Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pulsar 1.2 / 1.6


blackpazner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

 

Z końcem tego roku przymierzam się do zakupu Pulsara i zastanawiam się którą wersję silnikową wybrać.

Miałem okazję jeździć Pulsarem z silnikiem 1.2, natomiast niestety wersji 1.6 Krakowskie salony nie posiadają na stanie do testów (podobno bardzo małe zainteresowanie klientów tą wersją).

Codziennie pokonuję około 60km autostradą a po mieście jeżdżę raczej okazyjnie +/- 10 km w tygodniu.

Wrażenia z jazdy Pulsarem 1.2 mam bardzo pozytywne, nie spodziewałem się, że taki silnik może tak płynnie przyśpieszać :)

 

Chciałem się dowiedzieć, prosić o radę, opinie którą wersję silnikową wybrać, czy jest sens 'pakować' się w silnik 1.6 ? Czy może 1.2 jest całkowicie wystarczalną opcją?

Głownie chodzi mi o kwestie płynności podczas wyprzedzania przy prędkościach autostradowych oraz różnicę w spalaniu.

 

Obecnie docieram moją Almerkę 1.5pb z przed liftu.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

Z końcem tego roku przymierzam się do zakupu Pulsara i zastanawiam się którą wersję silnikową wybrać.

Chciałem się dowiedzieć, prosić o radę, opinie którą wersję silnikową wybrać, czy jest sens 'pakować' się w silnik 1.6 ? Czy może 1.2 jest całkowicie wystarczalną opcją?

Głownie chodzi mi o kwestie płynności podczas wyprzedzania przy prędkościach autostradowych oraz różnicę w spalaniu.

 

jeśli masz kasę to tylko 1,6 - dużo większa frajda z jady i przy wyprzedzaniu tym bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od różnicy w cenie - jeśli cennikowe +15000 to nie warto. Jeżdżę 1.2 i zupełnie dobrze sprawuje się jako auto rodzinne. Owszem 1.6 będzie lepiej się sprawowało przy wysokich prędkościach (dla 1.2 optymalne jest 110-120km/h), ale przy Twoim dystansie da to jakieś 10min oszczędności dziennie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę bierz 1.6. 1.2 przy jeździe autostradowej 160-170 km/h wyraźnie puchnie. Co 190KM to 190 ;)

 

A i uwaga mała. W 1.2 tempomat działa tylko do licznikowego 170km/h, ciekawe czy w 1.6 też jest taka kicha :(

Edytowane przez polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jeżdżę 1.2 i zupełnie dobrze sprawuje się jako auto rodzinne. Owszem 1.6 będzie lepiej się sprawowało przy wysokich prędkościach ....

 

nie tylko przy wyższych prędkościach będzie lepiej

wg danych producenta, przyspieszenie  0 - 100 km/h:

 

1,2    - 10,7 sek

1,6    - 7,7 sek

 

czyli różnica  3 sek a to dużo daje nawet w codziennym użytkowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....Jeżdżę 1.2 i zupełnie dobrze sprawuje się jako auto rodzinne. Owszem 1.6 będzie lepiej się sprawowało przy wysokich prędkościach ....

 

nie tylko przy wyższych prędkościach będzie lepiej

wg danych producenta, przyspieszenie 0 - 100 km/h:

 

1,2 - 10,7 sek

1,6 - 7,7 sek

 

czyli różnica 3 sek a to dużo daje nawet w codziennym użytkowaniu

 

Na yt są dwa filmiki, można zobaczyc o ile 1.6 jest lepszy od 1.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie spowodowana jest też ,  bogatszym wyposażeniem(1.6), tych samych wersji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę jeszcze temat co by nowego nie zakładać.

Chciałem zapytać jakie dodatki jest szansa wynegocjować u dealera Nissana poza oczywiście standardowymi dywanikami :)

Czy jest szansa np. na komplet opon zimowych, ubezpieczenie bądź pakiet przeglądów w cenie pojazdu?

Proszę o informacje, jak przebiegał proces negocjacji podczas zakupu nowego samochodu (oczywiście nie chodzi tylko o Pulsara ale ogólnie o Nissana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzial, ze 10k to duzo i nic poza dywanikami nie da.

Powiedzialem aby zawolal szefa to ja z nim sobie porozmawiam.

Po chwili przyszedl i powiedzial, ze moze dac jeszcze 2k.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedaż rocznika:

 

73500,- - to był max w Gdańsku.

Identyczną wersję dorwałem za 66900,- w Krakowie, gratis dostałem dywaniki gumowe oraz za 1200 komplet zimowych opon 17 cali.

 

Cena katalogowa dla niewyprzedażowego: ok. 81 000.

