Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przebieg


Gość albercik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Żona uparła się na 100nx-a, dlatego mam pytanko.

Rok 1991, pojemność 1600, gaźnik, 90KM, 200 tyś przebiegu, użytkowany przez niemca (przywieziony z niemiec). Cena 5000 zł.

Moje pytanie dotyczy tego, czy 200 tyś przebiegu to dużo dla tych samochodów.

Za odpowiedź serdecznie z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to prawdziwe 200 tys to nie duzo, ale wiekszosc jest krecona :roll: moj ma na liczniku 180 000km i jest wszystko oki. Jesli wlasciciel dbal i wymienial oleje w odp. czasie to nie powinno byc zadnych problemow, jednak gdy oszczedzal na tym aucie to moze byc nawet lancuch juz do wymiany(jest wrazliwy na stary olej)a to koszt ok. 2000zl (czyli w Twoim przypadku prawie polowa auta). IMHO jesli macie w budzecie troszke wiecej kasy to porponowalbym nowszego...po 93 Nxy przeszly modernizacje i nie rdzewieja az tak bardzo jak te przed 1993( oczywisice jesli ktos dbal to z 1991 auto moze byc w super stanie blacharskim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to autko i szczerze mówiąc nie był zły, jeśli chodzi o ten rocznik.Silnik po odpaleniu ładnie chodził (pierwsze wrażenie, nie wiem jakby się sprawował po rozgrzaniu), blacharka wyglądała na zdrową (wczesniej przeglądałem forum o 100-nx, gdzie należy zwracać uwagę).

Zaskoczyła mnie tylko cena :shock: tego łańcuszka, (to tylko sam łańcuszek, czy jeszcze coś do tego) i czy części w takim razie są w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że to autko, które oglądałem i tu o nim pisałem jest wystawione na allegro.

I teraz tak sobie myślę, czy warte coś są te 100nx z allegra.

Co o tym sądzicie?

Mało wiem o tym wozie, (oprócz tego co wyczytałem na waszym forum)gdyż u mnie mało tego jeździ.

A może ktoś ma namiary na dobrego 100nx.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że to autko, które oglądałem i tu o nim pisałem jest wystawione na allegro.

I teraz tak sobie myślę, czy warte coś są te 100nx z allegra.

Co o tym sądzicie?

Mało wiem o tym wozie, (oprócz tego co wyczytałem na waszym forum)gdyż u mnie mało tego jeździ.

A może ktoś ma namiary na dobrego 100nx.

 

Pozdrawiam.

ja sowj znalazlem na allegro, nie widze w tym nic zlego, raczej omijalbym auta z komisow bo widzialem jak byly klepane i przerabiane :roll: PS na allegro za 5000 znalalzem tylko w automacie...o tego Ci chodzi?

 

Auto to prawie Sunny(tylko inna blacharka) a Sunny sa raczej sprawdzone jako dobre autka, jesli wtrafisz w dobrym stanie to na serio nie doklada sie do NXa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyła mnie tylko cena :shock: tego łańcuszka, (to tylko sam łańcuszek, czy jeszcze coś do tego) i czy części w takim razie są w podobnej cenie?

Mnie też zaskoczyła - to chyba ceny z ASO. Łańcuszek i napinacze to koszt rzędu stokilkadziesiąt złotych, droższa na pewno jest robocizna, ale raczej kilkaset a nie 2000 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moje pytanie dotyczy tego, czy 200 tyś przebiegu to dużo dla tych samochodów.

 

 

polonezem z 1995 r. zrobiłem ok. 350000

mój nismo jeszcze tyle nie zrobił ale gdyby nie dociągnął

to chyba bym się bardzo rozczarował :(

jak masz możliwość ściągnięcia auta, będzie na pewno w lepszym stanie

niż jeżdżone u nas, a najlepiej jak by miał stary troche zniszczony lakier

wtedy będziesz miał pewność ze nie był świeżo malowany, robisz polerke

i autko gites. jak będzie błyszczał to i tak wszystko wyjdzie po nie długim czasie :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc nawet lancuch juz do wymiany(jest wrazliwy na stary olej)a to koszt ok. 2000zl (czyli w Twoim przypadku prawie polowa auta)

Z tym łańcuchem to nie do końca jest tak jam mówisz.

http://www.4cars.pl/czesci_2.php?m=21&k=480

http://moto.sklep.pl/index.php?modules=mag...t=11&gr=108

sam się tym interesuje bo czeka mnie wymiana i niema tragedji,choć kilka osób twierdziło że to straszny koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to prawdziwe 200 tys to nie duzo, ale wiekszosc jest krecona :roll: moj ma na liczniku 180 000km i jest wszystko oki. Jesli wlasciciel dbal i wymienial oleje w odp. czasie to nie powinno byc zadnych problemow, jednak gdy oszczedzal na tym aucie to moze byc nawet lancuch juz do wymiany(jest wrazliwy na stary olej)a to koszt ok. 2000zl (czyli w Twoim przypadku prawie polowa auta). IMHO jesli macie w budzecie troszke wiecej kasy to porponowalbym nowszego...po 93 Nxy przeszly modernizacje i nie rdzewieja az tak bardzo jak te przed 1993( oczywisice jesli ktos dbal to z 1991 auto moze byc w super stanie blacharskim)

 

Jeśli chodzi o łańcuch to ostatnio wymieniałem (235 tyskm). Łańcuch był ok. tylko ślizgacze strasznie wyrobione. Koszt 2 łańcuchów + ślizgacze to 320 pln + mechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja mojego NX'a również znalazłem na allegro i w podobnej cenie. Autko w czerwcu przyjechało do nas z niemiec. Na liczniku ma niby 124 000, ale wiadomo, że to nie jest realny przebieg jak na samochód z 1992 roku. Nic mu nie dolega tylko troszke go korozja atakuje na tylnych błotnikach. Ogólnie jest bezawaryjny i godny polecenia. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom ja swojego kupiłem 2 mies tem a w kraju jet juz 4,5mies i ma przejechane do tej pory 194tys i jedyne cio chuczy w silniku to łożysko od sprzęgła :) a tak swoją droga mrozu to jak mówisz o błotnikach to lepiej dobrze sie przyjrzyj całym nadkolom z tyłu od srodka bagażnika i przy mocowaniu amorków mam tez z 92 roku i wiem jak go potrafi ruda wpier..... ja juz ich praktycznie nie mialem) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...