Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai+2, miejsce na tylnej kanapie


perkozek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Akutrat szukam nowego samochodu, do dzisiaj wydawało mi się, że z dużą pewnoscią to bedzie Xtrail (T31), ale doczytałem, że Nissan Qashqai+2 jest przedłużanym Qashqai'em, więc moje pytanie, dla tych szczegolnie wysokich:

  • Czy da sie usiaść, podróżować na tylnej kanapie w Qashqai+2 mając 1.95m wzrostu?
  • Czy siedzenia są może tam przesuwane (jak w Toyocie Rav4?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o trzeci rząd (ten chowany w bagażniku, czyli miejsca 6 i 7) czy drugi (miejsca 3-5) ? drugi rząd jest przesuwany w celu wejścia do trzeciego rzędu (składa się też oparcie) jak i podczas normalnego podróżowania można je przesunąć. Tu spokojnie wejdzie 1,95, ale do trzeciego już nie bardzo...

 

Wczoraj jechałem moim QQ+2 w 8 osób i to po bardzo terenowym odcinku (okolice elektrowni wodnej w Żydowie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 3 rzędu max w instrukcji osoba 165cm dla qq2009 ale ja mam 164 I powiem że zbyt konfortowo nie jest za to w 2 rzędzie spokojnie zmieści sie 2 metrowiec, obejżyj sobie na youtube testy QQ robione przez zachara z autocentum to da ci jakieś pojęcie on ma 2 metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie, Akutrat szukamo nowego samochodu, do dzisiaj wydawalo mi sie ze z duza pewnoscia to bedzie Xtrail (T31), ale doczytalem, ze Nissan Qashqai+2 jest przedluzanym Qashqai'em, wiec moje pytanie, dla tych szczegolnie wysokich:

  1. Czy da sie usiasc, podrozowac na tylnej kanapie w Qashqai+2 majac 1.95m wzrostu?
  2. Czy siedzenia sa moze tam przesuwane (jak w Toyocie Rav4?

 

Na tej kanapie z samego tyłu, w 3 rzędzie? Ja wysoki nie jestem(1.75m) i 3 rzędzie nie da się siedzieć - chyba,że lubisz mieć kolana pod brodą, po podłoga jest na tej samej wysokości co siedzisko. Jest to fajne miejsce dla dzieci tak do 10-12 lat. Dorosłych przewozić można tak wyjątkowo, na krótki dystans. Za to jeżeli chodzi Ci o tylnią(środkową) kanapę, to dla dorosłych jest to bardzo wygodne miejsce, w QQ+2 jest baaaardzo dużo miejsca na nogi(o wiele więcej niż w X-Trailu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem  opla zafirę i w porównaniu qashqai wypada lepiej . W qashqai więcej miejsca na  kanapie i  kanapę można przesuwać w stosunku 1/3 , 2/3  , to super rozwiązanie jak przewozi się coś dłuższego. Fotele z tyłu faktycznie nie komfortowo ale wiozłem osoby przy wzroście 175 przez 400km i jakoś nie narzekały . Fajne jest to żeby wyciągnąć fotele z podłogi  nie trzeba przesuwać kanapy do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o trzeci rząd (ten chowany w bagażniku, czyli miejsca 6 i 7) czy drugi (miejsca 3-5) ? drugi rząd jest przesuwany w celu wejścia do trzeciego rzędu (składa się też oparcie) jak i podczas normalnego podróżowania można je przesunąć. Tu spokojnie wejdzie 1,95, ale do trzeciego już nie bardzo...

No dzięki za odpowiedzi. :thumbsup:

co do rzędu siedzeń to faktycznie niejasno napisałem, a chodziło (chodzi) mi o 2 rząd siedzeń - ten dla 3 osob. Ja mam coś koło 1.95m wzrostu i dziś rano wsiadałem do testowego tego tutaj:

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Nissan-Qashqai-2-dci%2C-Panoramadach%2C-7-Sitze/vhc:car,cnt:de,loc:berlin%2C%2C+niemcy,rng:20,srt:price,sro:asc,ms1:18700_50_/pg:vipcar/231298227.html

 

I muszę przyznać, że za fotelem kierowcy na wysokosc to tam raczej nie pasuje, więc chcialem potwierdzić czy jest wiecej miejsca dla wysokich w qq+2 bez szklanego dachu i zasłaniajacej go kurtyny? Nie wiem też czy są takie qq+2, które wspomnianego dachu nie mają.

 

Jesli chodzi o miejsce na nogi, to przy założeniu ze 2metrowiec nie kieruje - jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...