Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

sprężyny od longa do krótkiego Patrola Y61 czy można ?"


viper126p

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko ponieważ po zrobieniu zabudowy tył troche siedzi nisko i mam pytanie czy mozna włożyc na tył spreżyny od longa tzn.czy wtedy sie troche podniesie bo moge dostac takie spreżynki od kumpla za free :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny na pewno będą pasowały i teoretycznie powinno auto stanąć trochę wyżej niż na sprężynie od krótkiej wersji,

ale pozostaje jeszcze kwestia czy te sprężyny które dostaniesz nie są  w gorszej kondycji niż twoje, wtedy może się okazać, że taki zabieg nic nie da.

 

Przed wymianą zmierz wysokość od środka koła do krawędzi nadkola, żebyś wiedział czy po wymianie się coś zmieniło czy nie, nie będziesz musiał tego oceniać na oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ale myślałem ze ktoś juz przerabial taki temat i ma z tym jakieś 100% doświadczenie bo roboty troche z tym jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega SNAKE4X4 , wszystko zależy od tego co otrzymasz od swego kolegi, sprężyny w godnym stanie czy totalny szrot ,gorszy od twojego..... Odnośnie wymiany sprężyn to nie jest to skomplikowana robota  ani nie jest jej sporo, trzeba tylko zachować ostrożność  i wymieniać stronami  ,po kolei  .... Poza tym z "używkami " niewiadomego pochodzenia nikt ci nie da 100%  gwarancji że taka naprawa będzie cacy za pierwszym razem, jak chcesz mieć 100% pewności że nie będzie wtopy to tylko org. części , lub części renomowanych firm... :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...