Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie trasa Maxima QX a32 3.0


robert6721

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się podzielić osiągami w/w silniczka.

Otóż, na trasie Kraków-Zakopane przy średniej prędkości 54km/h , komputer pokazał spalanie na poziomie . . . 7,1l.

Mówiąc szczerze, cholernie mnie to zaskoczyło, byłem przekonany, że łyknie coś ok.10 l.

Ciekawy jestem jak to kształtuje się u szanownych forumowiczów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie tyle to pali 1.6 .. ale tak na poważnie to zapraszam na pomiar AFR bo może latasz na sucho ?

 

gdzieś taką prędkość osiągnął  mi się rekordowo SR20 Kraków     -- do Pcimia a potem na Mszany i kawałek w stronę Szczawnicy + powrót osiągnąć 8.8 LPG

 

ale nie sugeruj się kompem tylko tym co wlałeś w bak ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Robert bo Maxima to bardzo oszczędne auto mimo silnika 3,0. Mi średnie spalanie wychodził między 10,3 a 11 przy normalnej jeżdzie. Ostatnio trasa ponad 300km, jazda spokojna nie przekraczałem 120 spalanie 8,6. Autostrada Kutno-Gdańsk i z powrotem  tempomat ustawiony na 145km/h  spalanie wyszło 9,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jazda to tak 40% miasta 60% można to nazwać trasa przy normalnej jeździe max 11. Kolega z Łodzi głównie miasto 15l gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, dodam tylko, że doliczając delikatne korki w samym Krakowie(ok. 1 godz.), spalanie wzrosło do 9,8 l.

Ale sama trasa mnie zaskoczyła, inna sprawa miasto, tu można spalić i 16 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie 3.0 w Maximach uchodził za bardzo oszczędny silnik, palił tyle samo co 2.0, a ciągnął jak należy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...