Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka ładowania


zbigi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Problem polega natym że wogule nieświeci kontrolka ładowania akumulatora.Rozebrałem licznik ale tam są tylko dwie żarowki od kierunków i jedna chyba od długich świateł a reszta to chyba wlutowane diody.Czy da sie ją wymienić jeśli jest spalona a może problem leży gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka raczej się nie psuje. Podłączałeś ostatnio jakieś urządzenie nowe? jakiś moduł haka, albo radia, albo halogenów? Ładowanie działa? Kontrolka świeci po wyjęciu kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic niepodłączalem ale sprawdzałem ładowanie i alternator nieładuje bo na aku jest prąd 12,2V na wolnych obrotach i alternator po kilku minutach jest gorący ze niemożna go dotknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz dobrą masę na alternatorze (oczyść połączenia masowe - wcześniej zdejm klemę). Drugie - brak świecenia kontrolki po włączeniu zapłonu świadczy, że brakuje wzbudzenia (na wyższych obrotach pojawia się żarzenie?). 

Prawdopodobnie jednak masz uszkodzoną diodę w mostku i czeka Cię regeneracja alternatora. Jaki alternator/ silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodasz ile zapłaciłeś, gdzie robiłeś? Przejrzyj masy w komorze i przy skrzyni bo to może być też przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to w Rzeszowie u gościa który zajmuje sie regeneracją rozruszników i alternatorów.Koszt to 170zł.części+robocizna i daje pół roku gwarancji na wymienione części.Masy sprawdzałem ale niewiem czy niezałatwił go olej z intercolera bo był troche zasyfiony na zewnątrz i w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...