Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai [J10] Tylna wycieraczka pracuje jak chce


daan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan Qashqai J10 rocznik 2008 benzyna 2.0

 

Witam.

Słuchajcie mam problem z tylną wycieraczką. Niby działa ale...

Uruchamiam wycieraczkę. Machnie z 4-5 razy i się zatrzymuje w dowolnym miejscu. Później nie działa przez kilka minut. Po kilku minutach gdy przełączam lub wyłączam pokrętło, wycieraczka ponownie machnie z 4-5 razy i znowu sie zatrzyma gdzie jej sie zechce. Jak stanie to nie działa gdy przełączam pokrętło. Dopiero po kilku minutach zaskoczy ( ale tylko wtedy gdy kręce pokrętło bo innaczej jak pozostawie na "non stop włączoną" to nie działa - dopiero przekręce - gdy wyłącze na OFF to pójdzie impuls i machnie 4-5 razy i znowu stoi).

 

 

Byłem u 2 różnych mechaników:

Pierwszy mechanik rozebrał silniczek i nic tam nie znalazł. Powiedział że w silniczku wygląda że wszystko jest ok a przyczyna jest chyba cos na drodze komputer - wycieraczka. On nie da rady tego zrobic.

 

 

Drugi mechanik (powiedziałem mu co mówił pierwszy mechanik) - po sprawdzeniu powiedział że też wygląda na to że wycieraczka jest ok ale mam coś chyba z prądami ponieważ po chwili zanika prąd na wycieraczce. Byc może jakiś przekaźnik, przełącznik, śniedź... nie wie musiałbym mu zostawic auto na dłużej i będzie szukał na chybił trafił.

 

 

Może mieliście u siebie coś takiego?

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sprawdzeni należy poddać włącznik tejże wycieraczki, czyli w momencie jak stanie czy na przewodzie wychodzącym z przełącznika jest napięcie jeśli nie ma problemem jest przełącznik sam w sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem. Niestety wyłącznik sam w sobie wygląda że jest sprawny. Na wyjściu jest prąd (ok. 5,4 V) zarówno jak wycieraczka działa oraz gdy stanie.

Prąd zanika dopiero gdy wyłącznik dam na OFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprawdzić ale intuicja podpowiada mi że to nic nie da ponieważ zaglądało tam już 2-ch mechaników więc śniedź by widzieli. Natomiast jeden z nich coś wspomniał o zanikającym napięciu. OK w wolnej chwili zobaczę, jednak obawiam się że to będzie strata czasu. (czytaj pierwszy post)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcie na wtyczce i zobacz jak się ma masa. Jest bardzo prawdopodobne, że brak masy, lub zanikająca, jest przyczyną takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się to samoczynnie, czy może robiłeś coś ostatnio w instalacji? U mnie działo się tak, że wycieraczka działała tak jakby silniczek się zacierał. Stało się to po montażu alarmu. Okazało się, że elektryk wpiął się nie do tego kabla co trzeba w magistrali. Na szczęście poprawił błąd i wycieraczka wróciła do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się to samoczynnie. Co prawda montowałem czujniki parkowania ale to było półtora roku temu i wszystko grało do tej pory. Po prostu pewnego dnia wycieraczka zaczęła żyć własnym życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stało się to samoczynnie. Co prawda montowałem czujniki parkowania ale to było półtora roku temu i wszystko grało do tej pory. Po prostu pewnego dnia wycieraczka zaczęła żyć własnym życiem.

Tu masz chyba wszystko:

 

1.pdf

2.pdf

3.pdf

4.pdf

5.pdf

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEMAT ZAMYKAM.

 

Usterka naprawiona u elektryka samochodowego w warsztacie.

 

Okazało się że miałem (podobno) zwarcie w wiązce elektrycznej przy klapie bagażnika.

 

Czas naprawy około 5 godzin

Cena jaką zapłaciłem: 250 zł.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...