Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

czy k 10 moze miec 14 calowe fele

Guest grzesioland
 Share

Recommended Posts

Guest EnDrIu WAWA
witam ma ktos z was nissana micre k10 z felgami 14 cali bo mam 13 i sie zastanawiam czy podejdą:D
stary co za problem kupujesz 14 z mniejszym profilem opony(np. masz

13stki a profil 70 to kupujesz 14 profil 60) i uzyskujesz taka sama srednice calego kola.

witam ma ktos z was nissana micre k10 z felgami 14 cali bo mam 13 i sie zastanawiam czy podejdą:D

ktos wzucał fele 14 cali do k10

to ktos z wawy :wink:

rowniez sie zabieram za przemianowanie 13' stalowych na 14 alu tak wiec jesli ktos ma doswiadczenie w tych sprawach to prosilbym o nappisanie jakiego sprzepisu na kółko:

np 13'+opona 75 = 14'+op60 = 15"+op50 (to tylko przyklad bo wlasnie nie wiem)

porownywalem 14 i 15 mniejwiecej na takich gomach i raczej wielkosciowo nie byly takei same :|

wnioskuje ze to twoj pierwszy samochod

i nigdy niemiales doczynienia wczesniej z motoryzacja....

tak wiec idz do swojeg instruktora prawka i sie spytaj.....

bo to juz przesada

bo to juz przesada

co sugerujesz ?? przezemnie sie wiele aut przewineło i jakos nir oznacza to ze powinienem sie znac na amortyzacji :|

mysle ze to forum jest po to zeby sobiue pomagac na wzajem i wymieniac sie info i doswiadczeniami a nie wysylac kogos do instruktorow!!

rowniez sie zabieram za przemianowanie 13' stalowych na 14 alu tak wiec jesli ktos ma doswiadczenie w tych sprawach to prosilbym o nappisanie jakiego sprzepisu na kółko:

np 13'+opona 75 = 14'+op60 = 15"+op50 (to tylko przyklad bo wlasnie nie wiem)

porownywalem 14 i 15 mniejwiecej na takich gomach i raczej wielkosciowo nie byly takei same :|

tu masz kalkulator. sam go tam zamiescilem :wink:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...kalkulator+opon

Guest grzesioland

a k 10 jaki ma dokladnie srednice piasty i rozstaw srub ?jak ktos sie orientuje to prosze o odpowiedz aha i z jakich samochodów pasuja felgi?

taki sam jak sunny 4x100. Taki sam rozstaw śrub ma wiele aut. Ale moga sie różnic srednicą zamka. Kolega ma mazde 121 z 91 r i jeżdzi na felgach od Nissana.

zgadzam sie z poprze3dnikiem jesli szukasz alu to szukaj rozstawu 100 miedzy srubami. jesli chodzi o srednice otworu centrujacego to nissany maja jeden z najwiekszych sr okolo 60mm (chyab nie che skłamac) z tego co sie dowiadywalem pasuja fele od reno a dzis sie dowiedzialem (zmierzyłem) ze pasują rowniesz od KIA (tez ma 4x 100 i duuuuzy otwor centrujacy)

zmieszcza sie i wieksze... ale na kanapie z tylu :twisted:

szczerze mowiac, widzialem k10 na 15 i nawet na 17, ale nie wyglada to za ciekawie 8)

oooo... nawet znalazlem na dysku :D

3_quart_arriere.jpg

i co? chyba troszke za duze :twisted:

bo to juz przesada

co sugerujesz ?? przezemnie sie wiele aut przewineło i jakos nir oznacza to ze powinienem sie znac na amortyzacji :|

mysle ze to forum jest po to zeby sobiue pomagac na wzajem i wymieniac sie info i doswiadczeniami a nie wysylac kogos do instruktorow!!

sory wielkjie..ale jessli choc jedzissz autem to z samych obserwcji jestes

w stanie sie nauczyc podstawoych rzeczy.....

Guest InterCell

Ja mam 14" z oponami 175/60. Z przodu wchodzą bez większych problemów nawet 15" - 195/50 ale z tyłu jest za mało miejsca. Przy moich 14" musiałem dac z tyłu nowe sprężynki podwyższające autko o jakieś 3 cm i troszeczke utwardzające. Już pisałem to jakiś czas temu w dziale Micry. Pozdrooo

Ja mam 14" z oponami 175/60. Z przodu wchodzą bez większych problemów nawet 15" - 195/50 ale z tyłu jest za mało miejsca. Przy moich 14" musiałem dac z tyłu nowe sprężynki podwyższające autko o jakieś 3 cm i troszeczke utwardzające. Już pisałem to jakiś czas temu w dziale Micry. Pozdrooo

noooo wlasnie o Ciebie mi chodzilo :wink: