Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Antena elektryczna


Gość pk007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie połamany plastikowy wkład idący wewnątrz masztu, mogły się w nim wytrzeć ząbki (to się psuje najczęściej). Silnik anteny pracuje? Jak nie to mógł pójść mechanizm (silnik, jakiś element sterowania...). Można też sprawdzić czy jakiś kabelek się gdzieśtam nie odczepił... Czy antenie da się "pomóc" w złożeniu (popchnąć ją w dół)? Napisz coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem i złożyłem antenkę. Roboty nie ma tak dużo. Pierwszo zdejmuje się tapicerkę z boku bagażnika, jest ona na zatrzaski. Później odkręca mocowanie lewarka i je wyjmuje. Teraz zostało tylko odkręcenie mocowania anteny i jej wyjęcie. Antenę rozbiera się prosto, jedna nakrętka (mały klucz). Żeby ją wyjąć musi być złożona. Jest w niej taki trybik (raczej docisk), jak się go wyjmie to antenka się składa i rozkłada bez oporu. Jeszcze tylko jedna uwaga: jak maszt jest złożony, to po otworzeniu antenki działa jak sprężyna. To tak ku przestrodze :D Ogólnie nic trudnego, śrubokręt krzyżak, klucz jeden mały (nie pamiętam już jaki, 8, 7...) i troszkę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

W sumie to nie wiedziałem czy zakładac temat w "elektryce sam" czy odgrzać tak starego kotleta że nikt go nie zje....no ale do rzeczy.Dziś dobiegł kres wysuwania sie mojej antenki oczywiscie orginalnej od radia.. :029: komuś sie nie spodobała ze taka ładna długa i błyszczy i stojąc mu na drodze złożył ja o 90stopni :zly: .

Pomijając fakt że jestem wkur.... :kosci: to nie wiem czy szukać całej czy da sie zmienić teleskop??Reszta chodzi bo silnik buczy,ale prawie cały teleskop mam w bagażniku(z ta listwą taką).Może wie ktoś czy wystepuje w ASO??Czy trzeba szukać całej??

Moze to pierdólka ale chciałbym zeby nadal działała.

Help!

 

Ps Cholera w holandii czy gdziestam przejedziła kilkanascie lat i nikomu nie przeszkadzała...tu nawet kilku nie dotrwała :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
O kurna 350 zeta za samą antenkę i ty to kupiłeś ? :zdziw:
A co mialem zrobic?Nigdzie tego nie bylo,nawet na szrocie nie mieli.Nie lubie sie bawic w jakies przerabianie np.na zwykla antene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...