Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pulsar - wyposażenie


polonus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maaaa, ale nie w viśni, tylko w aakcencie i technie :)) Mówiąc poważnie wcale mi tego nie brakuje i z pełną premedytacją zrezygnowałem z tych luksusów przy okazji zakupu. Bazowa wersja + czujniki cofania i alufelgi w pełni mnie zaspokajają. No może tylko gdyby skórzana kierownica była... generalnie jest ok.

O sorry, Acenta nie ma podświetlanych :P Edytowane przez polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księgowi z Renault coraz bardziej golaszą te Nissany,niedługo pojawią się same przesłony ,no bo po co komu lusterko w dodatku poświetlane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz, to masz wszystko, oprócz prysznica. Skoro między golcem, a tekną jest ok. 20 tysiaków różnicy, to nie ma co zwalać na księgowych - czymś te modele muszą się różnić :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej pyknij foto twojego lusterka przesłony z włączoną lampką bo ciekaw jestem jak to technicznie wygląda  :)

Ale podświetlenie kierowcy przy lusterku wstecznym piszę o tych lampeckach prawa i lewa jak schowek na okulary to one dają cokolwiek w nocy czy ciemnym garażu podziemnym  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Muszę jednak przyznać, że wolałbym te 20 tys. przeznaczyć na coś zupełnie innego, albo kupić samochód o klasę wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Muszę jednak przyznać, że wolałbym te 20 tys. przeznaczyć na coś zupełnie innego, albo kupić samochód o klasę wyższy.

Ja też wolałbym przeznaczyć te 20 tys. na zupełnie coś innego, ale chcąc mieć auto "wypasione" jak tekna, trzeba było odłożyć inne sprawy na później.

Co do kupna za ok. 85 tys auta o klasę wyżej od Pulsara, to bez jaj ... no chyba, że będzie to "golec" i to niezbyt pewnej marki ... więc wracamy do punktu wyjścia.

Ja decydując się na Pulsara, kierowałem się własnym doświadczeniem z poprzednio posiadanymi  Nissanami (Micra i Almera), a przede wszystkim ich niezawodnością - to był priorytet. Natomiast biorąc pod uwagę, że ja nie kupuję auta na kilka sezonów (Almerkę ujeżdżałem 16 lat), moi zdaniem warto było kupić "wypasa", by po kilku latach nie brakowało tego, czy tamtego, jak to miało miejsce w przypadku Almerki.

No i porównaj sobie wielkość przestrzeni w środku w Pulsarze z tymi autami o klasą wyżej i możesz się zdziwić.

 

Andrzej pyknij foto twojego lusterka przesłony z włączoną lampką bo ciekaw jestem jak to technicznie wygląda  :)

Ale podświetlenie kierowcy przy lusterku wstecznym piszę o tych lampeckach prawa i lewa jak schowek na okulary to one dają cokolwiek w nocy czy ciemnym garażu podziemnym  ???

Możesz mi wierzyć bez fotki - te lampeczki to oświetlenie punktowe i można je włączyć w kilku konfiguracjach - lewa, lub prawa, lub obie. Można je ustawić by świeciły tylko po otwarciu drzwi, lub ręcznie włączyć w dowolnym momencie. Pasażer może w czasie jazdy korzystać ze swojej i np. czytać gazetę - kierowcy to nie przeszkadza, bo snop światła jest ukierunkowany i stosunkowo wąski. To nie to, co oświetlenie kabinowe (w środku podsufitki), które oświetla całe wnętrze

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa to ja mam je bitne oświetlenie kabinowe bo aż 3 żarówki po 8W jak w Samolucie  :D

U mnie rozprasza a u was skupia aa taka zamiana  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, racja. To ja bym wolał lepszego golasa, który z uwagi na wyższą półkę i tak będzie miał lepsze wyposażenie podstawowe. Co do miejsca w środku, to zdziwiony nie jestem, między innymi z tego powodu go kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, racja. To ja bym wolał lepszego golasa, który z uwagi na wyższą półkę i tak będzie miał lepsze wyposażenie podstawowe.

To ja przewrotnie i dyplomatycznie poproszę, byś mi wskazał to auto z wyższej półki w cenie Pulsara 1,2 Dig-T (Tekna), które będzie nie koniecznie przewyższało, ale chociaż dorównywało parametrami i wyposażeniem Teknie.

