Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K12 1.5dci - wymiana kostki stacyjki i nie tylko


wacuś

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wymianą kostki stacyjki, a dokładnie z jej górną śrubą.

Jaki jest patent na jej odkręcenie - trochę odkręciłem i blokuje się o blachy regulacji wysokości kierownicy.?

Nie mam pomysłu jak ją do końca wykrecić.

 

Dodatkowo mam błędy w kompie, które jednak nie powodują zapalenia kontrolki silnika check engine:

 

DF017 - regulacja świec żarowych, przerwa w obwodzie (stały lub nieciągły) - rozumiem ,że któraś ze świec się skończyła (znaleść i wymienić)?

 

DF097 - obwód czujnika wałka rozrządu : niezgodność sygnału (stały) - tu nie mam pomysłu - auto ma problemy z odpalaniem po postoju na słońcu i nagrzaniu wnętrza (dlatego chcę wymień kostkę stacyjki).

 

Zauważyłem takze, że w blokach pomiarowych silnika temperaturę powietrza pokazuje na  (-)40 stopni. Pozostałe parametry prawidłowe. Check na zegarach nie włącza się. Traktować to jako usterkę czujnika temperatury powietrza?

 

Dzięki za pomoc  w rozwiązaniu problemów

 

 


Odpowiem sobie sam - kostkę stacyjki udało się wymienić - śrubkę odkręciłem.

 

DF017 - regulacja świec żarowych, przerwa w obwodzie (stały lub nieciągły) - rozumiem ,że któraś ze świec się skończyła (znaleść i wymienić)? - spalone 2 świece z 4. Po wymianie i skasowaniu błędu - nie wyskasuje ponownie.

 

DF097 - obwód czujnika wałka rozrządu : niezgodność sygnału (stały) - tutaj nie wiem, ale napewnie nie jest to uszkodzony czujnik wałka rozrządu

 

Zauważyłem takze, że w blokach pomiarowych silnika temperaturę powietrza pokazuje na  (-)40 stopni. Pozostałe parametry prawidłowe. Check na zegarach nie włącza się. Traktować to jako usterkę czujnika temperatury powietrza? - tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...