Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Pasy , a fotelik dla bejbika


Gość rberka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zamontowac na tylnej kanapie fotelik dla dziecka, ale po opleceniu go pasem wg.instrukcji, brakuje mi zeby go zapiac. Czy mieliscie taki problem? Czy pas jest za krotki?

Choć w moim przypadku nie było tego problemu, słyszałem o nim kiedyś na forum ACNC. W większości przypadków skończyło się na konieczności wożenia dziecka z przodu :( Pozostali twardziele udali się do ASO, podobno da się coś z tym zrobić.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem takiego problemu, ale myśle że zależy to od konstrukcji fotelika. W moim producent proponuje dwa sposoby przodem i tyłem do kierunku jazdy - przodem jest OK.

P.S. Napewno to wiesz. Tylne pasy maja specjalny mechanizm do montazu fotelików. Kiedu już uda ci się zapiąć, musisz wtedy wyciągnąć maksymalnie pas ze "szpuli" i z powrotem go popuścić tak aby był ciasno - wtedy sią sam zablokuje i będzie cały czas sztywny. Ponowne rozwinięcie możliwe jest dopiero po całkowitym zwinieciu,

 

pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest to fotelik dla niemowlaka ("kołyska"), bo dla większych dzieci da się montować zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy.

Jeśli kupiłeś go w sklepie powinni Ci wymienić na inny model pasujący do Twojego auta.

Dlatego też warto, kupując fotelik, sprawdzić czy pasuje do naszego samochodu - jednak niewiele osób to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

mam ten sam problem. tydzien temu przywiozłem żonę z dzieckiem ze szpitala i musiałem straszne rzeczy wyrabiać żeby to nosidełko dopiąć. centymetr pasa mniej i bym nie zapiął. dlatego szukam innego.

zna ktoś "chicco auto fix"? -baza zapięta pasami a na nią dopinam fotelik.

byłem dziś w sklepie chicco, nie ma mowy o przymierzeniu fotelika do auta. niech się ciągną, u nich 600zł, na allegro 360.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Almera N15 odkąd ja mam ma trochę podniszczone tylne siedzenie od fotelików i oba oparcia przednich siedzeń są wygniecione przez buty, tak ze foteliki NA PEWNO da sie zamontować i to przodem do kierunku jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem owszem jest, ale tylko z poduszkami gdyż mam ich aż cztery bez opcji wyłączenia.Odsówam syna jak najdalej od poduch.Dzieciak ma już 3 lat więc nie korzystam z kołyski, teraz poszukuje tak zwany poddupnik dla dzicka gdyż tym fotelikiem to są ciągle problemy, raz u mnie, raz u teściowej, raz u żony....denerwuje mnie to przenoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem u siebie kołyskę Chicco, fotelik Chicco regulowany a poziomie, a teraz mam fotelik Coneco - http://www.allegro.pl/item305049576_foteli...wony_wys_0.html

Pasa tylnego starcza z 10cm zapasem, trzeba tylko dobrze docisnąć fotelik do siedziska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz poszukuje tak zwany poddupnik dla dzicka gdyż tym fotelikiem to są ciągle problemy, raz u mnie, raz u teściowej, raz u żony....denerwuje mnie to przenoszenie.

 

W byle Tesco dostaniesz za okolo 15 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...