Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Aktualizacja map w Murano z51 2011 wzwyż


Rekze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie. Ostatnio mój wujek zakupił Murano 2,5DCI rocznik 2013 (spodobał mu się bardzo mój 2010).

Chciałbym mu zaktualizować mapy jak to zrobiłem sobie (mam aktualnie mapy 2015 rok). Niestety podobno płyta z mojego murano nie pasuje

do jego samochodu. W serwisie powiedzieli, że taka przyjemność kosztuje 1650 zł, na stronie nissana 179Euro (http://nissan.navigation.com/product-list/Catalog/Catalog_Pathfinder_2010/en_GB/NissanEMEA/EUR).

Może zatem ktoś z miłych forumowiczów podpowie jak taką aktualizację zrobić tanie, może można skądś ściągnąć mapy 2015?

Dzięki z góry wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość, to wstaw proszę zdjęcie płyty która aktualnie siedzi w DVD od navi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał na innych forach gdzieś  czytałem na ten temat jak aktualizują bo problem jest też w innych markach ale nie pamiętam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość, to wstaw proszę zdjęcie płyty która aktualnie siedzi w DVD od navi. :)

 

Artur mam rozumieć, że pytasz o płytę z murańca mojego wujka, jeśli tak to muszę napisać żeby zdjęcie zrobił. Ja u siebie mam tą: http://allegro.pl/nissan-navara-murano-dvd-mapa-polski-2015-xanavi-i6468931305.html i działa bardzo dobrze, ale gość napisał mi, że w nowszych modelach działać nie będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro były mapy do Juka za ok. 300zl i to do roczników przed zmianą connecta i po. Może się jeszcze pokażą - to byli inni sprzedawcy jeden był spod warszawy powinni mieć też do murano. Może poczekaj, zaglądaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze by było załatwić zdjęcie tej płyty i na jej podstawie zobaczymy co da się zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle kupa luda komentuje, chociaż Murano widzieli tylko na broszurze/drodze.

 

Xanavi 7.0 był montowany we wczesnych wersjach Murano II tylko na rynku amerykańskim (roczniki 2008-2009). Później system został zmieniony na 9.0. W 9.0 nie ma oddzielnego czytnika dvd do map - te są ładowane do wewnętrznej pamięci nawigacji. O ile z mapami z 2012 roku nie było problemu to w wersji 2015 Nissan się zabezpieczył. W zestawie jest bodajże pięć płyt - jedna uaktualnia system, reszta mapy. Co prawda da się je skopiować, ale jest kruczek - nowa wersja systemu żąda podania klucza podczas instalacji, który jest generowany na podstawie unikalnego ID nawigacji. Niemożliwym jest więc użycie tego samego klucza w innym Murano. Nie spotkałem się z żadnym generatorem kluczy dla tych Map - problemem jest brak danych do zrobienia reverse engineering w celu zrobienia algorytmu generatora. (Podczas zakupu oryginalnych płyt na podany adres email przychodzi odpowiedni klucz).

 

Za to płytę z aktualizacją systemu można spokojnie pobrać z "magicznych" miejsc i zainstalować - co prawda nie zauważyłem żadnych nowych funkcji, ale mam wrażenie, że system jest bardziej responsywny. Poza tym w dobie aktualizacji ruchu ulicznego na np smartfonach nie widzę sensu uaktualniania "pasywnych" map w Murano - tym bardziej, że są genialne uchwyty na smartfony od Brodit i wszystko nieźle się komponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...