Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-Trail T30 błąd P0725


Gość FKPoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FKPoznan

Dzień dobry. Wykazuje mi usterkę P0725 czujnik obrotów silnika - nieprawidłowy sygnał. Silnik 2.5 benzyna 4x4. Zapala się kontrolka silnika i jest w/w usterka. Ale auto zachowuje się normalnie. Został wymieniony czujnik wału korbowego na nowy ERA550529. Jest on montowany do silników 3.5 nissana ale wygląda tak jak oryginał. Normalnie w hurtowniach do tego auta proponują czujnik 23731-6N202 ale wygląda on inaczej. Na nowym czujniku auto gaśnie gdy się mocno nagrzeje oraz wykazuje usterki P0725 i P0340. Czy powinien być zamontowany oryginał ? Oto numer nadwozia jeśli ktoś ma dostęp do oryginalnego programu JN1TBNT30U0010659

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić auto z odłączonym czujnikiem wału a później z odłączonym czujnikiem rozrządu. Auto powinno załapać mając sygnał tylko z jednego z nich ale przejść w tryb awaryjny. Pozwoli to stwierdzić czy czujniki podają prawidłowy do pracy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie poniższy film i mam taka uwagę.

 

W czasie filmu 2:56 są porównane te oba czujniki i zwróciłem uwagę, że mają one odwrócone gniazda elektryczne.

Być może po zamontowaniu czujnika w silniku jest tam mało miejsca i to złącze się jakoś odgina i nie łączy.

 

Co prawda na filmie jest inny model samochodu, ale silnik chyba ten sam.

Nie znam tego silnika i nie wiem jak tam jest z miejscem

 

Film obejrzałem pobieżnie ale zauważyłem że jednak do silnika trafił oryginał (5:55) a nie zamiennik 

 

https://www.youtube.com/watch?v=325s0pFQZtg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...