Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zabezpieczenie antykorozyjne podłogi


greg-nissan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , biorąc pod uwagę ,że blachy w naszych samochodach  "są takie jakie są " i nikt nie wie kiedy pojawią się pierwsze ogniska korozji  , chciałby zwrócić uwagę na zabezpieczenie antykorozyjne podłogi . Wykonanie salonowe wygląda tak jak na zdjęciu , około 1,5m2 powierzchni pod plastikowymi osłonami bez zabezpieczenia . Warto to poprawić bo pod tymi plastikami wilgoć się dłużej utrzymuje , ja już swój poprawiłem . Sprawa niechcący wyszła podczas wygłuszania całej podłogi .

post-92392-0-95896200-1469559414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg,ale podłogę wygłuszałeś od środka oczywiście???

A co z gwarancją na blachę?W salonach zawsze mruczą że samodzielne wykonanie antykorozji grozi utratą gwarancji na blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  :dribble: , podłoga wygłuszana oczywiście od środka , hehehe . Mruczenie salonu nie za bardzo mnie interesuje , podłogę antykorozyjnie robiłem już 2 razy w ciągu 1,5roku użytkowania samochodu. Warto też samemu zajrzeć do środka drzwi i sprawdzić zabezpieczenie antykorozyjne na dolnej krawędzi tam gdzie są otwory odpływowe , powinno być psiknięte takim jasnym lepkim a'la smarem , u mnie było psiknięte na całej długości ale z boku nie tam gdzie są spawy i gdzie cieknie woda . To akurat robi fabryka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduję używac kaszkaja 10-12 lat - więc takie czynności są zbędne. Ale jak ktoś już nabył swój ostatni - samochód - może te rady rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z gwarancją na blachę?W salonach zawsze mruczą że samodzielne wykonanie antykorozji grozi utratą gwarancji na blachę.

przymierzam sie do zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia, na czym polega to 'mruczenie'? ; )

czy problem polega na tym ze chca aby zabezpieczenie zostalo wykonane przez nich czy generalnie technologia tego nie przewiduje?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio się z tym nie spotkałem,ale wiem od innych ,którzy chcieli wykonać takie zabezpieczenie.Wiec odpowiedź ASO był jednoznaczna:Wykonanie takiej usługi poza ASO skutkuje utratą gwarancji na blachę,gdyż w tedy gwarant nie jest w stanie przewidzieć jakości wykonania usługi,jak też oddziaływania na lakier i blachę użytego środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio się z tym nie spotkałem,ale wiem od innych ,którzy chcieli wykonać takie zabezpieczenie.Wiec odpowiedź ASO był jednoznaczna:Wykonanie takiej usługi poza ASO skutkuje utratą gwarancji na blachę,gdyż w tedy gwarant nie jest w stanie przewidzieć jakości wykonania usługi,jak też oddziaływania na lakier i blachę użytego środka.

W trzech najbliższych ASO obok mojego miejsca zamieszkania nie wykonują takiej usługi.Polecają zaprzyjaźnione warsztaty.Zrobiłem za 1.4 tys. w autoryzowanym serwisie FIATA. Gwarancja na blachy to wg mnie fikcja. Perforacja od wewnątrz na zewnątrz gdy się przebije............i nie obejmuje ruchomych elementów typu drzwi,klapy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...