zazwyczaj trzeba też zmienić nakrętki na stożkowe

może być na przykłąd taka felga jak na zdjęciu rozmiar 16x8 ET 0 wyjdzie jeszcze bardziej na zewnątrz

w drugim załączniku masz schemat dotyczący ET czyli off setu lub odsadzenia jak kto woli

post-93389-0-36158400-1464903764_thumb.jpg

post-93389-0-38755700-1464904092_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale policyjne Paty jeżdżą w zimie na felgach stalowych. Może ktoś ma jakiegoś znajomego w służbach mundurowych który by ewentualnie mógł powiedzieć co to za rozmiar i jaka felga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie znalesc stalowe fele od navary mozliwe ze beda pasowac, mam na oku jedne, offset pewno bedzie sie zgadac oraz reszta tylko wlasnie czy zmiesci sie na ta tarcze z zaciskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem stalowa felge na seryjnym zapasie, nawet mi zostala, niestety tylko jedna: 

 

http://olx.pl/oferta/oryginalna-felga-stalowa-16-nissan-pathfinder-navara-zapas-CID5-ID8RUFD.html

 

samochod fabrycznie był na aluminiowych 16- stkach. 

 

porównując z 17 wyraźnie łagodniej odczuwa sie nierówności np progi zwalniające, krawężniki...  zawieszenie może trochę odpocząć ;)

 

 

 

post-21294-0-57474600-1465211105_thumb.jpg

post-21294-0-16159800-1465211137_thumb.jpg

post-21294-0-73020100-1465211181_thumb.jpg

post-21294-0-41441100-1465211195_thumb.jpg

post-21294-0-21180600-1465211248_thumb.jpg

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza pod 16 ma 295mm a pod 17 na 320 i inny zacisk 16nie wejdzie ja wolałem mieć lepsze hamulce kosztem  droższych  opon więc wymieniłem mniejsze  na większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alakspaw dzieki za informacje

Ciekawi mnie jeszcze jedno czy oponki 265 lub 255 / 70 r17 zmieszcza sie bez problemu w nadkolach przy skrecie na maxa ? moze ma ktos takie oponki zalozone na 17 kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie oponki ma załozone w paczach kilku z nas...  265/70R17

mieszczą się spokojnie.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/70836-opony-do-pathfindera-r51-max-rozmiar/page-2?hl=%2Bwi%C4%99ksze+%2Bko%C5%82a&do=findComment&comment=976752

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potwierdzam, mieszczą się bez problemu. Nawet w zimie kiedy było naklejone trochę śniegu na nadkolach nie było problemu ze skręcaniem.
50ff7135ab3aa6b8med.jpg


A jeszcze jedno pytanie do opon 265/70 R17. Jakie ciśnienie zaleca się przy takich oponach, jakie macie u siebie ?

Edytowane przez Bobek428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...