Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Oświetlenie wnętrza


duda18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny :)

Słuchajcie otworzylem pokrywke do oświetlenie wnętrza tuz przed lusterkiem wstecznym i mam tylko żarówkę w środku, po bokach są miejsca ale nie wiem czy można tam resztę uzupełnić, ktoś wie? Z gory dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej włożyć w wolne gniazdo żarówkę i sprawdzić czy świeci...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej oprawie powinny być dodatkowe dwie żaróweczki boczne typu 5w5. Aby się dostać bez stresu do oprawek i aby bez trudu zamontować żarówkę, to powinieneś wyjąć lampkę i w tedy masz łatwy dostęp. 

Lecz tutaj jest jeszcze inna sprawa...... nie wiem czy ta fotka jest Twoja tzn. Twojej lampki, dlaczego nie ma w niej również dwóch przełączników takich jak jest po środku.? Co z kloszem? Jest pełny czy tez są otwory na przełączniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny :)

Słuchajcie otworzylem pokrywke do oświetlenie wnętrza tuz przed lusterkiem wstecznym i mam tylko żarówkę w środku, po bokach są miejsca ale nie wiem czy można tam resztę uzupełnić, ktoś wie? Z gory dzięki

U  mnie jest identyczna lampka z jedną żarówką w środku.

Po  bokach jest miejsce ale nie ma oprawek do żarówek :(

U siebie w środku zamontowałem diodę led C5W w miejsce żarówki 

W wolne miejsca po bokach wstawiłem takie same ledy jednak musiałem ich połączyć za pomocą przewodów do drukowanej płytki (przylutować) 

We wnętrzu samochodu zrobiło się jasno i przyjemnie :)

post-93721-0-33022800-1464979389_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie troszkę rozmazane ale z tego co widzę to zdaje się, w tych bocznych pozycjach dla żarówek  nie ma blaszek doprowadzających napięcie. Tak że może masz wersję jednożarówkową, aczkolwiek blaszki można dorobić bo gniazda na nie są i podłączyć dodatkowe dwie żaróweczki, choćby bez przełączników tak by wszystkie trzy na raz świeciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych gniazdach powinny siedzieć normalne oprawki na żarówki. Tak jest przynajmniej u mnie.

Łatwiejsze dojście do wymiany żaróweczki jest od tyłu i dlatego wyżej w poscie proponowałem wyjęcie lampki. Ona składa się z dwóch elementów.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych gniazdach powinny siedzieć normalne oprawki na żarówki. Tak jest przynajmniej u mnie.

Łatwiejsze dojście do wymiany żaróweczki jest od tyłu i dlatego wyżej w poscie proponowałem wyjęcie lampki. Ona składa się z dwóch elementów.  attachicon.giflampka podsufitówkiprzód.jpg

U Ciebie są gniazda na żarówki i są włączniki tychże, w tamtej oprawie tego nie ma niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakbym zamontował blaszki z napięciem to będą mi 3 na raz świeciły?

 

No powiem więcej, nie będą miały innego wyjścia jak świecić.

O ile diody zostaną dobrze podłączone.

Ja miałem zamiar wstawiać blaszki ale ze względów technicznych zrezygnowałem :( ze względu że nadruk na płytce jest aluminiowy i nie miałbym możliwości ich porządnie zaprasować :(lutowanie odpada :(

Rozwiązałem to w ten sposób że dolutowałem przewody do wystających końcówek miedzianych.

Zastosowałem przewód miedziany o średnicy 0,5 mm nie splotka ze względu na to że diody będą na nich zamocowane.

Przy diodach nie ma problemu że przegrzeją plastykową osłonę 

post-93721-0-44846400-1465216692_thumb.jpg  post-93721-0-10839400-1465216940_thumb.jpg

Przed przylutowaniem sprawdzić biegunowość diod przy złym podłączeniu dioda nie będzie świeciła lecz bezpiecznika nie spali .

A taki efekt końcowy :)

post-93721-0-01662300-1465217265_thumb.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wykombinowałeś, tyle że krzywo je ustawiłeś, miejsca za dużo nie ma ale można wyciąć kawałki plastiku z których pierwotnie miały wychodzić mocowania dla żarówek i dało by się je w linii ustawić, ale i tak jest Ok.!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wykombinowałeś, tyle że krzywo je ustawiłeś, miejsca za dużo nie ma ale można wyciąć kawałki plastiku z których pierwotnie miały wychodzić mocowania dla żarówek i dało by się je w linii ustawić, ale i tak jest Ok.!

Dziękuję za zainteresowanie już to poprawiłem :)

                     post-93721-0-27576400-1465831059_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...