Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lekkie kola pasowe - 350z


GodISmE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musze wymienic ktores z tych kolek, bo zjada mi pasek z jednej strony. Krzywe pewnie jest i slychac tez jakies dzwonienie ktoregos z nich. Moze wiecej niz jedno.

 

Jak juz bede je wymienial, to czy ktos montowal jakies lzejsze? Widzialem kiedys jakies zestawy na allego ale nie chce kupowac jakiegos badziewia. Poleccie mi jakies dobre i mocne pls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tych z allegro bo w zetce są koła pasowe z tłumikiem drgań chyba że znalazłeś lekkie koła z tłumikami to kupuj

Przy dłuższych wałach korbowych  i większych pojemnościach mogą się pojawić drgania skrętne wału, które niewytłumione mogą wybić panewki lub uszkodzić wał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze ktore to kolko kurde. Pasek mi zjadlo z dwa/trzy milimetry od strony silnika ale nie na calej dlugosci. Widac jak sie rozszerza i zweza jak sie kreci. Auto dostalo w przod bo takie kupilem i chlodnica pewnie walnela w ktores kolo. Slychac tez jak krores z nich swidruje tak jakby. Ale dziwne ze tylko czesc paska zjadlo ale nie caly? Nie wiem, zawiozlem auto spowrotem do majstra i bedzie szukal. Ewidentnie cos powypadkowego, bo pasek sprzed wymiany nie ma takich sladow.

 

... No albo mi go zle k...a zalozyl!

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odswierzam temat niestety znaleziony już po zakupie lekkich kół pasowych ... 

Mianowicie mam problem z kołem od wału na aukcji pisze że pasuje do silników VQ35DE a mechanik po oględzinach powiedział że moje ma 150mm średnicy a to lekkie 123mm miał ktoś z nimi do czynienia?

Edytowane przez mmati9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to dobrze że jest mniejsze - odzysk energi jest bo mniejsze opory z alternatora, wspomagania i klimy - wolniej się te elementy obracają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lekkie koło zdjete z VQ35DE 04 - moge ci pogonić, tylko moje kolo nie ma ani 123mm ani 150mm, przebija nieznacznie 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba czyli mogę bez strachu kazać mu je montować  ? 

Powiedział że nie radzi bo mam duże balony z przodu i pompa wspomagania może mieć za małe obroty i nie robić ciśnienia 

Edytowane przez mmati9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko czemu te koła z allegro są tak tanie a inne kosztują dużo drożej jak np.Agency Power http://www.topendpower.pl/p/pl/ap-z33-130/zestaw+lekkich+kół+dwupasowych+agency+power+-+nissan+350z++infiniti+g35.html

Chodzi o markę czy te koła droższe naprawdę mają jakieś tłumienie drgań ? 

Edytowane przez Legenda_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mają tłumienia, EPMAN to jakiś szrot z aliexpress stąd cena, zobacz u nich wahacze do zetki ile kosztują... nie tknąłbym czegoś takiego. Dodatkowo min 2 lata jeździłem na lekkich kółkach i wróciłem do normalnego na altku, pominiętego pośredniego i kupiłem OEM na wał z tym tłumieniem, rozruch przynajmniej już nie przypomina skrzeczącej żaby, nie mówiąc o pisku kółka z alternatora, poza negatywnymi skutkami akustycznymi nie było żadnych efektów wow...a odnośnie pomiarów kółka na wał to ma 13,2 cm - jak ktoś chce mogę sprzedać za grosze abyście się przekonali o bezsensowności tego :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...