Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wskaźniki paliwa i temp. silnika nie dzialaja (N-13)


Gość VirGo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy zna ktos moze przyczyne powyzszego problemu? cos jest nie tak, sprawdzilem bezpieczniki, wymienilem przepalone (dokladniej jeden od swiatelka w srodku) i na wiekszosc klopotow z elektyka pomogo poza tym jednym a wiec moze to nie elektryka? radio jest nie podlaczone, to moze miec zwiazek? kable sa luzem (zaizolowane).

 

prosze o pomoc bo nie wiem ile mi benzyny zostalo

:wink:

 

poza tym... nie dziala mi brzeczyk nie wlylaczonych swiatel, kazdy N13 takie cos ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy zna ktos moze przyczyne powyzszego problemu? cos jest nie tak, sprawdzilem bezpieczniki, wymienilem przepalone (dokladniej jeden od swiatelka w srodku) i na wiekszosc klopotow z elektyka pomogo poza tym jednym a wiec moze to nie elektryka? radio jest nie podlaczone, to moze miec zwiazek? kable sa luzem (zaizolowane).

 

prosze o pomoc bo nie wiem ile mi benzyny zostalo

:wink:

 

poza tym... nie dziala mi brzeczyk nie wlylaczonych swiatel, kazdy N13 takie cos ma?

 

witam

miałem podobny problem i walnięty był( rezystor) od zmniejszania napięcia z 12V na 8V Jest on za deską rzdzielczą, kwadracik z dwoma lub trzema kabelkami.Niestety trzeba wyjąć całą deske z zegarami aby tam się dostać.Brajdak wstawił mi coś :shock: od telewizora ale wszystko działa dobrze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popukalem troszke w deske, poruszalem kabelkami z tylu i jakos zaczelo dzialac czyli cos nie styka... kiedys sie za to zabiore bardziej "profiesonajnie" ;)

 

natomiast zastanawia mnie dlaczego nikt mi jeszcze nie odpowiedzial nic odnosnie brzeczyka?? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast zastanawia mnie dlaczego nikt mi jeszcze nie odpowiedzial nic odnosnie brzeczyka?? :-)

U mnie brzeczyk jest i dziala. W poprzedniej wersji z silnikiem 1.3 nie mialem brzeczyka badz byl zepsuty... nie potrafie odpiwedziec na to pytanie. Bardziej sklaniam sie ku temu ze nie mial brzeczyka tak jak nie mial obrotomierza na desce oraz nie posiadal regulacji predkosci (czasu) uruchamiania wycieraczki............ no i nie posiadal lampki rezerwy w baku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzęczyk też jest i działa. Co do lampki rezerwy.. no cóż jest gdzieś ten temat na forum - trzeba trochę poszperać. W skrócie: albo tylko lampeczka, albo czeka Cie wywalenie zbiornika i wymiana pływaka, który działa na czujnik, albo przejrzenie całej " drogi pośredniej" pomiędzy...

Aha: u mnie też nie działa. Tankuję, jak mam wskazówkę pośrodku ostatniej kreski. Mam wtedy jeszcze dobre 50 km do przejechania. U Ciebie to może być mniej lub więcej. Piątkę w bagażnik i trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był taki motyw z żarówką rezerwy że działa dopiero poniżej kreski ostatniej i juz chciałem grzebać dalej ale nie zatankowałem paliwka i opadło niżej co z kolei spowodowało zapalenie się lamki od rezerwy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

wracam do tego tematu...

podlaczylem radio (nie sam, w zakladzie). myslalem ze wkazniki paliwa i tem. silnika zaczna normalnie dzialac ale nic z tego... dalej raz dzialaja raz nie i nie widze tu zadnej zaleznosci co powoduje to, ze raz jest ok a raz "cisza"

moze ktos ma jeszcze jakis pomysl co moze byc nie tak??

 

bezpieczniki sa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wracam do tego tematu...

podlaczylem radio (nie sam, w zakladzie). myslalem ze wkazniki paliwa i tem. silnika zaczna normalnie dzialac ale nic z tego... dalej raz dzialaja raz nie i nie widze tu zadnej zaleznosci co powoduje to, ze raz jest ok a raz "cisza"

moze ktos ma jeszcze jakis pomysl co moze byc nie tak??

 

bezpieczniki sa ok

 

Witam

a czytałeś mój post wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem... rozmontowalem wszystko i widzialem tam chyba dwie niebeskie kostki, do ktorych schodza sie rozna kabelki, to o to chodzi? nie wiem czy to to... gdzie dokladniej to by mialo byc??

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa... i jeszcze bardziej przydaloby mi sie info gdzie w Szczecinie mozna to naprawic, gdzie jest jakis wyprobowany elektryk czy inny mechanik, ktory bedzie wiedzial jak sie do tego zabrac a nie bedzie sie uczyl??

albo moze jak to samemu zrobic... nie wiem, cokolwiek bo troszke to denerwujace :-/

 

z gory thx za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Masz uszkodzony ten uklad z tylu w liczniku. Jego sie wyciaga. Wyciagnij te kostke bez kabli i ziobacz czy nie masz tam zasniedzialych stykow. Nic innego nie moze powodowac braku wskazan tych wskaznikow. Tylko ta kostka... chyba ze nie dochodzi do niej prad. Warto przyjrzec sie zasilaniu calej plytki licznika. Gdzies cos Ci nie styka. Jest mozliowsc ze ta plytka jest walnieta ale to stwierdzisz tylko podmieniajac ja na inna. Musialbys spiknac sie z kims kto ma taki sam licznik jak Twoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...