Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzęsie kierownicą na nierównościach


Gość zbyszekp

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam serdecznie wszystkich

 

Jestem nowy na forum tak jak nissan xtrail 2.2 dci  4x4 136 km z 2004 roku jest moim pierwszym takim autem. Samochód kupiłem ok tygodnia temu i wrażenia sa bardzo pozytywne.

 

Mam dwa pytania do szanownych użytkowników , poszukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje problemy.

 

 

1. Podczas jazdy na nierównościach, lekkich wybojach  (asfaltowa droga poszyta i naprawiana set razy ) dość mocno trzęsie kierownicą i czasami są to mocne wstrząsy. Nie wiem czy "ten typ" tak ma czy to mogą byc objawy zużytych części  np zawieszenia lub łączniki stabilizatorów. ( mam drugie auto-citroena berlingo z 2012 i tu nie ma w ogóle takich objawów) 

 

Na dobrej drodze jazda jest bezproblemowa oraz podczas hamowania nie trzęsie kierownicą.

 

2. Zawieszenie jest miekkie - idealne na dobre drogi - auto plynie jak statek na oceanie ale juz po za miastem na złych nawierzchniach samochód buja się jak torba listonosza i czasem jak wjedzie sie w nierówności to słychac mocne bicia i trzęsie kierownica co jest meczące. 

 

Jak mogę rozwiązac te problemy?

 

 Z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 


Witam  wszystkich mających podobny problem lub w przyszłości będą taki mieć.

 

Autko wyjechało dzisiaj z szarpaków i do wymiany był lewy wahacz oraz gumy stabilizatora. Wymienione zostały oba wahacze  ( delphi ) + gumy.

 

Pływanie auta powodują poniżej normy zużyte  amortyzatory ( wymiana za tydzień ).

 

 

Dodatkowo ustawianie geometrii kół  w technice 3D powinno dać pożądany rezultat.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...