Tylko błagam - nie wymieniaj przypadkiem Dacii itp. ustrojstw, czy innych producentów, w których montują elementy (np. silniki), technicznie z poprzedniego stulecia. :dribble: No i dobrze by było zerknąć też na testy zderzeniowe i wskaźniki niezawodności ... bo ja nigdy nie stałem Nissanem na drodze, no chyba tylko by zrobić siusiu, czy zjeść kanapkę, zapalić dymka i napić się kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że masz takie doświadczenia z nissanami. Pulsar jest 9-tym moim nowym autem. Żywię wiec nieskrywaną nadzieję, że niezawodność nissana odczuję również na własnej skórze, chociaż... odsyłam do moich tematów, np. "woda w samochodzie". Całkiem różowo więc nie jest. Z kolei moje doświadczenia związane np. z oplami są bajeczne - zero problemów, na czele z astrą I - tani serwis, półka ta sama. Ale to już prehistoria. Co do aut za 85-90 tys. nie uwierzę, że nie ma co kupić. Aż tak ceny nie poszły chyba w górę. Wystarczy poczytać oferty dealerów. Dacia? Zależy od punktu widzenia, cała Europa tym jeździ: Niemcy, Włosi, Francuzi - na potęgę, jednym się psuje, innym nie. Znam zarówno jednych jak i drugich. Wszystko jest więc względne, jeden lubi ryż, drugi makaron. Generalnie niezawodność współczesnych samochodów jest podobna, w przeciwieństwie do np. nogi właściciela i tu raczej doszukiwałbym się ew. różnic. Ale... ja kupiłem pulsara i cieszę się nim podobnie jak inni na tym portalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przewrotnie i dyplomatycznie poproszę, byś mi wskazał to auto z wyższej półki w cenie Pulsara 1,2 Dig-T (Tekna), które będzie nie koniecznie przewyższało, ale chociaż dorównywało parametrami i wyposażeniem Teknie.

Tylko błagam - nie wymieniaj przypadkiem Dacii itp. ustrojstw, czy innych producentów, w których montują elementy (np. silniki), technicznie z poprzedniego stulecia. :dribble: No i dobrze by było zerknąć też na testy zderzeniowe i wskaźniki niezawodności ... bo ja nigdy nie stałem Nissanem na drodze, no chyba tylko by zrobić siusiu, czy zjeść kanapkę, zapalić dymka i napić się kawy.

Do Taczki to akurat potrafia zamontować lepsze tce niż do Nissana. Co do samego Pulsara to popatrz sobie na wiązke po lewej strony komory silnika. Pęk kabli grubości włosa, w dodatku nie spięty za bardzo razem. Znając życie inne rozwiązania są równie nowatorskie, zatem będziesz mieć po 7-8 latach okazję zapalić i zjeść kanapkę u elektryka - wcześniej trzeba będzie znaleźć takiego speca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję Acenta i podświetlany schowek jest natomiast lusterka w osłonach przeciwsłonecznych nie. A teraz taka ciekawostka - jeszcze miesiąc temu myślałem że w moim aucie nie ma podświetlanego schowka, ale po wizycie w serwisie ( z innego powodu) okazało sie że jest tylko jest przepalona żarówka. Wymienili i schowek świecił.. całe dwa dni ! Po dwóch dniach znów mam niepodświetlany schowek - zakładam przepalenie żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dziś sprawdziłem a rzadko otwieram schowek to mi też przepaliła się żarówka schowka  :angry:

Takie małe gówienko na długim plastikowym cokole co wsuwa się do kostki ,muszę przylutować leda Philipsa za 34zł  będzie spokój  :)

U mnie fabryka daję T5 1,2W .

 

fa168918e1ad68215748e14ffceff4c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że 1.2 Tce Renault jest lepiej skonstruowany i doładowany jak 1.2 Tce dla Nissana :D

Są Taczki z mocą ponad 115KM :P

 

Wolałbym jednak, żeby elektryka była japońska, a nie legendarny syf od Reno :P

Edytowane przez polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie ja Made in Japan to mam tak niech wyliczę - emblematy, silnik ,układ hamulcowy ,ładunki poduszek :thumbsup:   reszta Renault  :|

Zawieszenie Renault taniej kupić to samo od Meganki jak części Nissan do Tiida  :D

Faktycznie kable są tak cienkie że szok a blacha jak w Tico dotkniesz mocniej wgniecenie  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...