Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przechylona Almerka


Gość waha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na poczatku chcialem sie przywitac poniewaz wlasnie sie zarejestrowalemna nissanklub.pl.

 

Mam pytanko do osob poruszajacych sie w przeslzosci lub obecnie almerka N15 o to co moze byc przyczyna ze patrzac na nia z tylu jest przechylona w lewo. Bylem na badaniu zuzycia amortyzatorow i sa ok. Czy to moze sie reguluje jakos na tym mechanizmie na tylnej belce?? Sorry jesli pytanie sa glupie:) ale pojecie o mechanice mam prawie zerowe.

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za udzielenie wyczerpujacych odpowiedzi:)

 

Ps Szacunek dla osob tworzacych strone po prostu SUPER!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do osob poruszajacych sie w przeslzosci lub obecnie almerka N15 o to co moze byc przyczyna ze patrzac na nia z tylu jest przechylona w lewo. Bylem na badaniu zuzycia amortyzatorow i sa ok. Czy to moze sie reguluje jakos na tym mechanizmie na tylnej belce?? Sorry jesli pytanie sa glupie:) ale pojecie o mechanice mam prawie zerowe.

 

Taki stan rzeczy może świadczyć o dużym przebiegu auta robionym wyłącznie z kierowcą ( najprawdopodobniej ważącym ciut więcej niż średnia krajowa :) ), wskutek czego sprężyny z lewej strony bardziej się ubijają ;)

Amortyzator może być wpełni sprawny, a różnica wysokości auta z jednej i drugiej strony rzędu 1-2 cm nie musi wpływać na jego szybsze zużycie.

Najłatwiej wymontować sprężyny i postawić je obok siebie, tyle że to trochę roboty...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

Przebieg to 100tys zrobilem od nowosci i waze 95 wiec jakos szczegolnie sredniej niezawyzam chyba:) Moze zaczne wozic worek piasku w zastepstwie pazsazera zeby wyrownac ciezar na pokladzie:)

Jeszcze raz dzieki no i przestaje sie tym stresowac i zwracac uwazge ze moje auto poziomu nietrzyma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku to nie wina amortyzatorów, ale sprężyn przy amortyzatorach. Badanie amorów nie nic nie wykaże. Auta ma zapewne duży przebieg i jedna ze sprężyn po lewej stronie, jest bardziej zużyta niż pozostałe. Tzn. ta jedna sie po prostu skompresowała:-)

Masz do wymiany sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TEGO CO WIDZALEM W INNYM DZIALE NAPISALES ZE MIALES WYMIENIONA SPREZYNE...

PYTANIE CZY BYLY WYMIENIONE DWIE CZY TYLKO TA PEKNIETA?

JESLI TYLKO 1 TO ODP. CHYBA JEST PROSTA : Z JEDNEJ STRONY MASZ NOWKE A Z DRUGIEJ UZYWANA, KTORA JEST JUZ ZUZYTA 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...