Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Glosne radio w J11


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim egzemplarzu jest dosc glosne radio. :)

O co mi chodzi. Podczas jazdy po autostradzie slucham radia ustawionego na 6-7. Kazde przestawienie glosnosci w gore lub w dol skutkuje tym, ze jest albo za cicho albo za glosno.

Wiecie moze gdzie ustawic aby radio nie bylo tak glosne? To znaczy fajnie by bylo aby obecny zakres 6-7 znajdowal sie gdzies np w okolicy moze 15-16.

Gdyby optymalna glosnosc byla w okolicy np 15-16 to radio wtedy nie bylo by tak czule na zmiane glosnosci i skok glosnosci przy kreceniu potencjometrem bylby mniejszy.

Ktos wie czy mozna gdzies to ustawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg,ale jak jedziesz po autostradzie to radio samo podnosi dźwięk wzgledem prędkości. Jeśli się nie mylę to jest  funkcja ustawienia głośności względem prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze sie samo podglasnia podczas jazdy autostrada. Ale mnie chodzi o zmiane skoku glosnosci przy kreceniu galka. Teraz optymalny poziom glosnosci jest u mnie w okolicy 6-7 co powoduje, ze nawet male przekrecenie pokretlem powoduje duzy skok glosnosci.

Gdyby przestawic cos w radio aby optymalny poziom glosnosci byl np w okolicy 16-17, to wtedy radio nie bylo by tak czule na krecenie pokretlem.


Jacko, chyba wiem  co ci chodzi. Ale ja chce aby mi sie podglasnialo same i nawet poziom samoczynnej zmiany glosnosci jest dobry. Tylko mi chodzi aby startowa wartosc byla wyzej niz jest obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie,nie wiem czy jest to możliwe...chyba że poprzez wizytę w serwisie i gmeranie w sofcie NC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden "kwadracik" podzielony jest na 3 części. Każdy ruch na + i - powoduje +3/-3. Więc chyba zmniejszenie tego skoku z 3 na 1 zachwiałoby tym całym systemem. Nie wiem jak bardzo da się ingerować w NC ale zawsze warto spróbować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamietacie moze jaki poziom glosnosci macie zwykle ustawiony w swoich QQ? Jakie to sa wartosci? Chodzi mi o normalne sluchanie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma na 6-7 ustawiony odsłuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 6-7 to standardowa wartość. Nie wiem, ale mnie by pasowało zeby to była większa wartosc. Ale pewnie ten typ tak ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamietacie moze jaki poziom glosnosci macie zwykle ustawiony w swoich QQ? Jakie to sa wartosci? Chodzi mi o normalne sluchanie radia.

Silnik diesla, felgi 19 cali i opony z niskim profilem. Jak jadę spokojnie (czyli cichy odgłos opływającego powietrza oraz opon) to radio mam ustawione na 4, jak jadę ostrzej i szybciej to radio mam na 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik diesla, felgi 19 cali i opony z niskim profilem. Jak jadę spokojnie (czyli cichy odgłos opływającego powietrza oraz opon) to radio mam ustawione na 4, jak jadę ostrzej i szybciej to radio mam na 5. 

Ja pierdziu...ale słuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A60, i o to mi właśnie chodzi. Skoro masz ustawione na 4 to skok na 3 albo na 5 powoduje juz znaczna zmianę głośności.

Ja bym chciał aby aby radio grało ciszej wtedy skok o 1 nie powodowałby znaczej różnicy w głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy regulacją w kierownicy nie ma mniejszego skoku, ja zazwyczaj reguluję w kierownicy głośność i nie zauważyłem, żeby głośność tak mocno skakała. Często słucham z telefonu poprzez bluetooth muzykę z serwisu tidal (dostałem z play abonament na 2 lata :D) i oprócz regulacji w samochodzie mam też regulację głośności w telefonie. Inna sprawa, że wolę w ten sposób słuchać muzyki, bo jeśli chodzi o stacje radiowe, to po wyłączeniu radia rock nie ma już czego słuchać, nawet Trójki już się nie da po "dobrej zmianie" słuchać, ale to inna para kaloszy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...