Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia biegów Z51


Romek12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkonikow !

 

Przymierzam się do zakupu Z51 ,lecz martwi mnie jedna sprawa ,która jest właśnie skrzynie biegów. Na allegro zregenerowaną znalazłem za 10 tyś zł , Niestety popularność modelu przekłada się jak widać na wysoką cene.. Faktycznie ta skrzynia może stwarzać problem ? Otóż znalazłem egzemplarz w Polsce od 1 wł z przbeiegiem 170 tyś z 2010 roku. Stąd też moze pytanie , czy koło 200 tyś trzeba będzie wymienić olej ? Jak faktycznie wyglądaja ceny napraw tej skrzyni ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No właśnie mam pytanie - ilu osobom z forum i nie tylko uszkodziła się skrzynia - osobiście nie znam nikogo, a przecież tych aut sporo jeździ. Co do wymiany oleju to warto sprawdzić na komputerze stan oleju w skrzyni - jak coś to mam możlwość diagnostyki skrzyni i całego auta (nie tylko murano). Wymiana oleju zalecana przy 90 tys. z drugiej strony jeżeli jakosc oleju jest OKej to może nie zmieniac (nie rusz g...to nie będzie śmierdzieć) tak czy siak ja wymieniłem olej i nadal wszystko jest OKej (po następnych 20 tys.). Z kąd wiadomo ile auto ma przebiegu naprawdę - można to sprawdzić i odczytać np w skrzyni cvt, która ma parę fajnych parametrów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.ale mnie kolego zaskoczyłes nie sądziłem że są takie opcje i można sprawdzić przebieg w cvt.

nie do końca przebieg, ale można wyliczyć skrzynia cvt zapisuje wiele parametrów pracy i drogą dedukcji można coś tam określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak daleko do Ciebie, chętnie bym podpioł moje Cvt i sprawdził jego stan ogólny dla "spokojnosci".Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna rzecz - weźmy normalną skrzynię biegów - aktualnie czasem po 70 tys. trzeba wymienić tarczę+koło dwumasowe i to nie tylko w dieselach ale często już w benzynowych - koszt może być 1500 a może być 5000-6000 tak jak w moim poprzednim samochodzie - czy CVT jest naprawdę drogie skoro jeszcze się nie popsuło...ale juz liczymy, jakby się miało po zakupie od razu popsuć. Naprawa - może kosztować 500-600zł ale zawsze można skasować 5000 :) dlatego jest taki problem z naprawą tej skrzyni ponieważ trzeba się znać aby ją ktoś mógł naprawić - to jest najgorsze w tym wszystkim bo przecież mechanior nam może wszystko wcisnąć - mało kto wie, że w skrzyni CVT są diamentowe łańcuchy i srebrne koła zębate bo przecież jak to sprawdzimy - sami jej nie otworzymy...Jedna rzecz - skrzynia CVT sama w sobie nie jest tak skomplikowana jak ją malują (mogę zaryzykować, że zasada działania od strony mechanicznej jest prostsza niż manualnej skrzyni) niestety ma dużo elektroniki która komplikuję trochę sprawę i tu właśnie tkwi problem (mamy czujniki prędkości silnika, samochodu, ciśnienia, silniczki krokowe i wiele innych) w przypadku awarii tryb awaryjny max 40 lub całkowita blokada samochodu. Ale czy naprawdę musimy liczyć i czekać, aż się zepsuje...cieszmy się że jest fajna, że można jeździć nie przekraczając 1200 obrotów silnika na minute i generalnie z tegoż powodu auto jest dość ekonomiczne i wygodne, brak szarpań bo przecież nie ma przełożeń, cisza w aucie przy jeździe na autostradzie - po mieście zresztą także. Czy polecę Murenę - tak bo śmieszne auto i super wygodne :) a skrzynia - będę się martwić jak mi się zepsuje. Silnik natomiast jest bezawaryjny (*3,5l) - i Murena została okrzyknięta najlepszym samochodem w klasie SUV w USA a to się z powietrza nie bierze.Wyprzedził Jeepa Forda itp :) jenda rzecz - warto dopłacić do wersji Europejskiej i po 2008 roku - gdyż wtedy były wprowadzone zmiany w skrzyni biegów zdecydowanie poprawiające osiągi i bezawaryjność.

 

*Murena = Murano :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło poczytać wypowiedź,w której ktoś wypowiada się na temat Murano w samych superlatywach.zazwyczaj posty zawierają informacje o awarii lub uszkodzeniu cvt.Mimo że jeżdżę Maximą zawsze miałem słabość do Murano (może kiedyś). Tak jak piszesz auto zdobyło nagrodę w klasie SUV,sam silnik w rankingu najlepszych silników świata plasowal się w czołówce przez ładnych parę lat.co tu dużo gadać naprawdę fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola :)

 

 

 

 nie przekraczając 1200 obrotów silnika na minute i generalnie z tegoż powodu auto jest dość ekonomiczne

 

15l w mieście nie nazwałbym ekonomicznym spalaniem. ALE: 3,5l pali tyle ile musi. Murano to nie jest auto dla oszczędnych - dla tych jak już to QQ, choć też super oszczędne nie jest.

