Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Brewki za 40 zł do Microsa


Gość ADEX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam !

jestem szcześliwym posiadaczem micry k11 przed liftem.

ale do sedna...

nigdy mi sie nie podobały "gołe"reflektory wiec niemalże zaraz po kupnie przyozdobilem je w brewki (jak na zdjeciu obok) nieststy jest to naklejka.

Szukalem takiej naklejki pod kolor bezskutecznie

wiec poszukałem sobie brewek w necie. Jedyne dostępne jakie widzialem to takie zakrywajace zaledwie na centymetr od góry reflektor.

to nie to

okazja do działania byla niedawno stłuczka gdy wacet cofajac skasował mi przód auta.

do lakierki atrapa i przy okazji maska

i wtedy oswiecenie!!!

 

ZRÓBMY SOBIE PORZĄDNE BREWKI !!!

 

czego potrzeba do tego zabiegu?? mianowicie:

ZESTAW REPERACYJNY (zywica+utwardzacz+ mata szklana) (ok 17zł)

SZPACHLÓWKA WYKANCZAJĄCA (ok 8zł)

TAŚMA MASKUJĄCA (no taka zółta do malowania) (ok 2-3zł)

PAPIER ŚCIERNY 400 ( 80gr za arkusz)

pędzelek

norzyczki

szlifirkę

kawalek klocka drewnianego

płyn do mycia szyb

wolny czas

piwo

 

nieststy nie mam aparatu wiec postaram sie opisac krok po kroku co jak robiłem

 

na reflektor naklejamy taśme maskujaca pasek za paskiem z nakładka, by szczelnie zakleić powierzchnię reflektora tam gdzie ma powstac brewka

ja okleiłem razem z rantem reflektora by brewka od gory zasłaniała takze rant szkla (tam gdzie są klipsy)

teraz rozrabiamy żywice

w międzyczasie gdy utwardzacz się bedzie łaczył z żywica bierzemy mate szklana i wycinamy taki kawełek wielkościowo jakiej wielkości brewke chcemy uzyskac. w moim przypadku bylo to od przegu maski aż do wysokości konca maski (tak jak na zdjeciu zresztą)

dobra teraz nakładamy mate i za pomoca pędzelka nakladamy na nia żywice. w konsekwęcji mata zacznie sie nam przyklejac do reflektora (tasmy maskującej) czynnasc ta powtarzamy 2-4 razy (zależy od grubosci maty szklanej) pędzelkiem ladnie formujemy by "odlew" idelanie pasował. czekamy 30 min ( pijemy piwo itd...) wyschło. stwarniało. teraz bierzemy szpachlowke. rozrabiamy i nakladamy warstwe na rzadany obszar. spowoduje to utwardzenie naszej brewki gdyz mata + szywica jednak nie jest tak twadra jak by sie wydawalo. i znow pijemy browarka (tym razem okolo 10 min)

stwardnialo. Śmialo zdejmujemy nasza "ala brewke" odklei sie bardzo latwo gdyz reakcje Chemiczne żywicy rozpuszczaja klej w tasmie. resztki tasmy odklejamy z brewki a reflektor myjemy plynem do szyb.

teraz sprzęt ciezki. bierzemy szlifirkę i przycinamy brewke na rządny rozmiar. teraz juz bardziej czasochłonne zadanie: bierzemy papier scierny klocek i szlifujemy nasz brewke tak aby byla piekna i gładka.

nastepny manewr zalezy od naszej kieszeni: albo pryskamy to sprayem, albo dajemy do lakiernika i pryskamy pod kolor karoseri.

jesli ktos bedzie chaiał to wykonać a nie bedzie pewny moich wskazówek zapraszm na gg napewno pomoge.

 

stworzenie brewek zajelo mi okolo 6 h (po 3 na jedna)

POZDRO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam za 35 zł masz gotowe i w takim stylu i kształcie jak twoja folia na lampach :D

adex pisał ze takie do kupienia zasłaniały według niego za mało reflektora

a po za tym sam chcial zrobic:]

congratulation =D>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam za 35 zł masz gotowe i w takim stylu i kształcie jak twoja folia na lampach :D

 

mroowa a gdzie niby widzailes za 35 zł takie brewki jak ja "miałem" foliowe ? bo ja przewertowalem chyab calu net i nie widzialem :?: do micrusa wysteopuje tyko jeden model

http://www.dragon.istore.pl/sklep,405,1597...ln,59125,0.html oto przykład (luknij na cene :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaDziesiątka

Może się komuś narażę, ale czytając wypowiedzi ADEX-a zastanawiam się dlaczego ludzie zadają innym taki cios, serwując pisownię w takim stylu. O ile autor stara się przekazać coś ciekawego, to po chwili czytania tego zastanawiam się w ogóle co autor miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki.. zaraz zrobie retusz :)

oki poprawione :P jeszcze raz przepraszam za pisownie ale po całym dniu w garażu w oparach żywicy szpachelki i bezyny extrakcyjnej faza jest nieziemska i klawisze sie merdają. a chciałem czymprędzej przekazac "wam" wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa miesiące temu robiłem podobnym sposobem brewki do mojej K10. Efekt dosyć fajny. teraz jestem na etapie konstrukcji nowego grila,, ale to trochę bardziej czasochłonne i nie mam pojęcia kiedy skończe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sam myslalem nad tym ale nie nad brefkami tylko nad zrobieniem badlooka za pomoca zywicy

efekt bylby o niebo lepszy wygladalo by jako jenda spojna calosc tylko zastanawia mnie jak z wytrzymaloscia czy przypadkiem nie ulegnie peknieciu lub uszkodzeniu od oplywu powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość axela szczecin

czy ktos wie gdzie kupic takie brewki do k11...?

img2043he4.jpg]brewki[/url]

 

[ Dodano: Nie 23 Mar, 2008 13:08 ]

dobra znalazlam na e-bay.com tylko trzeba je sciagnac az z grecji.... koszt 21dolarow +przesylka 14....

 

[ Dodano: Wto 25 Mar, 2008 11:49 ]

dobra czy ktos widzial jeszcze oprocz e-bay takie brewki??? nie wiem jak mam je kupic bo nie mam konta pay-pal a nie chce kombinowac zreszta nie znam j.angielskiego na tyle dobrze zeby sie dogadac....kurcze jak cos dajcie znac....poszukuje na gwalt... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...