Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszkodzony Qashqai 1.6 dig-t


patrykrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początku sie przywitam nazywam sie Patryk jestem z Mysłowic i witam wszystkich forumowiczów.

Jestem posiadaczem Qashqaia 1.6 dig-t . Kupiłem uszkodzonego przodem.
Obecnie jestem na etapie naprawy i mam parę problemów mianowicie:
Części:
Rura intercoolera ta co ma czujnik u góry i mocowanie osłony górnej sinika
łapa sinika strona prawa mocowanie na podłużnicę.
 

Dzwoniłem do servisu i cena hmm rura 1900zł łapa 1100zł i tu moje pytanie może ktoś dojście do tych części taniej jakieś rabaty albo coś ?
Kolejna sprawa auto nie pali po wypadku nie łączy się ze sterownikiem sinika czy ktoś miał już styczność z tym modelem po kolizji.
Obecnie sterownik wysłany do sprawdzenia, czekam na odpowiedz elektronika.

Jak ma ktoś pomocne informacje wielkie dzięki
Patryk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk,podzwoń do tych co rozbierają.Nie wszystko wystawiają na allegro.

Oto jeden z nich co sprzedaje silnik 1.6 dig-t

http://allegro.pl/nissan-qashqai-juke-silnik-1-6-turbo-dig-t-13r-i5114418615.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od 2 tygodni dzwonie i lipa. Udało mi sie kupić przód obecnie pasuje i składam ale z tymi 2 czesciami to chyba servis zostanie ehhh. Cena mnie przeraża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok dzieki za namiary jutro przedzwonie i zobacze co mogą zrobić. 


Witam po długiej przerwie wkoncu udało sie odpalić i poskładać auto. Mam parę pytań do użytkowników 1.6 DIG 

1. Jak u was jest położona wskazówka z temperatury silnika u mnie jest przed połową białej kreski potem jest dopiero czerowna, silnik odpowietrzony wentylator sie załączył wiec wydaje mi sie ze jest ok ale meczy mnie ta wskazówka ze nie pokazuje wyższej tem, Jutro zrobie zdjecie i pokaże jak stoi w jakiej pozycji. 

2. Według mnie dość wolno się grzeje przejechałem około 5 km a temperatura wskazówka zaledwie lekko się podniosła jakieś 3mm w lewo.

Nie wiem może tak ma być 

Dzieki za odp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest,temperaturę tak pokazuje.Lekko przed połową  skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, lekko przed połową skali. Co do nagrzewania, to zastępczy 1.6 dig-t nagrzewał się tak samo szybko jak mój 1.2. Po 3 km wskazówka dochodziła do swojej docelowej pozycji. Oczywiście latem, jeździłem nim tydzień temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie odnośnie tej żaluzji w zderzku nie kupiłem jej jeszcze czy to czasen nie ma wpływu na to ze podczas jazdy powietrze za szybko chłodzi przepływa do chłodnicy? Jak to jest z ta roleta ona jest sterowana elektrycznie i jest zamknieta jak silnik zimny a otwarta jak rozgrzany?

Muszę ja zamówić i zamontować orginalnie przed szkodą była. 


I jeszcze jedno pytanie które qashqaie maja montowane te zaluzje w zderzak ? I w jakim celu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...