Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] xenony


Gość Pułkownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Primerze P11 po roku 96 są żarówki H1. Polecam żarówki Philips +50% albo Hella BlueLight. Te pierwsze świecą bardzo mocno lae trochę też oślepiają jadących z przeciwka. HELLA jest chyba nieco lepsza na mokrej drodze, ale po roku eksploatacji już widać że osłabły. Teraz zamierzam kupić Philips BlueVision czy ktoś ma na ich temat jakieś spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie zarowki u siebie w primerce. daja przyjemne, biale swiatlo, sa tez jasniejsze od tych z serii. Nie jest to jednak moim zdaniem zadna kolosalna roznica, lecz nie mozna chyba za duzo wymagac zmieniajac tylko zarowki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję porównać Philips BlueVision ze zwykłą żarówką (jeszcze fabryczną) po tym, jak w trasie przepaliła mnie sie jedna z żarówek, a miałem w zapasie tylko zwykłe. Jadąc w zupełnej ciemności wyraźnie widać było lepszy zasięg i inny odcień bieli. Zdecydowanie polecam, ale należy pamiętać, że żywotność takich żarówek jest niestety mniejsza :-(

 

Przypomnę jeszcze link, pod którym można sprawdzić jakie mamy żarówki w samochodzie:

 

http://www.gelighting.com/eu/product_portf...pec.html?nissan

 

wygląda to tak (wycinek z całości):

zarowki6im.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamiast BlueVision kupiłem Philips NightGuide(nowość). Genialne żarówki. Wczorajszej doby miałem przyjemność zrobić 1200 km (Rzeszów-Poznań-Rzeszów) po suchym mokrym i we mgle. Jak żadne dotąd używane przeze mnie żarówki spisują się wyśmienicie. Najbardziej miło byłem zaskoczony właśnie gdy popsuła się pogoda. Zdecydowaną większość tej trasy przejechałem gdy było już ciemno. Obserwowałem snop światła jaki emitowały wyprzedzane przezemnie samochody (w momencie jak byłem z nimi na równo) - miałem zdecydowanie lepsze światła od wszystkich. Tylko ksenonowcy (ci prawdziwi) - to oni skolei mnie wyprzedzali wzbudzali moje pożądanie. Ale sprawa najważniejsza oprócz żarówek- to pożądnie ustawione światła. I to nie że na przeglądzie facet powie że jest OK, bo prawie zawsze tak powie. W P11 poziome (lewo - prawo) ustawienie wiązki wymaga wykonania bardzo dużej ilości obrotów srubką regulacyjną. Polecam użycie wkrętarki. Wtedy dopiero widać efekt. A diagnosta ruszy kluczem trzy razy, widzi że nic się nie dzieje i mówi że tak ma być. A światła zamiast oświetlać drogę krzyżują się 10 m przed samochodem rozpraszając się wzajemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurgenik - ciekawe żarówki... tylko ta cena :(

na allegro od 75 do 95 zł i ciekawa sprawa - produkowane są w dwóch rodzajach: H7S dla reflektorów projekcyjnych oraz H7R dla reflektorów refleksyjnych. Warto zwrócić na to uwagę, bo nie na każdej aukcji jest to napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pułkownik

A wstawil ktos juz do P11 prawdziwe xenony? Bo bardzo jestem ciekaw i sam przymierzam sie do takiej operacji.

Zastanawiam sie czy nie bylo przypadkiem oryginalnych xenonow montowanych w najwyzszych wersjach p11 ale jeszcze nie spotkalem.

Mysle o dwuch wariantach :

kupic xenony od p11.144 i troche pobawic sie przy ich montowaniu i blacharce .

lub kupic zestaw xenonow do przerobki.

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie i jakie beda koszta.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam wiocha.Ja mam zarowki emitujace biale swiatlo i zadna to wiocha(jakies glupie podejscie)Te wszystkie zarowki zwykle to szajs swiecacy na zolto.Robilem porownanie do philipsa(nie pamietam jakich chyba+50%)to te philipa swiecily jak zarowka w komarku.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie tam sa w p11, ale bezwzglednie musisz posiadac przednie spryskiwacze.

 

Robilem porownanie do philipsa(nie pamietam jakich chyba+50%)to te philipa swiecily jak zarowka w komarku.Pozdro

nie wiem czy wiesz, ale argumenty tego typu na nikim nie robia wrazanie, moze na kolegach w twoim wieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...