 

 

 

cisza w aucie przy jeździe na autostradzie

 

To ja nie wiem, jak szybko kolega jeździ po autostradach. Do 110 km/h jest ok, po tym zaczyna wyć skrzynia + czuć niestety pęd powietrza. Przy 160 km/h jest już bardzo głośno. W porównaniu do niemców (x5/q5/q7) jest kolosalna różnica. 

 

Ale żeby nie było. Czekam na nowego Murano do końca czerwca - jak nie będzie opycham moje i biorę chyba Lexusa. Murano to naprawdę fajne auto, ale nawet Infinity QX70 to już przestarzała konstrukcja (vide system nawigacji który ma już 10 (!!!) lat). Po rozmowie z człowiekiem z Nissana nie zapowiada się jednak, żeby nowe Murano zagościło w Europie. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola :)

 

 

15l w mieście nie nazwałbym ekonomicznym spalaniem. ALE: 3,5l pali tyle ile musi. Murano to nie jest auto dla oszczędnych - dla tych jak już to QQ, choć też super oszczędne nie jest.

 

 

To ja nie wiem, jak szybko kolega jeździ po autostradach. Do 110 km/h jest ok, po tym zaczyna wyć skrzynia + czuć niestety pęd powietrza. Przy 160 km/h jest już bardzo głośno. W porównaniu do niemców (x5/q5/q7) jest kolosalna różnica. 

 

Ale żeby nie było. Czekam na nowego Murano do końca czerwca - jak nie będzie opycham moje i biorę chyba Lexusa. Murano to naprawdę fajne auto, ale nawet Infinity QX70 to już przestarzała konstrukcja (vide system nawigacji który ma już 10 (!!!) lat). Po rozmowie z człowiekiem z Nissana nie zapowiada się jednak, żeby nowe Murano zagościło w Europie. Szkoda.

hmm no ja raczej - mam cięzką nogę - poprzednie auto (focus ST) nie schodził poniżej 13l/100LPG, po autostradach - tempomat na 150-160. Na trasie kiedyś jak jechałem bardziej eko spalił mi UWAGA 8.9l/100 LPG.

Co do X5 to się nie zgodzę, że jest cichsze - w X5 bardzo irytował mnie parę rzeczy np.silnik i nierówne przyspieszanie jak się depnęło, q5 i q7 nie miałem to się nie wypowiem. Generalnie nawet przy 200 uważam w Murano jest cicho, ale może się mylę - trzeba by to po prostu sprawdzić z miernikiem a nie tak sobie gdybać - sprawdzę i dam znać ile db jest u mnie podczas jazdy. Co do wycia skrzyni - to nie wiem u mnie skrzynia jest cicha i kompletnie jej nie słychać, zdecydowanie bardziej słyszę opony i to mnie bardziej denerwuje.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam nissana Z50 z bogatą historią napraw :) niestety to na mnie trafiło do zrobienia wszystko. Jak już myślałem, że skrzynia też w końcu padnie to pojechałem do specjalisty od automatów.  Stwierdził, że wymyślam i moja skrzynia chodzi super, natomiast po dynamicznej wymienię oleju chodzi rewelacja. Sam uważam, że w skrzyni biegów co 30 tyś lub 3 lata powinno olej się wymienić. 

 

W dniu dzisiejszym odebrałem auto z serwisu zajmującego się automatycznymi skrzyniami biegów.  Postawiono diagnozę i na jej podstawie dokonano dynamicznej wymiany oleju przy pomocy jakiejś maszynki. Jestem mega zadowolony nie sądziłem, że ten automat może tak pracować. Bo od początku jak posiadam auto tak nie było 
Polecam 

https://www.facebook.com/DQ200/
http://www.serwis-skrzyn.pl/index.php/pl/kontakt.html

a3b7aacff868b0ddmed.jpg

2541a785e4ce7f48med.jpg

2944925ea713da4emed.jpg

cf3cbb80a45d9764med.jpg

aaaa66757bda8f83med.jpg

10c3a43e0006b5c7med.jpg

ce21a682b1405db1med.jpg

ecec243e48385ad1med.jpg

d0035ca1e760ec64med.jpg

c11d6421f2cde3c5med.jpg

3c199e867b31ee02med.jpg

fbdc87609891f105med.jpg

422db67ef2203318med.jpg

4ce3ba52de5602ccmed.jpg

d05897d63ee545dcmed.jpg

73d9980c126bd8a9med.jpg

847e1620b2187fbamed.jpg

fb7d5f55d032ee5emed.jpg

ec348b1401748bf3med.jpg

02de216daa9e87c7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...