 

Także osobiście polecam podzwonić po Polsce, można dużo zaoszczędzić. Ja z Krakowem wszystko załatwiłem online (łącznie z OC i AC do leasingu), pojechałem i po 30min odjechałem :).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedaż rocznika:

 

73500,- - to był max w Gdańsku.

Identyczną wersję dorwałem za 66900,- w Krakowie, gratis dostałem dywaniki gumowe oraz za 1200 komplet zimowych opon 17 cali.

 

Cena katalogowa dla niewyprzedażowego: ok. 81 000.

 

Także osobiście polecam podzwonić po Polsce, można dużo zaoszczędzić. Ja z Krakowem wszystko załatwiłem online (łącznie z OC i AC do leasingu), pojechałem i po 30min odjechałem :).

 

Super informacja, akurat jestem z Krakowa :)

A jeszcze zapytam, czy pamiętasz może który to był salon Nissana? Jasnogórska czy może przy Powstańców Śląskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackpanzer ja tylko od siebie dodam, że im droższa wersja tym więcej można ugrać i także na wiecej mozna liczyć w większych sieciach dilerskich niż u mniejszych sprzedawców.

Przykład z końca 2015r - w Kielcach za Pulsara w wersji najuboższej czyli Visia jedynie z felgami alu 16" zamiast stalowych wołali 59k z hakiem plus po wielu rozmowach i negocjacjach ewentualnie jakieś tam zimówki (same opony). W JM za 64.900 miałem wersję Accenta z pakietem Accenta Plus (tzw Look), czujniki parkowania przód, czujniki parkowania tył, alarm i komplet kół zimowych 16" na alufelgach z czujnikami ciśnienia.

 

 

edit: oczywiście o takich pierdołach jak dywaniki itp nie ma co pisac bo raczej wszędzie dają.

Pzdr.

Edytowane przez equinoxe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupowalem Pulsara tylko QQ jako drugi samochód u tego samego dealera pokazałem mu papiery z Jaguara i Mercedesa które są obok siebie i tak po krótkiej rozmowie za samochód który kosztował £25000 zapłaciłem £21000 plus trzy lata service gratis, super guard na skore i na lakier gratis, ubezpieczenie kluczyków gratis ... samochód z września na zamówienie wersja Tekna ze szklanym dachem

zakup w UK

 

czasem warto rozejrzeć sie po innych markach i pokazać cenę ... jeżeli dealer chce żebyś z nim został to pójdzie na kompromis

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę jeszcze temat co by nowego nie zakładać.

Chciałem zapytać jakie dodatki jest szansa wynegocjować u dealera Nissana poza oczywiście standardowymi dywanikami :)

Czy jest szansa np. na komplet opon zimowych, ubezpieczenie bądź pakiet przeglądów w cenie pojazdu?

Proszę o informacje, jak przebiegał proces negocjacji podczas zakupu nowego samochodu (oczywiście nie chodzi tylko o Pulsara ale ogólnie o Nissana).

Witam ,może się spóźniłam z podpowiedzią ,ale może przyda się komuś odbierałam Pulsara 31 października 2016 w Łodzi i prócz standardowych  dywaników gumowych ugadałam jeszcze pełny zbiornik paliwa , koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego ,zniżkę na opony zimowe komplet z założeniem i oczywiście 4000 cena w dół. Chyba dobrze się targowałam . Pakiet przeglądów 3 wykupiłam od razu wychodzi taniej niż płacić co roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że autko super, po jazdach próbnych innych marek najlepiej wybrałam , wiadomo to nie Jaguar ani BMW , ale cichutkie , wygodne na trasach jak i w mieście w korkach bo automat, jak dla mnie to i kopytko ma jestem zadowolona. W tej cenie są jeszcze opony zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym być miły i napisać, że dobrze negocjowałaś.... ale no nie mogę... to nie jest dobra cena za ten samochód. :/

To 1.6?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 1.2 DIG-T 115 Xtronic N-CONNECTA wersja bogata bo z tej przed ostatniej wersji potem jest tylko TEKNA , różnią się tylko tym że TEKNA ma system kamer 360 stopni i fotel kierowcy podgrzewany , a tego akurat mi nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak były tam jeszcze te piszczące funkcje

tak dokładnie to już nie pamiętam, ale można sprawdzić.Dokładnie tak mi się spodobał i przypasił , że jakbym nic nie utargowała to i tak bym wzięła, bardziej niż Ople, Kia,Toyoty.W październiku cena katalogowa była wyższa niż teraz.Ile ludzi tyle gustów ja piszę swoją opinię.W czwartek jadę chlapacze zakładać , bo obłożony po same klamki

Światła są fakt zarębiste.

Światła są fakt zarębiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...