Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bagażnik rowerowy na tył / dach - auto bez relingów


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

szukam bagażnika do zamocowania roweru w Qashqaiu (2010). Byłoby łatwiej, gdyby samochód miał relingi... ale nie ma. Wiem, że te da się dokupić, ale jakoś nie jestem przekonany do wytrzymałości tego, co nie jest fabryczne, bo przecież wtedy konstrukcja nie tylko u góry jest inna, niż bez nich. Czy ktoś mocował rower w Qashqaiu bez relingów i może coś polecić? Chyba najlepiej wypadałoby montowanie na tył, choć czytałem, że to nieco przesuwa środek ciężkości... a już mam butlę (LPG) no i koło zapasowe w bagażniku. Z drugiej strony, czy te powiedzmy 15 kg to aż tak duża różnica? Nie próbowałem, więc nie wiem, choć nieco powątpiewam. 

 

EDIT:

Dodałem info o braku relingów już w nazwie tematu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić dedykowany bagażnik dachowy do Qashqaia bez relingów. Masz wtedy dwie beleczki, które możesz w każdej chwili zdemontować. Polecam coś bardziej markowego (ja mam Mont Blanc), bo z tymi tańszymi miałem problemy. Producent samochodu przewidział takie rozwiązanie i pod uszczelką masz gwint, gdzie wkręcasz po jednej śrubce, która pomaga idealnie umieścić bagażnik oraz go dodatkowo trzyma. Jak już masz bagażnik, to dokupujesz uchwyty na rowery Thule i montujesz je w kilka chwil na dachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz wzrostu? Ja mam 164 i wlanie sprzedałem thule proride bo wkładanie na kaszkaja rowerów nawet lekkich dla takiego kurdupla jak ja to zawsze byl problem :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę wyższy jestem (180), ale miałeś Thule z takim pokrętłem, gdzie u dołu ściskasz ten uchwyt do ramy? To i tak jest super rozwiązanie. Gorzej jakby trzeba było ten uchwyt skręcać jakimś śrubunkiem na ramie. Wtedy to w takim przypadku pozostaje wożenie drabinki dwustopniowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagżnik na hak, to naprawdę dobre rozwiązanie. Łatwość montażu i fakt, że nie trzeba rowerów wysoko podnosić to niewątpliwa zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jaki polecacie box dachowy do QQ+2 z relingami ?

 

chciałbym max duży, ale też niekoniecznie Thule za prawie 4k...

 

dochodzi też kwestia max ładowności, bo widziałem, że są głównie 50kg, ale i takie do 90kg

 

orientuje się jakie max wymiary może mieć box ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakie masz belki? Jaka jest nośność relingów?

 

Pamiętaj ze nośność boxa to nie tylko ile kilo ziemniaków możesz do niego naładować. To także ile wytrzymają zaczepy relingów przy hamowaniu. Na te śrubeczki działają ogromne siły i może być tak ze napakujesz do boxa 90 kilo a przy ostrym hamowaniu zobaczysz jak box przelatuje nad twoim autem i przy dobrym układzie leci w sina dal przy trochę gorszej opcji ładuje ci na masce rozwalając szybę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nośność relingów w QQ to 70 lub 75 kg.( nie pamiętam dokładnie) i w tej wadze musisz zmieścić i box, i belki no i to co wpakujesz do boxa.

 

Mój box ma poniżej 1,80 długości i idealnie mieści sie pomiędzy przednią krawędzią dachu, a antenką radiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...