Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Jak poprawić jakość oświetlenia ?


Gość so.mar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych posiadaczy

Ostatnio dużo jeżdzę w dalekie trasy tzn z Rzeszowa do Koszalina - w sumie 900 km, i po tygodniu - dwóch - z powrotem. Wiekszość drogi niestety po ciemku. Kupiłem nowe żarówy do halogenów a w lampach mam chyba standart 55/60 W Philips.

Pomóżcie jak w miarę tanio ale efektownie poprawić jakość przednich świateł

Myślałem już nawet o zamontowaniu dalekosiężnych reflektorów coś na wzór tir-ów ale jak wtedy nissan bedzie wyglądał

Dzięki z góry za podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wkłady są w dobrym stanie?

 

miałem naprawdę dużo samochodów i nie mogę narzekać na światła w nissanie.

Teraz mam, co prawda, ksenony, ale w poprzednim załozyłem tylko Philips BlueVision i byłem naprawdę zadowolony.

Jeśli jeżdżę drogami bocznymi to włączam halogeny przeciwmgielne i znakomicie widać wtedy pobocze...

Na pustej drodze - światła długie są naprawdę niezłe.

 

O ile dobrze pamiętam (niech mnie ktoś poprawi) to według obowiązujących przepisów, nie jest taką prostą sprawą dołożenie dodatkowych świateł z przodu.....

Napewno nie warto zakładać jakichś wynalazków o bardzo dużej mocy (do istniejących lamp) bo szybko wykończysz wkłady, a inni użytkownicy będą przeklinali jak zostaną oślepieni przez Ciebie (ostatnio mijałem takich klientów! - tylko jasność widziałem przez dłuższy czas, zamiast drogi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Ja jeżdzę na żarówkach philipsa blue vision +150 i jestem bardzo zadowolony. Biorą tyle samo energii ale dają 150% światła więcej. Niektórzy nażekają że te żarówki mają krótką żywotność, ale ja mam je już 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony. Szczególnie w nocy dają piękne białe światło. Polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze juz 3 lata na zwyklych zarowkach Narva tyle ze troche mocniejszych 90W (ostatnio slyszalem ze sa za maja zbyt duza moc w/g polskich przepisow). Zasilanie do reflektorow poprowadzilem bezposrednio z akumulatora (oczywiscie poprzez przekaznik) grubszymi niz fabryczne przewodami i poprawa jest widoczna. W/g mnie Primera ma rewelacyjne swiatla drogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...