Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapala się check engine


tanjinsan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie nie wiem co się dzieje od jakiegoś tygodnia zapalam silnik i po chwili zaczyna jakby inaczej chodzić i zapala się na liczniku pomarańczowy znak silnika

Jak go zgaszę i znowu zapalę to po chwili znowu się zaświeca próbuję jechać a auto jakby straciło moc 

Czy to coś poważnego doradźcie

Pozdrawiam i dzięki za jakąkolwiek poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie nie wiem co się dzieje od jakiegoś tygodnia zapalam silnik i po chwili zaczyna jakby inaczej chodzić i zapala się na liczniku pomarańczowy znak silnika

Jak go zgaszę i znowu zapalę to po chwili znowu się zaświeca próbuję jechać a auto jakby straciło moc 

Czy to coś poważnego doradźcie

Pozdrawiam i dzięki za jakąkolwiek poradę

Najpierw weź kawałek kabelka i  wymrygaj sobie co to za błąd. Instukcję masz tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/96378-brak-mocy/

Podejrzewam, że to będzie problem z pompą wtryskową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w 3.0 to jest, ale w 2,7D zatyka się filtr przed pompą wtryskową i takie cyrki wychodzą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w 3.0 to jest, ale w 2,7D zatyka się filtr przed pompą wtryskową i takie cyrki wychodzą... 

może to być wina złego, brudnego paliwa, lewe powietrze w paliwie, przytkany przewód powrotny z pompy paliwa, zasyfione sitko na pompie (w mojej nie występuje ale podobno jest...) ewentualnie zatarty tłoczek w pompie wtryskowej (ja tak miałem przy podobnych objawach).

U mnie wywalało błąd 0707 dotyczący sterowania pompą wtryskową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim jeśli filtr nie był wymieniany mniej niż 10 tyś temu, to w pierwszej kolejności go wymień, filtr nie powinien kosztować więcej niż 35zł

Jeśli to nie pomoże, podłącz paliwo "na krótko" czyli nie z baku, tylko z jakiegoś kanistra pomijając drogę z baku do pompy

Zacznij eliminować najtańsze elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...