Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup Micry K12 - dylematy


janus_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam dla żony jakiegoś małego autka tak do 16 tys. najlepiej tak 6 lat max. i w tej kwocie łapie mi się własnie Micra K12, suzuki swift (za suzuki przemawia chyba mniej problematyczny silnik no i LPG można założyć - tylko, że autka  są droższe) no i Panda. Mi najbardziej pasuje Panda - najmniej problematyczna, no ale żonce się nie podoba :thumbsdown: , no i tak czytam  o nissanie i zauważyłem że ma on problematyczny rozrząd w silniku 1.2 (1.4 też ma problemy? ), w moim przypadku biorę pod uwagę auta z roku 2009 i 2010, tak więc niby juz po liftingu, tam również są problemy, czy też całkowicie jest już rozrząd bezawaryjny ?. 

Mam jeszcze jedno pytanko,  Micra K13 ma taki sam silnik 1.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładni auta po lifcie już nie mają tego problemu ale są modele przed i ludzie robią po  200tys i nie wiedzą co to rozrząd  więc jak trafi się  dobra sztuka to jezdzisz  bezproblemowo tylko pamiętasz o wymianach oleju itp.Ja polecam toyotę yaris pierwszej generacji bardzo udana sztuka miałem 8lat  bezawaryjna też na łańcuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś szczegóły tych zmian z łańcuchem i wspomaganiem  są znane, tzn. zmieniła się np.  konstrukcja?

Można gdzieś sprawdzić np. wyposażenie po nr VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Witam

Szukam dla żony jakiegoś małego autka tak do 16 tys. najlepiej tak 6 lat max. i w tej kwocie łapie mi się własnie Micra K12, ......

Na takie pytania jest założony już odpowiedni temat i tam warto poczytać i zadawać pytania. A nie dublować tematów i robić w ten sposób bałagan na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie pytania jest założony już odpowiedni temat i tam warto poczytać i zadawać pytania. A nie dublować tematów i robić w ten sposób bałagan na forum.

Czytałem, ale jakoś nigdzie nie mogę sie doszukać na forum co zostało w tym rozrządzie i wspomaganiu zmodernizowane

Koledzy jak wygląda sprawa lpg w silniku 1.2 wersja 65 KM, z tego co już doczytałem to silnik nie ma hydraulicznej regulacji tylko "szklanki" ma ktoś instalacje LPG, co ile trzeba kontrolować luzy zaworowe, jaki jest tego koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam gazu i nie powinienem się wypowiadać w tym temacie ale regulowałem zawory w tym silniku , więc mogę powiedzieć że  to masakra . Z tego co wiem , przy dobrze ustawionym gazie regulacja { sprawdzenie }  10 -20 tyś . Koszt dość wysoki bo wymienia się całe szklanki , w najgorszym wypadku 16 x !!!

Edytowane przez ANDRZEJ104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie rozgryzam jak wygląda sprawa regulacji rozrządu w tym aucie i zadzwoniłem sobie do serwisu Nissana, dowiedziałem się jedynie, że nie robili tego jeszcze ( ma niby wytrzymać na cały okres eksploatacji silnika na benzynie, twierdził, że silniki Nissana źle znoszą gaz) i nawet nie maja takich szklanek na stałym wyposażeniu tylko trzeba zamawiać pod wymiar (czas oczekiwania 4-5 dni) koszt takiej szklanki 30-35zł za sztuke. Niestety kosztu robocizny serwisant mi nie powiedział. 

Podobne szklanki ma silnik opla bodajże 1.6,1.8 występujący np. w Astrach III, Zafirach II tam podobno mechanicy sobie radzą wymieniając szklanki pomiędzy zaworami a jak trzeba to je po prostu szlifują pod wymiar sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc zapewne przy normalnej eksploatacji na dobrej benzynie zawory nie potrzebują regulacji , ale przy gazie 10 -20 tyś to norma . Więc albo bez problemów na benzynie , albo oszczędności okupione wydatkami na naprawy i regulacje , niektóre silniki nie tolerują gazu !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma micre k12 z 2004r z silnikiem 1.2 80KM  Silnik chodzi super z rozrządem żadnych problemów nie było tym bardziej że tam jest łańcuch. mamy ją już z 5 lat. Auto godne polecenia na miasto bo pali nie dużo i jest dość zrywne, oczywiście do pewnej prędkości. Uważaj tylko na auta z dużym przebiegiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nissan micra 1.2 320 tys przebiegu wszystko na gazie i na nauce jazdy, raz robione zawieszenie z przodu i raz hamulce. Żadnych awarii. Najlepszy samochód do jeżdżenia po mieście i na krótsze trasy, jaki miałem a miałem 15 samochodów. A regulacja zaworów to koszt 250 zł (ludzie z nauki jazdy robili) ja nie robiłem nigdy bo jakoś zapominałem:).

Edytowane przez maarekk_
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...