Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Regeneracja stacyjki


Gość pieczywo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pieczywo

Witam, niecały miesiąc temu stałem się posiadaczem Micry K12 2003 rok. Zanim dokonałem zakupu, przejrzałem częste wady i usterki i moje auto ma właśnie jedną z nich (kupowałem ze świadomością) mianowicie zacina się stacyjka. Jest to normalna stacyjka na kluczyk. Objawy są takie jakby kluczyk o coś haczył. Dodatkowo mam wrażenie, że rozrusznik zaczyna kręcić z minimalnym opóźnieniem, tzn ułamek sekundy po tym jak przekręcę kluczyk. 

Mam w mieście naprawdę dobrego fachowca od zamków. Powiedziałem mu o problemie i powiedział, że samą stacyjkę da się zregenerować za 150 zł. Mówił, że wycierają się tam jakieś mosiężne baryłki i on to naprawia.   Jednak wyczytałem też coś o tym, że problemem jest również kostka stacyjki. Pomyślałem więc, że jeżeli już mam coś rozbierać to warto byłoby ją też wymienić.   Na allegro są nowe za około 60 zł czy są one coś warte czy lepiej poszukać coś droższego ?   No i dokleję jeszcze pytanie na temat kluczyka. Niestety mam tylko jeden. Czy można dopasować od innego nissana? Pamiętam mój tata miał taki sam kluczyk w nissanie terrano , ale tam nie było takich problemów jak w micrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przerabiałem ten temat jakiś czas temu , w samej stacyjce niewiele zrobisz , możesz nasmarować dobrym smarem w spraju od strony kostki a kostkę wymień na nową jakiś czas pohula . Co do kluczyka to jedynie możesz dorobić klona , nie da się przypisać innego , lub serwis ale to kosmos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...