Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła stop nie świecą - próbowałem wszystkiego


Damian90

Rekomendowane odpowiedzi

Światła stop zgasły, wszystkie trzy na raz. Do tej pory nie było żadnych problemów.

 

1. Podłączalem nowy czujnik przy pedale hamulca.

2. Sprawdzałem bezpieczniki, żaden nie wygląda na przepalony.

3. Przekładalem żarówki, grzebalem przy reflektorach.

Nie mam pomysłu co mogło sie stać, dodam tylko że do tej pory nie było żadnych problemów - wsyztskie światła oraz światełka poza stopem działają (no może oprocz przeciwmgielnych na tyle, ale tu nie świeciło odkąd mam auto więc raczej nie ma powiązania).

 

Czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć przed oddaniem do mechanika?

 

Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TESTER 1956 napisał:

Sprawdź czy czujnik załącza się po wciśnięciu pedała. Może jego mocowanie poluzowało się i nie styka.

Stary załącza się, nowy też sprawdzałem ręcznie i nic. Czujnik więc raczej odpada, trudno tylko 30 zł kosztował. Dziś oddałem już do mechanika bo nie da rady jeździć na dłuższą metę... Ciekawe co wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czujnik działa jak trzeba to należało sprawdzić czy jest napięcie w obiegu a jeśli go niema to sprawdził bym albo wymienił na inny bezpiecznik i sprawdził czy wychodzi z niego napięcie, czasami nie widać że jest na nim przerwa. Oddałeś do mechanika, pochwal się koniecznie co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TESTER 1956 napisał:

Skoro czujnik działa jak trzeba to należało sprawdzić czy jest napięcie w obiegu a jeśli go niema to sprawdził bym albo wymienił na inny bezpiecznik i sprawdził czy wychodzi z niego napięcie, czasami nie widać że jest na nim przerwa. Oddałeś do mechanika, pochwal się koniecznie co było.

No i fakt, na oko nic nie było widać na bezpieczniku, wyszło dopiero po sprawdzeniu napięcia. Dzięki, temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze, by być pewnym, sprawdzaj napięcie na wyjściu bezpiecznika zwykłą kontrolką bez potrzeby jego wyjmowania z gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...